Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: MLADEZ
PostPoslato: Ned Avg 20, 2006 8:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 20, 2006 7:16 am
Postovi: 22
mladez velicine oko 5 mm na ledjima sam povredio ,otkinuto je parce, povredjeno mesto je malo krvarilo nakon toga je odmah pocelo da zarasta i da se formira isti mladez kako je izgledao i ranije MEDUTIM u isto vreme boja koze oko mladeza je pocela da menja boju i stvorio se beli prsten sirine 2-3 mm.Doktor mi je rekao da je to znak da se telo bori protiv necega ,da ne zeli tj mladez i da postoji mogucnost da vremenom nestane.AKO zelim da se moze otkloniti odmah ili pratiti dalje promene i periodicno kontrolisati.Mene interesuje sta je najbolje uraditi u ovom slucaju da li pratiti ili hitno odstraniti mladez i pristupiti daljim kontrolama.Sta je ustvari taj beli krug i zasto je je doktor dao tako nedefinisan odgovor.Posto ni u jednom informacijama koje sam pronasao o mladezima nije opisano nista slicno ovom mom slucaju molim vas za misljenje i strucan savet.unapred puno hvala!!!!!!!!! inace imam 16 godina i taj mladez je od rodenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 20, 2006 1:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Skinuo sam dosta mladeza ali nemam iskustva sa time. Ono sto je sigurno to je da treba da odes kod dermatologa(ukoliko je ovaj bio opste prakse) da to pogleda i da se uradi dermoskopija. On ce proceniti sta je njbolje da se radi.
Ako ti estetski smeta moze i da se skine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: mladez
PostPoslato: Ned Avg 20, 2006 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 20, 2006 7:16 am
Postovi: 22
doktor kod koga sam obavio pregled je dermatolog i nije mi predlozio pregled pomocu dermoskopa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 20, 2006 11:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
A mozda da odes kod drugog??!!

Prilicno mi je nejasno i nedefinisano to sto ti je rekao :cry: .

Ja sam jedan na ledjima zakacila (ne ceo, nego pola) i to sto je visilo je sraslo i sada je kao i pre. Inace, to je bilo pre 20 godina..... Nisam imala nikakve promene ni na njemu, ni oko njega. Kuc-kuc :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 177 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: