Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: decija psihologija-slaba koncentracija deteta
PostPoslato: Sub Dec 20, 2008 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 20, 2008 8:50 pm
Postovi: 5
Dete mi ima 8 godina i ima problem da se fokusira na mnoge stvari koje se podrazumevaju obavezom, nekom redovnom dnevnom aktivnoscu, a tesko se i dopire do nje razgovorom ili nekom naredbom ukoliko je to ne interesuje.imam utisak da je stalno u nekom svom svetu igre i odbija dodir sa stvarnoscu i nekim redovnim dnevnim aktivnostima. u skoli ima dobre ocene, zato sto nije problem u njenoj inteligenciji ili razumevanju, ali sve dok to spada u domen njenih interesovanja.zato je jako usporena kada treba da se obuce,opere ruke,zube,jede...itd,jednostavno odluta i prolazi nam silno vreme u tim rutinskim stvarima tako da cesto kada negde zurimo ja je oblacim,hranim...itd, sto smatram da nije normalno za taj uzrast.Pomalo ima problem i u komunikaciji sa decom i odraslima zato sto se ne ukljucuje u razgovor. cula sam da postoje vezbe za to, zanima me ko je dobar strucnjak kod nas iz ove oblasti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: decija psihologija-slaba koncentracija deteta
PostPoslato: Sub Dec 20, 2008 11:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 3:02 pm
Postovi: 133
Pa razmazili ste je,eto to vam je najprostije receno. Imam i ja dete od 7 godina i otprilike se ponasa kao i vase .Znaci u svom je svetu,slusa kad njoj odgovara,u skoli je ok.ali kada joj se nesto ne svidja- ne reaguje uopste.Pretpostavljam da je i vase dete jedince.Nisu deca kriva ,nego mi i nasi postupci prema njima.Do juce smo ih smatrale bebama i tako se ponasale sa njima, a sada odjednom smo shvatile da imaju 8 godina i trazimo da se ponasaju kao odrasla deca.Zar ne?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 21, 2008 12:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 20, 2008 8:50 pm
Postovi: 5
Naravno da ima i toga u najvecoj meri ali imam utisak da je i po prirodi odsutna. To kazem zato sto sam i ja bila takva od malena i znam da su mi zbog toga neke stvari mnogo teze padale nego drugima, zbog usporenosti i odsutnosti, a ne zbog manjih mentalnih sposobnosti. Zato bih ako mogu nekim vezbama bar malo da joj olaksam, jer cini mi se da se nekad i sama trudi kad je svesna da nesto mora da uradi i sto joj je dosadno a ne uspeva lako da se skoncentrise. A da je razmazena, to stoji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 21, 2008 8:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Pogledajte ovde www.logopedi.rs na download stranici imaju nekakve vezbe za koncentraciju dece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: decija psihologija-slaba koncentracija deteta
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 12:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2011 12:27 pm
Postovi: 1
Kako sam pročitala kako je maja opisala svoju devojčicu ostala sam zatečena, kao da je opisala moje dete ...
Ja se isto slažem da ima dosta uticaja to što smo ih razmazili ali kako to sad ispraviti ( ako treba ispravljati), kako učiniti detetov i svoj zivot kavalitetnijim sa manje stresa . Link koji je milica poslala mi je beskorisan. Molim POMOĆ!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 202 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: