Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi u ledjnim misicima
PostPoslato: Čet Nov 21, 2013 2:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 1:41 pm
Postovi: 1
Bitna je ova informacija: vec skoro dve godine igram tenis.
E ovako: Avgusta prosle godine, pocele su neke neprijatnosti u ledjnim misicima(od lopatica pa skroz do zadnjice(izvinite na izrazu) i ne oko kicme nego bas na barem 5-10 cm od nje i sire, sve do kraja tela koje su se javljale posle nekih 45 minuta, kada imam neku fizicku aktivnost, poput igranja tenisa ili kada (malo smesan primer) cepam drva. Ne umem da opisem ti neprijatnost, to nije bio bol vec nesto cudno, blaze od bola.
Mislio sam da ce to tokom zime(kada niti igram tenis, niti imam bilo kakve vece napore) proci, ali nije. Ovog leta, sve je postalo gore, ta neprijatnost ranije se pojavljivala i polako je postala bol, tako da sada, ako pokusam da igram tenis ili kada imam bilo kakav drugi fizicki napor, posle najvise 15 minuta, javlja mi se bol u ledjima prosto onako, steze, boli i tera me da se savijem ili pogrbim.

Da li neko zna kako mogu da resim ovaj problem? Da li je preporucljivo da mazem nekim gelom (poput Biofriza), da masiram ledja masazerom ili npr da stavljam led na ledja ?

Unapred, hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u ledjnim misicima
PostPoslato: Pon Nov 25, 2013 12:01 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
probaj sa masazama-al pravim rucnim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u ledjnim misicima
PostPoslato: Sub Nov 30, 2013 2:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Nov 28, 2013 9:42 pm
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Miloje1001,

Vaš problem je uobičajen kod mlađih ljudi, kao i kod ljudi koji jačom mišićnom silom koriste jednu stranu tela više nego drugu, kao što je to slučaj sa igranjem tenisa, ili cepanjem drva. Kada je neodređena bol prisutna pored kičme onda je to problem sa dislokacijom rebara. Dislokacija rebara se takođe može javiti i zbog skolioze.
Dobra vest za vas je da se to vrlao lako i bezbolno može rešiti nekom od meoda hiropraktike. Možete pročitati više na:
http://hiropraktika-osteopatija.blogspot.com/

_________________
http://hiropraktika-osteopatija.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 180 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: