Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pitanje za obgyn dali piti clomid help
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 7:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 4:30 pm
Postovi: 37
Lokacija: podgorica
Postovani
Radila sam HSG, i jajovodi su prohodni sve je u najboljem redu, histeroskopski nalaz je takodje odlican .
Poslije HSG doktorka mi je prepisala tablete clomid, folan, tocopherol.
Medjutim moj izabrani ginekolog kaze da nije potrebno da uzimam te tablete, jer imam redovnu ovulaciju a takodje imam i policisticne jajnike (do skoro sam imala veliku cistu) i da je moguce da mi se od tih tableta ciste povrate ako sam ga ja dobro razumjela.
Malo sam u nedoumici sta da radim dal da ih pijem na svoju ruku ili da poslusam mog doktora

Hvala unaprijed
:lol: :wink:

_________________
osmijeh produzuje ZIVOT i daje nadu za bolje sjutra ljudima oko tebe, zato OSMIJEHNI SE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 22, 2008 9:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
Ne verujem da ce nam se obgyn vratiti,izgleda da je vise nema na ovom forumu na zalost!!! :cry:
Ako moze da ti bude od pomoci reci cu ti moj slucaj<ja pijem Clomifen ,sutra pocinjem sa drugom turom .Inace imam policisticne jajnike i zbog toga nemam ovulacije.Kao i tebi ,svi drugi nalazi su mi u redu sem toga sto nemam ovulacije. Prva tura klomifenom nije uspela ,nije bilo folikula , ali od prekosutra krecem sa drugom turom pa cemo videti sta ce biti dalje. :-?
Meni je moj doca odjasno da moze da dodje i do hiperstimulacije,tj do stvaranja vecih cisti ali to su nus pojave kao i kod mnogih lekova i nikako se ne pije dok se ne utvrdi da nema cisti,zato ja na pocetuku svake th 3eg dc idem na UZ da proverimo da li je stanje bezbedno za novu turu klomifena,tj da li ima cisti i u toku th idem od 11 dc do 16 na redovne UZ folikulometrije ukoliko bi se pojavile ciste verovatno bih dobila nesto sto bi to smirilo,a nadam se iskreno da ce ovog meseca biti bolje nego prethodnog i da ce biti FOLIKULA :wink: Eto toliko od mene ,nadam se da sam ti bar malo pomogla da razresis svoju dilemu. ako tvoj doktor tvrdi da imas ovulacije(sto je retko u slucaju PCOS!!! :( ) onda stvarno nemas potrebe piti Klomifen ,jer on utice na to da dodje do ovulacije!!!(a ti je vec imas????)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 24, 2008 2:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 4:30 pm
Postovi: 37
Lokacija: podgorica
Ne ja imam ovulacije koje je on pratio vec dva mjeseca cak jednom je bilo dva dosta povelika folikula, ali znas doktori kad nemaju resenje oni daju tablete cisto da te smire da ne postavljas previse pitanja.
Prije neki dan sam bila na ultrazvuku i on je vidio da je bilo ovulacije samim tim i da su folikuli popucali.
Ostaje mi samo da cekam do sledece kontrole.
Srecno pa nek ti to bude poslednja tura tableta te vrste. :P

_________________
osmijeh produzuje ZIVOT i daje nadu za bolje sjutra ljudima oko tebe, zato OSMIJEHNI SE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 25, 2008 10:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
Pa ako imas ovulacije sta ce ti Klomifen????????????????????????????????????????
PROMENI DOCU ,moj ti je savet!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: i ja se slazem, sta ce ti klomifen
PostPoslato: Sre Avg 06, 2008 5:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 06, 2008 4:12 am
Postovi: 7
ja isto imam policisticne jajnike i odsustvo ovulacije, dobila sam klomifen da pijem i evo posle jedne primene ostala sam u drugom stanju, sreca, a ako ti imas ovulaciju to ti ne treba
kao sto su ti rekli, menjaj doktora
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 12:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 4:30 pm
Postovi: 37
Lokacija: podgorica
Radila sam folikolometriju proslog mjeseca i ima nekoliko malih folikula i jedan koji je 9 dana ciklusa bio 9mm a 11 dana 17mm.
Sta mislite dali mi je potreban clomid ili ne
Poydrav

_________________
osmijeh produzuje ZIVOT i daje nadu za bolje sjutra ljudima oko tebe, zato OSMIJEHNI SE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 2:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Meco, tesko da ti mi mozemo i smemo dati takav savet. Samo ginekolog koji je strucan u oblasti steriliteta.
Osim poticanja ovulacije, klomifen/klomid se koristi i zarad postizanja kvalitetnije ovulacije, odn. da bi u drugom delu ciklusa progesteron bio veci. Doca verovatno ima neku logiku u celom postupku.
S druge strane, kod nekih zena mogu da se pojave folikularne ciste -ja sam taj primer. Ali te ciste puknu tokom menstruacije ili u narednom ciklusu.

Prvo se raspitaj da li tvog docu bije dobar glas u toj oblasti. Ako ga ne znaju kao strucnjaka u tom fahu, trazi drugog.
Bilo bi pozeljno da pre uzimanja klomida proveris hormonski status (3. dan ciklusa: fsh, lh, E2, prolaktin i 7 dana posle ovulacije progesteron)

Sretno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: klomifen
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 5:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 06, 2008 4:12 am
Postovi: 7
kako sam ja pocela da pijem klomifen, tako sto su mi uradili sve hormonske analize, prvo tu u Beogradu i tu su se doktori slozili da pijem klomifen, posle toga sam otputovala u Australiju, gde sam opet radila sve hormonske analize ispocetka i oni su mi takodje dali klomifen, iz mog primera ja sam imala dva misljenja pre nego sto sam pocela da ga koristim, najbolje bi bilo da i ti to uradis, idi i kod drugog doktora, ali ima i druga stvar, sto sam cula ovde, za devojke koje imaju ovulaciju ali opet ne mogu da ostanu u drugom stanju, bez ikakvih lekova, prate ti ovulaciju, od prvog dana ciklusa, na svaka 2-3 dana dajes krv, i iz tih analiza ti govore, kad je ovulacija, klomifen uopste nije bezazlena stvar, ako ne moras da ga pijes, ne moj, prvo sve lepo proveri, ako ne kod jednog trazi misljenje kod drugog ginekologa
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 11:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 4:30 pm
Postovi: 37
Lokacija: podgorica
Upravo sam se vratila iz bolnice vanmatericna trudnoca koju su morali maci jer mi je pukao jajovod pa se kupila krv u stomaku tako da sam sada ostala i bez jajovoda desnog.
Tako da ja dizem ruke od svih doktora pa sta mi BOG da .

Pozdrav svima

_________________
osmijeh produzuje ZIVOT i daje nadu za bolje sjutra ljudima oko tebe, zato OSMIJEHNI SE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 12:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Oh, Meco, bas mi je zao :( . Mogu samo da zamislim kako si se namucila, ali probaj da ceo slucaj sagledas s pozitivnije strane- ovo ti je bio dokaz da mozes da ostanes u drugom stanju. Verujem, kad ti se organizam oporavi, i bez stresa od poseta lekarima, da ces ubrzo ponovo ostati trudna.

Zelim ti sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 12:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 4:30 pm
Postovi: 37
Lokacija: podgorica
Ej Hvala puno na rijecima podrske.

Sve najbolje svima sa foruma

_________________
osmijeh produzuje ZIVOT i daje nadu za bolje sjutra ljudima oko tebe, zato OSMIJEHNI SE


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 166 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: