Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Trudnoca posle radjene elektrokoagulacije na grlicu materice
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 8:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 7:48 pm
Postovi: 6
Niam mogla da nadjem odgovor,pa sam zapocela novu temu!Trudna sam 6 nedelja,pre dva dana imala sam jutarnje oskudno krvarenje,kasnije samo braon iscedak!Danas isto tako,samo sa svezom krvi vise puta u toku dana i non stop praceno braon sekretom!Bila kod svog ginekologa,koji je rekao da krvarenje nije iz materice vec sa rane od elektrokoagulacije koja je radjena u junu prosle godine!To je navodno normalno,jer se materica siri i na tom mestu!Nemam bolove,samo pritisak u stomaku"na dole".U ponedeljak imam UZ,vanredni,da se vide otkucaji srca bebca!Popodne sam uzela rezultate krvi,koji pokazuju povecan broj trombocita,leukocita i UIBC.GVOZDJE NORMALNO!Da li je neko upoznat ili prosao kroz isto,malo sam zabrinuta,ovo je zeljena trudnoca na kojoj sam godinu i po dana radila! :( :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trudnoca posle radjene elektrokoagulacije na grlicu materice
PostPoslato: Sub Feb 25, 2012 12:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
marina30 je napisao:
Niam mogla da nadjem odgovor,pa sam zapocela novu temu!Trudna sam 6 nedelja,pre dva dana imala sam jutarnje oskudno krvarenje,kasnije samo braon iscedak!Danas isto tako,samo sa svezom krvi vise puta u toku dana i non stop praceno braon sekretom!Bila kod svog ginekologa,koji je rekao da krvarenje nije iz materice vec sa rane od elektrokoagulacije koja je radjena u junu prosle godine!To je navodno normalno,jer se materica siri i na tom mestu!Nemam bolove,samo pritisak u stomaku"na dole".U ponedeljak imam UZ,vanredni,da se vide otkucaji srca bebca!Popodne sam uzela rezultate krvi,koji pokazuju povecan broj trombocita,leukocita i UIBC.GVOZDJE NORMALNO!Da li je neko upoznat ili prosao kroz isto,malo sam zabrinuta,ovo je zeljena trudnoca na kojoj sam godinu i po dana radila! :( :-?

Mislim da nema razlooga za paniku. Potrebno je samo da se konstatuje da je trudnoća u materici. Eventualo da se do 9-te nedelje uvedu injekcije i.m. Depo Progesteron na V-ti dan. Pijete Folnu kiselinu od 400 mikrograma? Koliki su vam trombociti? Teško da možete da krvarite od elektrokoagulacije koja je bila pre pola godine - to je glupost. Proverili ste skoro TSH?
Pozz :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trudnoca posle radjene elektrokoagulacije na grlicu materice
PostPoslato: Sub Feb 25, 2012 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 7:48 pm
Postovi: 6
Trombociti 400,ne,nisam skoro proveravala hormon stitne zlezde!Na prvom UZ,u 4 nedelji trudnoce,plod je bio u materici!Hvala Vam na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trudnoca posle radjene elektrokoagulacije na grlicu materice
PostPoslato: Sub Feb 25, 2012 12:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 7:48 pm
Postovi: 6
Pijem folnu kiselinu od samog starta!Ovo mi je druga trudnoca,koja niposto nije slicna prvoj,pa mi je sve kao nepoznato,iako sam zdravstveni radnik,ova grana mi nije jaca strana!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trudnoca posle radjene elektrokoagulacije na grlicu materice
PostPoslato: Sub Feb 25, 2012 8:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
marina30 je napisao:
Pijem folnu kiselinu od samog starta!Ovo mi je druga trudnoca,koja niposto nije slicna prvoj,pa mi je sve kao nepoznato,iako sam zdravstveni radnik,ova grana mi nije jaca strana!

Trombociti su vam normalni. Ja bih uveo neke gestagene u terapiju do 9 -te nedelje.Ne rekoste mi koju Folnu kiselinu pijete (tj. kolika je doza folne u tim tabletama)?
Uradite TSH. Ukoliko je veći od 2.5, uradite i FT4, Anti TPO, Anti TG Antitela


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trudnoca posle radjene elektrokoagulacije na grlicu materice
PostPoslato: Sub Feb 25, 2012 2:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 7:48 pm
Postovi: 6
Folna kiselina 400mg jednom dnevno!Uradicu i TSH,pa cemo videti!Predpostavljam da sama ne smem nista da uvedem,a da svog ginekologa ne pitam,tj.ne konsultujem?! :roll: Javljam se u ponedeljak posle UZ!Puno hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trudnoca posle radjene elektrokoagulacije na grlicu materice
PostPoslato: Sub Feb 25, 2012 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 7:48 pm
Postovi: 6
400 mikrograma,a ne mg! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trudnoca posle radjene elektrokoagulacije na grlicu materice
PostPoslato: Pon Feb 27, 2012 6:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 7:48 pm
Postovi: 6
E ovako stoje stvari,"zli doktore"!
Bila sam danas na UZ,7 Grav HBD 7+2,VIDE SE OTKUCAJI SRCA,sve ok,beba 9,9mm!Ali,ima jos jedna oplodjena jajna celija,za koju on misli da je BLIGHTED OVUM,ali cekace 2 nedelje,do sledeceg UZ,da vidi!Na proslom UZ,toga nije bilo!Mene zanima sve u vezi toga,kao i to,AKO BUDEM IMALA SPONTANI,DA LI CE SKODITI ZDRAVOJ BEBI,DA LI CU IMATI BOLOVE,KRVARENJE ITD!
Znaci u cavumu uteri vidljiva 2 gestaciska meska,jedan zdrav a jedan "prazan",za sada!MOLIM ZA MALO DETALJNIJE OBJASNJENJE,SAMO SE BOJIM DA AKO DODJE DO SPONTANOG,NE BUDE PROBLEMA SA ZDRAVIM PLODOM!Hvala unapred :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 189 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: