Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: fleka ispod nosa
PostPoslato: Uto Sep 23, 2008 11:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 10:32 am
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
Interesuje me da li fleka ispod nosa moze da ukaze na nesto,tj. da li organizam nesto porucuje?Mojoj mami(49godina)se pojavila takva fleka,ona je probala da je izbeli,ali nista,malo se i povecala.U jednoj knjizi sam procitala(abc zdravlja i zdrave ishrane) da fleka ispod nosa moze da bude znak oboljenja materice.Sta sad,ignorisati fleku,pokusati izbeliti ili ? Bila je kod dermatologa i on je poceo da eksperimentise,probacemo sa ovom kremom,ako ne uspe,onda sa drugom i tako...Cak joj je dao neku mast za gljivice.Moram priznati da mi nije svejedno jer letos je tata operisao tumor na debelom crevu,sada ide na terapije,a smatram da su njegovi simptomi mogli ukazati na takvo oboljenje i pre.O tumoru na debelom crevu cu pisati u sledecim porukama,jer tu imam tek milion pitanja. Dakle,fleka ispod nosa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 23, 2008 10:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Ovako,na nevidjeno,moze biti chloasma(hloasma),kozmetski defekat uslovljen produkcijom MSH hormona hipofize.
Cesto se javlja kod trudnica,ali i kod zena u klimakterijumu,pri hormonskim poremecajima u vezi oboljenja jajnika i materice.Moze se javiti i kod osoba cija je jetra obolela.
Postoje brojni kozmeticki preparati pomocu kojih se koza boji(tonira),pa se preporucuje kao resenje u slucajevima koji ne reaguju na metode izbeljivanja koze(rastvor 3% hidrogena ali se povoljan efekat retko postie).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 12:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 10:32 am
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
HVALA, MARTAT
Mama ce otici kod ginekologa,iako je i do sad isla redovno. Sigurna sam da nijedan bol ne treba zanemariti,naravno ne preterivati pa za svaku sitnicu se tripovati.Ali isto tako vise citati i upoznavati svoje telo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 12:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Naravno da ne treba :D
Ukoliko je ginekoloski sve u redu,onda proveriti jetru(putem krvi).Ako i tada bude sve u redu,onda izabrati kvalitetan puder koji ce ujednaciti ten i prekriti fleku.
U nadi da ce se sve svesti na puder,pozdravljam vas :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 28, 2008 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 10:32 am
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
Da li mozes da mi navedes nesto od literature gde mogu da nadjem vise ovoj temi? Ili sajt?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 29, 2008 12:00 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Mozes vise da saznas iz bilo koje knjige o dermatovenerologiji.I sve to naravno pod uslovom da je dijagnoza zaista ta.U mom prvom postu sam napisala da ti sve govorim na nevidjeno i pod pretpostavkom.
Jos jedna poseta dermatologu bi verovatno dala pravu dijagnozu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 259 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: