Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: jedno pitanje za doktorku
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 10:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 8:34 pm
Postovi: 17
Lokacija: srbija
imam skoro 40 godina. Pre 8 meseci sam imala spontani u 16toj nedelji trudnoce. To mi je bila prva trudnoca i relativno sam brzo zatrudnela, posle par meseci. Posle spontanog su ostala mnoga pitanja zasto se to desilo, ali odgovori lekara su bili da to zaboravim. Pila sam 3 meseca kontraceptive kako bi mi se regulisao ciklus jer sam stalno po malo krvarila, kao i u trudnoci. Nakon prestanka tih lekova dobila sam menstruaciju i nikako da mi stane krvarenje po malo. Odem na vrhunsku kliniku u Beograd i tamo me doktor pregleda i zapanji se da mi niko nije video ranicu na grlicu i kondilome. Urade Papa i bio je IIIb, kao i test na HPV i bio je virus tipa 31. Urade biopsiju i ablaciju kondiloma. I to je sve potrajalo nekoliko meseci. Sada sam cista i posle dva pregleda. Ali otkako mi je doktor dao zeleno svetlo za novu trudnocu, ja sam dobila menstruaciju dva puta 20tog dana, pa u panici opet odem na pregled i sve je u redu. Doktor misli da mi je na nervnoj bazi i odbija da mi da hormone kako bi zatrudnela, jer vidi folikule i znake ovulacije pregledom i smatra da mogu prirodnim putem da zatrudnim, samo je pitanje koji mesec. Ali ja posle toga evo vec drugi mesec kako mi se ustalio ciklus nisam zatrudnela. Hvata me panika, jer vreme prolazi a nista. Povremeno dobijam bolove u stomaku oko 18tog dana ciklusa i traje vise dana a svim pregledima je u redu. MOzda sam opterecena time i u glavi pravim blokadu a mozda treba vreme da sav stres od predhodnih meseci prodje. A bilo je uzasno. Sta da radim? Da cekam ili da trazim stimulaciju hormonima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 5:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 09, 2007 2:19 am
Postovi: 46
draga lind. i sama si napisala da ti je i prvi put trebalo kratko vreme da zatrudnis, par meseci.
pricekaj tih par meseci i sada, narocito sto lekari kazu da nemas ginekoloskih problema, pa onda eventualno na dodatne preglede.
zelim ti da sto pre budes trudna :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 7:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 8:34 pm
Postovi: 17
Lokacija: srbija
Hvala sto si ovo procitala i sto si nasla vremena da mi odgovoris. Ja sam trazila odgovore od puno njih ali niko da mi kaze neku rec. Ustvari proslo je 4 meseca. Ono sto me sada najvise brine je da mi menstruacije traju na 27 dana (sto je i normalno) ali su jako cudne i evo sada me je strah da pogledam u ves. Vec treci dan mi je crna krv ili braon kao cokolada. Nema prave krvi kao sto je normalno. I kada se obrisem na toaletnom papiru ostane braon. Neznam sta se desava, stomak me ne boli uopste od kako sam dobila menzis, ali me je zato pre toga 7 dana boleo da sam ja ocekivala da dobijem. Ovo nije normalno, recite mi sta da radim jer se plasim. Molim vas!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 12:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Draga Lind,

I meni se to isto dešava. Imala sam pobačaj u 8-oj nedelji trudnoće, a poslednje dve nedelje sam imala iste simptome kao i ti. Tada mi je dr u NF rekla da se dešava da neke žene imaju takva krvarenja tokom cele trudnoće i da je to posledica manjka progesterona. Posle pobačaja sam imala, ali bukvalno svaki dan obojenu sekret, kao što si je opisala. Prva sledeća menstruacija mi je bila na 20 dana i trajala je 7 dana i to intezivno, što me je blago zabrinulo, jer meni men.ciklus traje oko 4 dana. Juče mi je bio "čist" dan, ali uveče kada sam se obrisala, opet je bilo sukrvice. Danas idem na kontrolu, pa ću opet ponoviti pitanje dr.
Takođe, dešavalo mi se da na sredini ciklusa, kada bi trebalo da budu plodni dani, imam istu "sukrvicu". Ginekolozi kažu da je to prilično česta i bezopasna pojava.
Ako budem dobila neke druge informacije posle današnjeg pregleda, javljam ti.

Pozdrav i srećno!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 231 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: