Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: četiri meseca isti bol koji ne prestaje
PostPoslato: Ned Sep 08, 2013 1:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Avg 14, 2013 3:12 pm
Postovi: 99
Poštovani,ako neko može da mi kaže neki dobar savet i razlog od koga može nastati moj problem koji vućem nekih 5 meseci sa čudnm osećajem blažeg bola u predelu grudnog koša od koga mi svašta pada na pamet pa i to da imam rak,a i grlo me istovremeno grebe i prati me blaga promuklost zbog čega mi i tu padaju crne misli na pamet ali radio sam rendgen 2 puta nevidi se kao nista opasno kao to je neka prehlada koja se manifestuje tako dugo,radio sam tumor marker pluca koji je dobar,a i krvne analize radim svake dve nedelje i takodje su ok.Zanima me sta bi moglo biti primao sam i gentamicin 26 kom i pio amoksicilin ali ne pomaze da li je moguce da je to mozda od promaje kao neka prehlada pa da to tako dugo traje???.Ako je neko imao slicno iskustvo neka mi napise da budem mirniji.. .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: četiri meseca isti bol koji ne prestaje
PostPoslato: Ned Sep 08, 2013 3:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 2:11 pm
Postovi: 70
Jesi li kontrolisao srce, EKG, ultrazvuk?
Može biti i išijas, ili reuma (nisam siguran da se zove išijas kada uhvati napred). Meni se dešavalo da imam bolove posred grudi, ali samo kad udahnem, a desilo se i da sam se ukočio potpuno kao i kada išijas uhvati u leđima. Ali to je trajalo svega par dana.
Moj rođak je imao nešto slično, duže vremena bol u grudima uz sve uredne analize. Na kraju je bol prestala sama od sebe. Doduše, on se baš nije pazio, težak fizički rad i dugi boravak na hladnoći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: četiri meseca isti bol koji ne prestaje
PostPoslato: Ned Sep 08, 2013 4:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 06, 2013 11:22 pm
Postovi: 3
Može biti da je neka teža promaja/prehlada...
Zavisi i šta radiš, kojim se poslom baviš, čemu se svakodnevno izložen.
Ja od prošle nedelje imam taj čudan bol u grudima.
Ne boli, više kao žiga, a po prirodi sam žilav i otporan...
Grlo me bolelo 2 dana i prestalo, sada pomalo pecne nekad/nekad, još uvek nije skroz prošlo.
Crne misli su i meni padale na pamet, ali s obzirom da sam otporan i nikada nisam bolovao i imao teže bolesti i simptome, još uvek nisam išao kod doktora.
Ali opet meni je samo nedelju dana to, a tebi već 4 meseca, što je mnogo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: četiri meseca isti bol koji ne prestaje
PostPoslato: Ned Sep 08, 2013 6:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Avg 14, 2013 3:12 pm
Postovi: 99
Pa ne znam kome da se obratim,bio sam kod pulmologa 6 puta,na opštoj praksi ko zna koliko puta,kod orl.sam bio i svi kad vide analize krvi koje su perfektne kažu kao to je prehlada,promaja ili kao neka infekcija,ali šta god da je ono me brine.Bol nije jak negi onako štreca na momente ponekad sa leve,a ponekad sa desne strane pa malo u donji a malo u gornji deo gruddnog koša a na sve to još i grlo kao bocka te dole te gore pa levo pa desno,ma utronjo sam se jer me nikad ranije nije ovako štrecalo...više me sramota i doktora i kompletnog osoblja u ambulanti...ako neko još ima neki slican simptom neka piše...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: četiri meseca isti bol koji ne prestaje
PostPoslato: Ned Sep 08, 2013 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 06, 2013 11:22 pm
Postovi: 3
Da se razumemo, ja nisam doktor, samo kažem da imam sličnih problema. :)
Nadam se da će se neko obrazovaniji i sa znanjem iz polja medicine javiti.
Isto je i kod mene, bol nije jak, skoro da i nije bol, jer taj bol praktično me ne boli, samo nekako čudno žiga...
Ali da brine, brine.
Jedne noći sam se isto uplašio, nisam smeo da zaspim i uhvatila me bila teška panika i briga.
Verovatno nije ništa strašno, ali ljudska psiha je čudo.
Zato pokušaj da razmišljaš pozitivno. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: četiri meseca isti bol koji ne prestaje
PostPoslato: Ned Sep 08, 2013 11:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Da nije problem s probavom? Zgaravica moze da prouzrokuje bolove u prsima za koje covek ni pomislio ne bih da je od zgaravice, takodje kiselina moze nekad doci do grla... Jako mnogo ljudi zbog zgaravice od na hitnu misleci da ce imati srcani udar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: četiri meseca isti bol koji ne prestaje
PostPoslato: Pon Sep 09, 2013 6:54 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Avg 14, 2013 3:12 pm
Postovi: 99
ma ne znam stz je ali predugo traje,ali kazu doktori sa kojima sam razgovarao da je to normalno sto toliko traje kazu promaja i tezi oblik neke infekcije znaju tako dugo da traju...rendgen snimci su ok. kao ne vidi se nista,tumor marker pluca sam radio u junu i bio je ok. analize krvi su super bezprekorne,ali ovo ziga pa to ti je...mozda bi neki cajevi pomogli,ako neko zna neka javi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: četiri meseca isti bol koji ne prestaje
PostPoslato: Uto Sep 10, 2013 7:54 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Avg 14, 2013 3:12 pm
Postovi: 99
EKG mi je ok.radim kao vozač ,kad ne vozim onda sam u pekari tamo radim a boga mi ima i promaje.Radim često i fizičke poslove uglavnom se pazim onoliko koliko mogu jer mora se raditi ono što ima...Da li neko zna koliko je tumor marker tačan s obzirom da dosta košta i koje analize da uradim da saznam zašto me grlo grebe mesec dana već .Šta bi na analizama krvi bilo ne kako treba ako bi imao rak???


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 187 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: