Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: jun
PostPoslato: Pet Avg 04, 2006 4:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 25, 2006 1:13 pm
Postovi: 54
Lokacija: BEOGRAD
poslednja menstruacija bila je pocetkom juna ,od tad nisam vise imala,prije te bila je u martu.Doktorka mi je dala ove tablete (primolut nor) da bih dobila menstruaciju,pijem ih vec 4 dana .Rekla mi je da imam ovulaciju 7 ili 8 puta godisnje i da imam nekad lazne ovulacije sta god to bilo,takodje da mi je materica mala ali nistta strasno navodno zbog manjka hormona .Regulisace se kako kaze jasmoin tabletama,nije radila papa test jer kako kaze unutra je sve savrseno.Moja mama kaze da niko u porodici nije imamo policisticne jajnike niti problema sa istim.Puno hvlala na odgovoru jako mi znaci vase misljene!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 04, 2006 4:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Doktorka ( izvin'te na komentaru ) prica gluposti...materiaca mala ? pa svaka je materica mala dok nije trudna i ne rodi bebu !!! to bi doktorka trebala da zna, a isto tako da Yasmin nece promijeniti velicinu materice !!!
STa je ovo ?
Citiraj:
lazne ovulacije
, zena ili ovulira ili ne ovulira ? ne postoje lazne ovulacije, ali postoje lazni ginekolozi !!!

...isto tako ako mashe ultrazvucnom sondom, pretpostavljam da je ginekolog i trebala bi da zna kriterijume za postavljanje dijagnoze PCOS ! u svrhu cega ne sluzi UZ 2 mjeseca nakon poslednje menstruacije....

Da vidimo da li imate PCOS, potrosite primolut, i nedjelju nakon terapije, otidjite na UZ i trazite ako ima ikakvih folikula, da Vam se prebroje i svaki izmjeri ! Onda mi napisite nalaz ultrazvuka...ali u tom ciklusu ne mozete poceti Yasmin...ali mozete da sacekate 20 dana i da potrosite jos jednom Primolut a onda kad dobijete menstruaciju Yasmin...tako cemo imati dg !

A ovo
Citiraj:
nije radila papa test jer kako kaze unutra je sve savrseno
...nakon 10 godina u ginekologiji jos ima stvari koje mogu da naucim od mladjih kolega a jedna od tih jeste da se Papa nalaz radi ODOKATIVNO !!! KAO I CERVIKALNI BRISEVI !!! SRAMOTA ...je l' ona to ima mikroskop u ocima, pa vidi promjene na nivou celije ? kod svake seksualno aktivne zene je potrebno uraditi godisnji papa nalaz i cervikalne briseve, i o tome ne treba ona da razmislja nego samo da uradi isti !!! o tome se pobrinuo cika George Papanicolau, jos 1939.godine..,

Dijagnoza "pelvis minor"...eeeeeeeeeeejjj! give me a break !
Sramota...sramota...sramota... :evil: :evil: :evil:

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: nejasno
PostPoslato: Pet Avg 04, 2006 4:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 25, 2006 1:13 pm
Postovi: 54
Lokacija: BEOGRAD
molim Vas ako nije problem da mi prevedete dijagnozu na srpski,nije mi jasna.Ne razumijem latinski.Asto se papa testa tice komentar je nema potrebe samo da bacas pare,unutra ti je sve kao po atlasu!!Nikada nisam radila papa test.Komentarisala mi je neki hormon kaze da je 3 put uvecan i da je predpostavila a sad potvrdila da je u pitanju nasledni faktor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: "pelvis minor?
PostPoslato: Pet Avg 04, 2006 4:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 25, 2006 1:13 pm
Postovi: 54
Lokacija: BEOGRAD
"pelvis minor"?nemam pojma sta znaci!!! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 04, 2006 4:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
pelvis minor...znaci mala karlica...i ne postoji kao dijagnoza u medicini !!!
Visine hormona ne mogu da prokomentarisem jer niste napisali referentne vrijednosti laboratorije...ali pretpostavljam da misli na prolaktin ! Da bi se odredila vrijednost prolaktina potrebno je da se odredi...ujutro, bez ikakvog stresa, 2 sata poslije ustajanje i prije testa je potrebno da odmarate oko pola sata i nesto citate i opustite se.

Kakav nasljedni faktor se moze vidjeti iz ovih lab.testova ?
Kako se zove Vasa dr i gjde radi ?

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Pet Avg 04, 2006 5:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 25, 2006 1:13 pm
Postovi: 54
Lokacija: BEOGRAD
doktorka radi u budvi,jena od 2 postojece,koliko sam se raspitala ova je vrhunski strucnjak u odnosu na ovu drugu nazovi doktorku,.krv sam vadila rano ujutru oko 9 h.na nalazu pise:FSH 7.7 LH 31.0 Prolaktin 463 Estradiol 29.8 to je sve sto sam vadila navodno to je i trebalo da se vadi da bi potvrdilo ono na sto je ona sumnjala . A za jasmin ja sam do duse trazila da mi da pilule sto zbog sigurnog odnosa sto zbog ciklusa, kaze da su one bas za moje jajnike (policisticne).Da ih pijem sve dok ne odlucim da zatrudnim,takodje kad bude doslo vrijeme za moju trudnocu da cu morati da pratim ovulaciju kako bih ostala u 2 stanju.Naravno da idem kod doktoraa i da mi prate kad ovuliram.Dal da pijem jasmin? Ja bih rado naravno samo da ne prouzrokujem neki poremecaj.Imam decka sa njim sam dugo i vise mi se smucio kondom a i zbog ciklusa.Hvala vam puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 04, 2006 6:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Jos jednom se ponavlja stara istina...
Citiraj:
ova je vrhunski strucnjak
boljebiti 1. u selu, nego zadnji u gradu !...sto manja konkurencija lakse je biti 'vrhunski'....bez ikakvih licnih pretenzija, Vas ginekolog nema elementarno znanje iz ginekologije.

Yasmin ce Vam regulisati cikluse ako je to ono sto trebate i zastiti Vas od nezeljene trudnoce, ali ako jednog dana odlucite da ostanete trudni, i ako Vam ciklusi opet postanu neredovni, sa rjedjom frekvencijom ovulatornih ciklusa, Vasa dr nije osoba kod koje trebate da idete...to bi za nju bila visa matematika a za Vas gubljenje vremena.

U svakom slucaju srecno.

1997. i 1998. godine sam radila u toku ljeta u DZ Budva, kao gostujuci lijecnik iz druge republike...! bilo je interesantno ! i jos tada su veoma kasnili i u opstoj medicini....dvije opaske nakon tog iskustva...restoran pored kraljicine stolice postade jedan od mojih omiljenih mjesta za ispijanje kapucina, a jedno vece sa Prijateljima dok je Cola slavio rodjendan nezaboravna uspomena...kraljicina plaza kad bi se mogla isprazniti od novokomponovanih bogatasa/ kriminalaca je jedno od najljepsih dijelova na nasoj obali ukoliko i to nije vec prodano svjetskim kriminalcima !

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 05, 2006 1:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 11:35 am
Postovi: 143
Lokacija: Tamo daleko
Citiraj:
jos tada su veoma kasnili i u opstoj medicini....

Hehehehe....obgyn, svaki komentar vam je na mestu...hehehe
Citiraj:
novokomponovanih bogatasa/ kriminalaca...

Svaka vam chast!
Nemam ginekoloskih problema, ali uvek citam vase postove- jako mi se svidja vas nacin razmisljanja, t.j. ono: bez dlake na jeziku! Sta mislite, to i kazete! I SVE to je istina prava.

Poz,
J.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 05, 2006 1:56 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Hvala Jedna...

Zato su me protjerali iz bivse Yu...kad sam bila u Bosni nije me volio SDS pa kad sam predala zahtijev za specijalizaciju protestovali su protiv mene jer nisam bila clan u SDS-u, kada sam bila u Srbiji govorili su da imam hrvatski akcenat, u bolnici su mi neke glupe i naopake sestre krizale terapije, jer sam na listi pisala " negira alergiju na LIJEKOVE !"...uh da znate kako smo se podzapale...sta mislite ko je plakao ? !, kada sam radila u Hrvatskoj, protjerali su me u Oluji ! evo sutra je nesretna desetogodisnjica kada sam radila 15 dana i noci bez prestanka, sa avionima hrvatskih BRANITELJA koji su mi letjeli iznad glave i bombardovali srpske AGRESORE u zbjegu, dok su muslimanske ZRTVE pomagale sa bosanske strane...a onda su umjesto da nas prime u toplo "majcino" krilo srbije, nakon deset dana putovanja u sirokoj i sporoj koloni do dijela zemlje u kojoj smo slobodni !..cuveni tata naredi zatvaranje puteva za Beograd, i posla narod juzno ! Nepokoj mu dushi...

Salim se nije me niko protjerao...otisla sam sama...jer 'sloboda nije umela da peva kao sto su suznji pevali o njoj'...poslije rata je postalo pakleno ! a jos u ratu su se istavili svi autoriteti o kojima su me moji dobri roditelji ucili...profesori, popovi, pukovnici, profesionalci...jedini autoritet koji priznajem i postujem jeste onaj koji zna da profesionalno radi svoj posao ! ukljucujuci i ginekologiju...i NISTA I NIKOG VISE !
U nasoj bivsoj zemlji je jako tesko ili gotovo nemoguce raditi posao profesionalno, jer je sve protiv reda, rada, savjesti...ako radite profesionalno necete imati sta da jedete ! i tu prestaje ljubav...a bez ljubavi...nema umjetnosti ! pa ni u nasem poslu.

Sve najbolje i hvala na lijepim rijecima.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 05, 2006 6:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 11:35 am
Postovi: 143
Lokacija: Tamo daleko
Razumem potpuno vas revolt, i mogu samo da kazem da imamo ista razmisljanja. Zato sam i JA otisla "tamo daleko"! :D
Imate moju podrsku!

Nego...odalecismo se sa teme.... Rumbulice, kako ide?? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: :)
PostPoslato: Sub Avg 05, 2006 10:11 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 25, 2006 1:13 pm
Postovi: 54
Lokacija: BEOGRAD
ako mislis na budvu,mogu ti reci da je grozno vasar ali veliki !! mada ako je za utjehu odem nekad do plaze,kad sam vec morala da birm izmedju 2 zla(mislim na doktore)izabrah ovo kao blaze.Nema veze u septembru cu za Beograd,pa cu tamo kod doktorke Corac,ona zna sta radi!!!Moram da dodam da sam od kad pijem primolut zadnjih 5 dana pocela da se gojim ,po prirodi sam mrsava ,super mi je kilaza sad ali se plasim da to ne predje granice normale.pozdrav svima !!!:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 05, 2006 2:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 7:38 pm
Postovi: 80
Citiraj:
U nasoj bivsoj zemlji je jako tesko ili gotovo nemoguce raditi posao profesionalno, jer je sve protiv reda, rada, savjesti...ako radite profesionalno necete imati sta da jedete ! i tu prestaje ljubav...a bez ljubavi...nema umjetnosti ! pa ni u nasem poslu.


I uprvo to je najveci razlog zasto nasa deca i ljudi uopste beze u neko sredjenije," humanije"drustvo gde se mozda nikad nece osecati kao svoj na svome, ali, za nekog ko je izgubio i to "svoje", verujem da je to najbolji izbor. To je i veliki razlog zasto je vecina nas koji smo ostali i trudimo se da radimo najbolje sto umemo, izgubila svaki entuzijazam i veru da se postenim radom moze nesto postici.

:D Ali, zadjosmo mi duboko u socijalu, a kontempliranje nad sudbinom mi ne stoji, pa se vracam u normalu i nadam da ce sve biti okay!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 204 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: