Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Papanikolau test - HITNO!!!
PostPoslato: Čet Jul 26, 2012 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 5:57 pm
Postovi: 2
Pozdrav,

Zovem se Marija, Imam 27 godina, i molim Vas, da li mozete da mi date odgovor na sledece pitanje:

Radila sam Papanikolau test i dobijeni nalaz je sledeci:

Dobijen je odgovarajuci citoloski materijal. U dobijenom materijalu se nalaze displasticne celije, uvecanog, nepravilnog jedra, grubo-granuliranog hromatina i umereno obilne citoplazme. Vaginalnu floru cine laktobacili.

ZAKLJUCAK: HSIL, ili PA IV
Vaginalni sekret grupa II

Molim Vas za vase misljenje i savet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papanikolau test - HITNO!!!
PostPoslato: Čet Jul 26, 2012 8:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 8:36 pm
Postovi: 176
Ne znaci nista dobro to i sama mozes naci na netu ,sada su sve informacije dostupne,sta ti je lekar rekao jel pominje biopsiju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papanikolau test - HITNO!!!
PostPoslato: Čet Jul 26, 2012 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 5:57 pm
Postovi: 2
Da, sutra rano idem da radim biopsiju...znaci lose!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papanikolau test - HITNO!!!
PostPoslato: Pet Jul 27, 2012 2:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 8:36 pm
Postovi: 176
Javi kakvi su rezultati? Zelim ti od srca sve najbolje :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papanikolau test - HITNO!!!
PostPoslato: Pon Avg 20, 2012 6:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2012 6:22 pm
Postovi: 3
joseinter0105 je napisao:
Pozdrav,

Zovem se Marija, Imam 27 godina, i molim Vas, da li mozete da mi date odgovor na sledece pitanje:

Radila sam Papanikolau test i dobijeni nalaz je sledeci:

Dobijen je odgovarajuci citoloski materijal. U dobijenom materijalu se nalaze displasticne celije, uvecanog, nepravilnog jedra, grubo-granuliranog hromatina i umereno obilne citoplazme. Vaginalnu floru cine laktobacili.

ZAKLJUCAK: HSIL, ili PA IV
Vaginalni sekret grupa II

Molim Vas za vase misljenje i savet




Nemoj da paničiš, znam kako je, sigurno će ti doktor uraditi biopsiju grlića, da se tačno vidi o kojim promenama je reč, u zavisnosti od toga će započeti lečenje, kod tebe postoje patološke promene, otkrila si ih na vreme, sada slušaj savet ginekologa i biće sve u redu! Ne znam kakav ti je bio prošli PA test i kada si ga radila poslednji put!? Ja sam pre dve nedelje uradila papa test, rezultat je III-a grupa (ascus), inače prošle godine je bio odličan kao i kolposkopija, (uz neki blagi mozaik, koji se skoro povukao) Sada imam veliku upalu, čekam rezultete svih bakterioloških analiza... ni to mi nije bilo dovoljno, pa sam potražila odličnog lekara koji radi i u Betaniji i privatno, upravo sam se vratila od njega, naravno ćutala sam za papu i htela sam njegovo mišljenje, pregledao me je, rekao je da je grlić jako upaljen, pogledao je kolposkopom, ali bez celokupne kolposkopije, jer ovih dana trebam dobiti M, pa se klasična kolposkopija ne radi sada, već posle ciklusa, dao mi je gomilu antibiotika, pa da se javim posle svih tih tableta... tada će uraditi kolposkopiju jer je pored upale video neke bele promene... Pa u zavisnosti od tih rezultata, moguća je biopsija, da se vidi koje su tačno promene u pitanju... To će se raditi - ako bude bilo potrebe u Betaniji, veruj poslednje dve nedelje sam ni živa ni mrtva... kada sam ugledala rezultat pape. A da naglasim da partnera nemam skoro godinu dana, pa tako ni odnose,ali eto, imunitet verovatno padne i pojavi se sto čuda, inače imam 29 godina i nisam rađala. Devojke savetujem vam da zaista redovno odlazite kod ginekologa, same tražite kolposkopiju, bukvalno doktora vucite za rukav, jer pojedini doktori imaju vremenaaa i samo prate promene... Preporučujem i češće od godinu dana na kontrole, jer za godinu dana može svašta da se promeni... Ja sam primer! Poljubac za sve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papanikolau test - HITNO!!!
PostPoslato: Pon Avg 20, 2012 8:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:26 pm
Postovi: 29
slazem se sa suki05..prvo i osnovno ne panici!!pravo stanje pokazace biopsija i lekar ce dalje ciniti sve u skladu sa tim nalazima..Meni je Papa bio IIIb HSIL,biopsija prakticno potvrdila Papu CIN III HSIL.Odradjena je klasicna konizacija.Ph nalaz pokazao Cervitis chronica i Metaplasia squamosa (sve u svemu beningne promene) i sto je najvaznije da "ivice konusa idu kroz zdravo tkivo"..Sada sam ok.Istina,idem na malo cesce kontrole ali iskreno da sam ranije isla na te cesce kontrole pretpostavljam da ne bih ni prosla kroz sve ovo od loseg Papa testa do konizacije i cekanja i iscekivanja ph nalaza..Zato,devojke:redovno na kontrole!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papanikolau test - HITNO!!!
PostPoslato: Sub Avg 25, 2012 11:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 5:38 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
joseinter znam da ti sada sve izgleda crno ali nemoj da panicics i da se sekiras pre nego sto dobijes nalaze biopsije,
Dosta njih se u zadnje vreme javlja sa papa IV i dobiju cin III nalaz koji se konizacijom uspesno leci i ti si posle kao nova.


Samo nemoj sad na internetu da trazis nikakve dijagnoze jer ces naici na svasta a to sve zavisi od osobe do osobe kao i kod svih drugih bolesti.




obavezno se javi sa rezultatima i ne brini pre vremena jer ces sigurno videti da si brinula za dzabe.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 209 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: