Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pupak :)
PostPoslato: Pon Avg 14, 2006 2:19 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2006 3:49 am
Postovi: 50
Lokacija: Srem
Stvarno nemam pojma gde ovo da postavim, kao mi najlogičnije dermatologija ali baš i nije, blah...
Imam još jedno glupo pitanje, ali malo sam se uplašila.
Pre par meseci provalim da mi je pupak (da, dobro ste pročitali :) ) promenio oblik.
Naime, oduvek sam imala neku krasticu koja je nedavno otpala i on se „produbio“. Kožica koja je ostala je tamnije boje i ja sam mislila da to nije ništa strašno, međutim maločas uradim „most“ (legnem na leđa i istegnem se preko stomaka), blago me zaboli u predelu pupka i malo kasnije provalim da curi neka vodica. Ne boli me ništa ali, iskreno, plašim se da se kupam i da idem na bazen da mi se nešto ne inficira, tako već duže vreme, da li možete da mi kažete – dešava li se to i da li bih trebala nešto da uradim? I, zaboga, šta?
Utisak je kao da sam otvorila ranu koja nije zarasla.
Žao mi je ako je pitanje glupo, ali ja sam se stvarno isprepadala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 14, 2006 10:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Pitanje nije glupo, desava se to i drugima, imam pacijente povremeno, mahom zene, malo gojaznije - iako ne uvek. Mojim pacijentima uvek uzimam bris, a kao terapiju do dobijanja rezultata uvek dajem EOSIN AQUOSA ("crvenu vodu") kojom se zasusuju promene, obicno da se namaze pupak posle 10-ak minuta od ispiranja hidrogenom (3% rastvor) i stavljanja Hidrociklina (upotrebite stapice za usi). Ovo se ponavlja ujutru i uvece (ispiranje hidrogenom, 10 minuta dejstva Hidrociklin masti, potom mazanje eozinom). Obicno sve nestane za 5-7 dana. Prema mom iskustvu, ovo je svojevrsan "intertriginozni omfalitis", upala pregiba usled vlazenja (znojenja), trenja i slabije "ventilacije" nego na drugim delovima koze. Ponekad se tu pojave i mladezi, onda je obavezan pregled dermatologa.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 17, 2006 1:23 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2006 3:49 am
Postovi: 50
Lokacija: Srem
Hvala na odgovoru.
Jedino što bih ja stavila akcenat na tu krasticu koja je otpala :)
Svojevremeno sam je čačkala jer nisam znala šta je, kad sam videla da je krastica ostavila sam je na miru. Ali jednom sam prosto primetila da je nema i da je njeno "otpadanje" otvorilo neki "neistražen prostor".
Da bih skicirala, haha, jedino što bi moj siroti pupak vratilo u prvobitno stanje jeste ušivanje :o
Možda je, naravno, upala samo izraz, i vi zaista razumete šta se dogodilo. Nisam gojazna, mada sam bila na granici u to vreme.
Ako i dalje mislite da je problem onaj koji ste izneli, ćutanje ću shvatiti kao znak odobravanja. :)

Onda mi ova "terapija" možda zaista pomogne da to bar zaraste. Takvo kakvo je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pupak :)
PostPoslato: Sre Avg 19, 2009 1:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 18, 2008 5:39 pm
Postovi: 15
:o imam pitanje za doktora Ivicu, posto vidim da ste strucnjak za problem s pupkom, koji se kod mene pojavio pre dva dana...ne vidi se nikakvo crvenilo, nema gnoja, ali me boli, vise kao neprijatna iritacija ali koja je prisutna ceo dan, stavljala sam hidrogen ali sam alergicna na mast koju ste naveli za prethodni slucaj koji je unekoliko razlicit od mog...zanima me sta bi moglo to da bude, jer meni je pupak uvucen, nisam ga cackala, nisam imala povrede niti sam ikad stavljala pirsing...Hvala unapred na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pupak :)
PostPoslato: Pet Dec 04, 2009 10:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 03, 2009 8:44 pm
Postovi: 3
Baš dobra tema! :D Meni se prije nekoliko godina u pupku koji je inače kao neka rupa, pojavio ben koji je kasnije narastao i sada izgleda kao i svaki drugi manji mladež, ništa neobično, ne svrbi, ne boli, nema promjena. a nalazi se prema vanjskoj strani pupka. Jednom sam htjela ići dermatologu da to odstranim, ali sam kasnije odustala jer sve izgleda u redu. Samo mi je bilo čudno i plašilo me to što se nalazi na tom mjestu i što se od običnog bena pretvorio u mladež. Da li imam razloga za zabrinutost, moram li ići dermatologu i odstraniti ga i da li taj mladež može biti rak kože (ne daj Bože)? Pupak (stomak generalno) nikada nisam izlagala suncu! I, da, ja sam malo deblja, ne bih rekla gojazna! Hvala

_________________
“Sudbina nije stvar slučajnosti, već je stvar izbora; to nije nešto što treba čekati, već nešto što treba postići.” (W. Jennings Bryan)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: