Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: sta bi posavetovali
PostPoslato: Sre Apr 30, 2008 6:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 24, 2008 5:45 pm
Postovi: 4
Supruga i ja posto nemamo dece 7.godina smo u braku a delimicno znamo uzrok krenuli smo da pokusamo sa vantelesnom. Naime pre braka supruga je imala laparaskopsku intervenciju navodno cista na jajnicima u toku operacije ispostavilo se da su ciste u jajovodima koji su odstranjeni i receno joj je posle operacije da samo na taj nacin moze ostati u drugom stanju. Otisli smo kod dr.Vesne Kopitovic u Novi Sad privatno koja je odmah dala primedbu na ono sto je navedeno u otpusnoj listi i rekla da lekar to protumaci. Ispostavilo se da jedan jajovod ipak postoji nesto je radjeno ali je tu i ona sad pre VTO predlaze da se uaradi HSG pa da vidimo prohodnost i pokusamo insemenaciju. Posto sam video sta znaci HSG i kako je bolno interesuje me da neko kaze sta bi valjalo raditi ja ima 33 supruga 31 i imamo uslov za besplatnu VTO .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 01, 2008 9:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 03, 2007 7:07 pm
Postovi: 39
Vec si jednom postavio slicno pitanje I nisi poslusao da malo istrazis forum, al ajde…

Ovo je spisak potrebnih rezultata koji se traze pre ukljucivanja u program VTO:
- HSG snimak
- Laparaskopski nalaz
- Nalaz histeroskopije – OBAVEZNO URADITI PRE IVF
- Otpusne liste ukoliko su radjeni operativni zahvati na jajnicima, jajovodima ili materici
- Podaci o eventualnim prethodnim pokusajima vantelesne oplodnje

Dakle, najpre se sa sigurnoscu mora utvrditit uzrok steriliteta, i ako je u medjuvremenu nesto od gore navedenog ucinjeno, pritom je mozda (ukoliko to jajovodi dozvoljavaju) pokusano i sa nekoliko inesminacija, otvara se mogucnost da par udje u program. Na konsultacijama za vantelesnu trazi se i hormonski status 2-3 dana ciklusa, spermogram partnera, i jos neki rezultati, al za ovo ima vremena...
Ovo su otprilike koraci, ali najbolje bi bilo da se konsultujete sa vasom doktorkom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: puno hvala
PostPoslato: Čet Maj 01, 2008 8:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 24, 2008 5:45 pm
Postovi: 4
procitao sam ja forume ali sto vise citam sve mi manje jasno jedna stvar mi apsurdna VTO se radi u slucaju da jajovodi ne postoje kakve veze onda ima snimanje prohodnosti i bilo koja druga intervencija jel sam potpuno izgubio poverenje u doktore i mislim da je svima u cilju samo da uzmu sto vise para. A sto se tice hormonskog statusa i spermograma to smo uradili i nalazi su kako kaze doktor OK. Ipak puno hvala na zelji da pomognes na bilo koji nacin
Astra je napisao:
Vec si jednom postavio slicno pitanje I nisi poslusao da malo istrazis forum, al ajde…

Ovo je spisak potrebnih rezultata koji se traze pre ukljucivanja u program VTO:
- HSG snimak
- Laparaskopski nalaz
- Nalaz histeroskopije – OBAVEZNO URADITI PRE IVF
- Otpusne liste ukoliko su radjeni operativni zahvati na jajnicima, jajovodima ili materici
- Podaci o eventualnim prethodnim pokusajima vantelesne oplodnje

Dakle, najpre se sa sigurnoscu mora utvrditit uzrok steriliteta, i ako je u medjuvremenu nesto od gore navedenog ucinjeno, pritom je mozda (ukoliko to jajovodi dozvoljavaju) pokusano i sa nekoliko inesminacija, otvara se mogucnost da par udje u program. Na konsultacijama za vantelesnu trazi se i hormonski status 2-3 dana ciklusa, spermogram partnera, i jos neki rezultati, al za ovo ima vremena...
Ovo su otprilike koraci, ali najbolje bi bilo da se konsultujete sa vasom doktorkom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 01, 2008 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 07, 2007 10:38 pm
Postovi: 22
Lokacija: Bg
Borko mislim da nisi baš najbolje proučio šta je HSG.Napisao si da je bolno.Na temi HSG javljale su se devojke koje su to radile u privatnoj klinici sa totalnom anestezijom i bez ikakvih poteškoća odradile taj nalaz. Tačno je to košta oko 150 e ali nije bolno.A ako je taj rezultat OK onda idete na inseminaciju koja kod privatnika košta oko 300e a u državnim na uput vrlo malo(oko 1500 din.-za ovo nisam baš sigurna) i to su devojke koje su radile opisale kako su prošle.
Tako da je moje mišljenje da vaša dr. nije htela da vam uzme pare već vam daje mogućnost da prodjete mnogo jeftinije i bezbolnije(koliko znam veštačka je oko 2000-3000e)
Mislim da ste još mladi i imate mogućnost da probate sa par inseminacija pa ako ne ide onda na veštačku.
Pozdrav i srećno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 190 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: