Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li operisati miom
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 10:31 am
Postovi: 14
Lokacija: Beograd
Imam 42 godine i jedno dete (9 godina).Na redovnom pregledu posle porodjaja, dr mi je napipao miom velicine lesnika.U medjuvremenu je on rastao, meni su krvarenja postala jako obilna; u jednom periodu sam bila i anemicna.Krvna slika mi je sada u redu, i jedina tegoba koju imam je obilno krvarenje.
Ovo su rezultati poslednjeg uz od 18.05.08:
Intramularni miom precnika 60.9mm i subserozni miom precnika 34.6mm u levom delu uterusa.Vide se dve grupe hiperehogenih kalcifikacija, u cervikoistmicnom delu i u fundusu...
Dg:Uterus myomatosus Ovula Nabothi RVF uteri
Dr kaze da sam na granici za operaciju zbog velicine mioma i tegoba koje mogu da mi se jave.
Napominjem da bih zelela jos jedno dete i da se plasim operacije.
Molim za savet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 06, 2008 10:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 05, 2008 10:24 am
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
Ja sam pre par meseci izvadila matericu. Imala sam gomilu mioma i poceli su da mi prave velike probleme. Imam 43 godine i imam jednu preslatku cerkicu. Veruj mi moze samo da ti bude gore ja sam dosla u takvu situaciju da sam jedva cekala operaciju jer mi se smucila ta neizvesnost. Operacija je super prosla, lepo su me uspavali kada sam se probudila bili su bolovi ali ti onda nesto daju i odmah prestanu. Vec sutradan sam sama polako ustajala iz kreveta uz pomoc sestre a vec treci dan od operacije sam sama isla u wc. potpuno te razumem da postoji strah i ja sam se pomalo plasila ali razmisljaj o svom detetu. Ako doktorka kaze da treba odmah kreni u akciju. Inace ja sam operisana u ponedeljak a doktor me je vec u subotu pustio kuci. U cetvrtak su mi vec skinuti konci. Nije nista strasno veruj mi. :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 162 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: