Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ureaplazma
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 1:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2005 11:03 am
Postovi: 27
molim za pomoc mojoj drugarici ukoliko je ikako moguce

ima ureaplazmu urealiticum ustanovila je pre par meseci i pila je klacid(mislim da je to strani lek) i eritromicin i dalje je bila slabo pozitivna i javljaju joj se siptomi kao blagog pada imunog sistema napetost u donjem delu trbuha, cak i trnjenje u predelu zglobova, neprijatne menstuacije u vidu mucnina, oticanja grudi, pri odnosu blagi bol u predelu grlica.
Ranije je imala dva abortusa ( sa 22 i 25 god)nije imala nikakavih drugih problema posle toga sem imace simptoma koje sam procitala na forumu u poslednjih godinu i po dana( povisena temp, pad imunog sistema, blago ziganje jajnika), veza u kojoj je bila kad sumnjala da je zarazena, ta osoba ima i (to u periodu kad su prestali da budu zajedno) dete zdravo i pravo. Danas ona ima 29 godina i vrlo je uplasena jer zeli da ima zdravu porodicu, obzirom da nije uspela ranije. Inace je zdrava i prava nikakvih siptoma drugih nema sto se tice briseva na ostale infekcije, pregleda ginekologa, sondin ultrazvuk, posmatranjem pod mikroskopom grlica materice i briseva na mikolazmu, ureaplazmu, hlamidju, papa test i bakterioloski test. Doktor joj je rekao da je to infekcija koja ucestala i da nije toliko strasna ali ona bi rado da nestane i da se vise ne pojavi tako da vas moli da joj date neki savet.
Da li ima veze to sto joj se izdesavalo i da li moze da to utice puno na stvaranje porodice jer bi da ostatane u drugom stanju ali se plasi ako nesto krene naopako i ima problema sa plodom. Osoba sa kojom je sada, ranije nije imala nikakvih problema jedino sto je morala da ispije i ovo sto i ona ali se plasi da i dalje imaju i jedan i drugi i ako su vodili racuna nakom trapije.
Trudila sam se da budem iscrpna zato Vas molim da joj pomognete ako je moguce hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Bozica
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2005 11:03 am
Postovi: 27
Znam da se vec pricalo o ovome ali bih volela da neko odgovori :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 2:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Imala je DVA abortusa!???????????????? Gospode............

Ta nije ni zasluzila da ima dete............... strasno........... uzas.........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hm
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2005 11:03 am
Postovi: 27
Kad nisi upucen ne mozes ni da svatis nego joj treba strucni savet a ne kritika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 4:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Izvini sto razmisljam na glas. Mozda ces me nazvati kozervativnim ali misljenja sam da nema sta da budem upucen jer razlog za abortus po meni ne postoji. Nisi rekla pobacaj ili tako nesto nego ABORTUS.

Jednostavno se jezim od takvih ljudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 4:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 3:04 pm
Postovi: 201
Lokacija: N.Sad
Ka ako ne mozete da pomognete nemojte odmagati svojim negativnim komentarima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 5:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2005 11:03 am
Postovi: 27
E Ka 1 sad cu ti objasniti kontekst napisan uzicanki
"Moja drugarica je to uradila jednom zato sto je bila na zracenju i preporucili su joj, a drugi put zato sto je on napravio drugoj dete i napustio je ( nisu se slagali, psihicki je maltretirao i nije mogla da ga promeni"
Znaci pri put ti kaze da trebas i pri tome ni jedan trunak razumevanja sa njegove strane i podrske u smislu ako se nesto i mora uraditi podrska porodice je bitna narocito partnera, on je nije imao. Ona je mislila da ce im dete promeniti zivot pokusala ponovo vec naceta ako znas ista o kao post porodjanoj tako postoji depresija nakon abrtusa (nisam mogla da je prepoznam), kad im se ponovo desila ( a da pritome student i u vrlo nezavidnoj situaciji ali to nije strasno ako neko te razume) bila je presrecna nije bila sigurna da je trudna i pre nego sto mu je rekla on jednostavno nestao i nakon nedelju dana saznaje da je zena sa kojom je planirao da se ozeni (kao i sa njom sto je planirao) je 2 stanju i to 6 meseci a pri tom je sa njom(mojom drugaricom) proveo mesec dana odmora na moru kad je ona(ova druga) bila u 6 mesecu. Pa ti vidi. Nije razmisljala svojom glavom on po malo ubijao u pojam ona ga sve vise volela i dopustala ( ja je nisam mogla prepoznati), onda je bilo da li da i kako sa dtrudnocom znala je da bi je maltrtirao jer je jako ljubomoran i valjda od sve te napetosti je cak i krvarila bilo oce nece morati na abortis i ipak su odlucili i sad kad je napokon nasla stvarno normalnu osobu i kad zeli bas njegovo dete nemas pojma kako joj je. Znam je ceo zivot i ne znam bolju osobu od nje. Nazalost sto joj nisam puno pomogla mada ona kaze da jesam i jedino sto zelim da bude srecna.
Svatas sad previse stvari upleteno.



Ka1 je napisao:
Izvini sto razmisljam na glas. Mozda ces me nazvati kozervativnim ali misljenja sam da nema sta da budem upucen jer razlog za abortus po meni ne postoji. Nisi rekla pobacaj ili tako nesto nego ABORTUS.

Jednostavno se jezim od takvih ljudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 5:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2005 11:03 am
Postovi: 27
A da jos veca tragedije bude misli da je od njega dobila tu ureaplazmu jer i ova je imala problema da zatrudni.Spanska serija



bozica je napisao:
E Ka 1 sad cu ti objasniti kontekst napisan uzicanki
"Moja drugarica je to uradila jednom zato sto je bila na zracenju i preporucili su joj, a drugi put zato sto je on napravio drugoj dete i napustio je ( nisu se slagali, psihicki je maltretirao i nije mogla da ga promeni"
Znaci pri put ti kaze da trebas i pri tome ni jedan trunak razumevanja sa njegove strane i podrske u smislu ako se nesto i mora uraditi podrska porodice je bitna narocito partnera, on je nije imao. Ona je mislila da ce im dete promeniti zivot pokusala ponovo vec naceta ako znas ista o kao post porodjanoj tako postoji depresija nakon abrtusa (nisam mogla da je prepoznam), kad im se ponovo desila ( a da pritome student i u vrlo nezavidnoj situaciji ali to nije strasno ako neko te razume) bila je presrecna nije bila sigurna da je trudna i pre nego sto mu je rekla on jednostavno nestao i nakon nedelju dana saznaje da je zena sa kojom je planirao da se ozeni (kao i sa njom sto je planirao) je 2 stanju i to 6 meseci a pri tom je sa njom(mojom drugaricom) proveo mesec dana odmora na moru kad je ona(ova druga) bila u 6 mesecu. Pa ti vidi. Nije razmisljala svojom glavom on po malo ubijao u pojam ona ga sve vise volela i dopustala ( ja je nisam mogla prepoznati), onda je bilo da li da i kako sa dtrudnocom znala je da bi je maltrtirao jer je jako ljubomoran i valjda od sve te napetosti je cak i krvarila bilo oce nece morati na abortis i ipak su odlucili i sad kad je napokon nasla stvarno normalnu osobu i kad zeli bas njegovo dete nemas pojma kako joj je. Znam je ceo zivot i ne znam bolju osobu od nje. Nazalost sto joj nisam puno pomogla mada ona kaze da jesam i jedino sto zelim da bude srecna.
Svatas sad previse stvari upleteno.



Ka1 je napisao:
Izvini sto razmisljam na glas. Mozda ces me nazvati kozervativnim ali misljenja sam da nema sta da budem upucen jer razlog za abortus po meni ne postoji. Nisi rekla pobacaj ili tako nesto nego ABORTUS.

Jednostavno se jezim od takvih ljudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 01, 2005 2:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 1:13 am
Postovi: 15
Reci joj da nikako ne ostaje u drugom stanju dok se ne izleci od ureaplazme, jer ureaplazma moze da izazove spontani pobacaj! Ja sam imala tu bakteriju i izlecila je dovicinom. Moraju i ona i muz da se lece u isto vreme i ne smeju da imaju odnose dok je ne izlece, ili obavezno kondom! Ako je ima vec duze vreme moze da ostavi posledice priraslica na jajovodima, sto moze da izazove i sterilitet! Tako da neka se obavezno posveti lecenju te bakterije!
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 04, 2005 7:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2005 11:03 am
Postovi: 27
Kako da zse sve to pregleda tj utvrdi da je sve u redu i kada izlecis tu bakteriju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 04, 2005 8:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2005 11:03 am
Postovi: 27
Da li se i kojim to pregledom moze utvrditi da je sve u redu i da je sve prohodno? Molila bi bilo kakve informacije ili nekog strucnog, barem dok moja drugarica ne dodje do ozbiljnijeg lekara, a moze i strucni savet. Molim vas.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 07, 2005 4:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2005 11:03 am
Postovi: 27
Da li neko ili strucno lice moze utvrditi da li je polnim organima sve u redu posle ove infekcije, mislim na prohodnos i funkciju.
Molilim za odgovor.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 216 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: