Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Obilno krvarenje između ciklusa
PostPoslato: Sre Jun 15, 2011 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 02, 2009 6:39 pm
Postovi: 3
Već nekoliko godina imam problema sa slabijim krvarenjem između ciklusa kao posledica uzimanja kontraceptivnih tableta. Zato sam sa Diane, po preporuci ginekologa, prešla na Yasmin, a sa Yasmina na Yaz jer su najslabije. Radila sam hormonski test, proveravala jetru, ginekološke komplete na 6 meseci i sve je uvek u najboljem redu. Jedino što imam blago policistični jajnik.

Sada je već sedmi mesec kako pijem Yaz, međutim, od malog krvarenja je prešlo u obilno, kao da sam u sred ciklusa. Da li postoji još neki test koji mogu da uradim i šta može da bude uzrok krvarenja? Istakla bih da tablete pijem zbog velikih problema sa kožom, ne zbog kontracepcije, zato ne bih želela da prestanem sa njima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obilno krvarenje između ciklusa
PostPoslato: Čet Jun 16, 2011 1:09 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:46 pm
Postovi: 75
Lokacija: Nis, Srbija
Ja imam policisticne jajnike i jedino sto mogu da ti kazem je da, ukoliko i ti od toga bolujes, ne bi ni trebalo da prestajes da pijes kontraceptive, jer sluze kao neka vrsta terapije, ali koliko znam, bas da bi sprecili tu vrstu problema koji ti imas. I ja koristim Yaz, a pre njega Diane, ali nisam imala takvih simptoma.
Da je u pitanju "privikavanje organizma" na hormone, do sada bi ti se sve to unormalilo, ja mislim.
Bolje se obrati ginekologu, jer ne verujem da iko moze da ti da specifican i strucan savet. Zelim ti mnogo srece!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obilno krvarenje između ciklusa
PostPoslato: Čet Jun 16, 2011 10:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Sorry ali ovo moram da prokomentarisem kao glupost i nemoj da shvatis to licna a mislim na privikavanje.Isto sam prosla ista prica s tim da sam ja imala ne samo obilno krvarenje izmedju nego non stop i ta dr me je terala da terapiju menjam 3 puta (logest...)i to je trajalo oko 4 meseca svi hormonalni rezutati su bili ok.Sve je islo dotle dok moj dr nije bila slucajno otisla na bolovanju pa me je primila druga doktorka koja mal nije pala u nesvest sta mi je ova uradila i tada sam dobila objasnjenje da bilo kakvo krvarenje za vreme uzimanja anti bebi pilula ne pada pod privikavanje ili pod normalno kako je predhodna tvrdila i odmah je trazila kompletnu krvnu sliku koja je bila u naj manju ruku zalosna.Tablete su odmah izbacene uz prosto objasnjenje postoje oraganizmi koji jednostavo ne podnose unos sintetickih hormona i lose reaguju na njih i da tablete nisu ni smele biti prepisane jer imam ciklus koji traje iznad 5 dana tj 7 a iznad ped dana jakog krvarenja se niposto ne preporucuju tablete jer pojacavaju krvarenje.Posle toga je usledila terapija koja je podrazumevala inekcije gvozdja itd i gomilu pregleda i konsutacija da bi se krvna slika popravila.Asto se tice policisticnih jajnika zbog nemogucnosti upotrebe terapije dobila sam informaciju d aje naj bolji lek trudnoca iako se jeli tsko zatrudnjuje zbog pomenutog stanja(6god) al su ciste nestale kako sam zatrudnela pa evo mali ima 3 god i sve je super:)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 166 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: