Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nokti/zanoktice
PostPoslato: Čet Feb 15, 2007 10:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 31, 2007 9:56 pm
Postovi: 142
shta koristite za jake nokte i onaj deo kozhe koji prelazi preko nokta
meni se taj deo chesto povlachi unazad
i izgleda crveno i upaljeno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 7:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 19, 2007 9:48 pm
Postovi: 22
E, upravo ovo i mene zanima. Onako se malko povlache, a i kao da se "kidaju" i imam male ranice... Pogotovo sad kada je hladno. Mislim da bi neka obichna hidratantna krema tu mogla da pomogne, ali nisam struchan

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 8:20 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
U Sephori (sad sam cula da se otvorila i u Beogradu) ima da se kupi ulje za zanoktice i jacanje noktiju. Izgleda kao olovka, roze je, sa cetkicom na jednom kraju kojom se nanosi to ulje. Ovo je jako prakticno jer ne mastite prste kada mazete zanoktice, tako da mozete (i trebalo bi) da ih namazete posle svakog pranja ruku ili kada su suve. Ja to koristim vec dve godine i jedino je sto mi je pomoglo da suve zanoktice sklone kidanju dovedem u red.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 09, 2007 9:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 2:46 pm
Postovi: 22
Zanimljivo, aj baci adresu gde to moze da se nabavi :wink:
Btw, ja imam problem shto mi zanoktice prekrivaju veci deo nokta i to bash izgleda ruzno, a ne bih da ih seckam, a opet kada ih potisnem unazad, posht su velike, nekako stoje uspravno (ako me neko razume superica hehe) pa tek to izgleda bljak :(
ja trenutno koristim neke avonove preparate za zanoktice, ali ako to ne mazem 200 puta na dan nema bash neke vajde :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 1:27 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 1:10 am
Postovi: 90
Lokacija: beograd
Moj savet za negu zanoktica je "ne seci ih", nego posle kupanja uzeti neki siber ili potiskivac za zanoktice i lagano ih svakodnevno potiskujte i one ce vremenom se vratiti na svoje mesto, samo visak koji je zakinut odstranite canglicama.Savetujem vam barem 2 puta mesecno da posetite manikira da bi vam uradio kvalitetan manikir.A za kucnu radinost vam treba omeksivac zanoktica, dleto ili potiskivac, canglice, blok turpija koja odstranjuje orozali i mrtav sloj nokta koji oksidira od laka,dima, hemikalija i raznih drugih uticaja, nakon blok turpije kartonskom turpijom izmanikirajte nokte tj skratite na zeljenu duzinu ,ne koristite blok turpje za poliranje jer one sem estetskog znacaja na nokat nemaju nikakav efekat sem sto ga slabi i manja je resorpcija preparata koji bi naneli na nokad zarad jacanja.Zanoktice nakon manikira izmasirajte hranljivim uljem i kremom.Pribor za manikir tj canglice moraju biti sterilne inace moze doci do infekcije zato oprez i izbegavajte secenje zanoktica koliko je to moguce.

_________________
tu sam da vam savet dam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 5:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Revlon pravi neku alatku koja izgleda kao olovka i ima sa jedne strane potiskivac za zanokrice a sa druge strane neso sto je kao skupljeno V i cime samo predjete preko korena nokta i on berz greske isece visak zanoktica koji strci bez mogucnosti povrede ili velikog zasecanja. Metalan je, tako da moze da se lako sterilise. Znam samo da je Revlonov, i to sam kupila u Sephori...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 5:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
P.S. Ne zivim u BG, tako da ne znam gde se tu nalazi Sephora, ali mi je drugarica rekla da se otvorila, pa potrazite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 10:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 2:46 pm
Postovi: 22
uh ja ne sechem zanoktice, jednom sam se zeznula pa su posle rasle ko lude (idalje trpim posledice), mene zanima zna li neko neku mazalicu za uklanjanje zanoktica? mislim ja ih potiskujem ali one su toliko velike da bash ruzno izgledaju onako kako vire van prstiju, ko neki plovci :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 100 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: