Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Postoperativni hematom
PostPoslato: Sub Jan 23, 2010 9:16 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 24, 2009 3:54 pm
Postovi: 60
Postop. hem\atom u podrucju desne strane abdomena i bokova, 8. dana nakon laser assistid lipolisi operacije, mada mi vise izglea kao da sam prevaren i da je u sali uradjena klasicna suva liposukcija, jer je hematom ovih dimenzija prakticno nemoguc sa primenom lasera.

Hirurg je u dilemi da li izvrsiti drenazu kanulom malog promera ili ne, posto je drenaza standardnom iglom nemoguca ili veoma spora.
Opet to sad nosi neke svoje rizike. Kako god tvrde da nece uticati na rezultat operacije, mada ja licno smatram da moze uticati na efekat zatezanja koze, ne znam da li sam u pravu?

Koji farmakoloski tretman preduzeti u ovom slucaju?
Koristim Chymoral forte, i ne znam da li bi bilo dobro da mazem lokalno Hepathrombinom, probao sam jednom u tankom sloju sa gazom preko; mada se javi osecaj "grejanja" umesto hladjenja kako bi trebalo, sto mi deluje cudno. Mada meni heparin deluje logicno u ovom slucaju, ne znam nisam nasao nijednu studiju koja savetuje/opovrgava njegovu upotrebu za hematome. Alkoholne obloge?
Ili mozda neki "narodni" lek? :P

Pozdrav


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postoperativni hematom
PostPoslato: Ned Jan 24, 2010 6:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 24, 2009 3:54 pm
Postovi: 60
Pitanje je jos uvek aktuelno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postoperativni hematom
PostPoslato: Pon Jan 25, 2010 12:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
meni je ovo strasno kako izgleda...mogu reci da se cudim kako ste jos uvek zivi pored ovolike kolicine krvi... :roll: :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postoperativni hematom
PostPoslato: Pon Jan 25, 2010 12:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 24, 2009 3:54 pm
Postovi: 60
Nadam se da prethodni odgovor nije bio sarkastican, ili sam ja samo previse napet.

Mislim da je vrag odneo salu kako se kaze, video sam svasta, ali ovo cudo ne namerava da se smanji.
Hirurg savetuje da se ceka jos 10 dana pa onda ako bude trebalo izvrsiti drenazu, ne znam da li da trazim drugo misljenje ili...?

Evo kako hematom izgleda danas, znaci jos je veci, 10 dana post op.

Na forumu ima gomila lekara i faraceuta, a svi cute, pa nije valjda da se u praksi javljaju samo grip i kasalj??!!

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postoperativni hematom
PostPoslato: Pon Jan 25, 2010 12:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 24, 2009 3:54 pm
Postovi: 60
Koliko vremena treba da prodje da bi hematom dosao u tecno stanje da se moze drenirati iglom? Pre par dana kad je pokusano nije se moglo nista uraditi jer je previse zgrusano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postoperativni hematom
PostPoslato: Pon Jan 25, 2010 7:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
necu da popujem vise...mislim da je najbolje da promenite lekara i da trazite drugo misljenje,jer ovo je po meni opasno...nisam doktor,ali ovo jako strasno izgleda...ne znam da li je ovo samo podliv koji se nalazi ispod koze,ili postoji i slobodne tecnosti negde dublje...ako je ima u stomaku,logicki,moze dzumbus da napravi,a ako je ispod same koze,onda mozda i nije tako strasno...jel vas boli to na dodir?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postoperativni hematom
PostPoslato: Pon Jan 25, 2010 8:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 24, 2009 3:54 pm
Postovi: 60
na dodir je uglavnom tvrdo, boli samo na jaci pritisak.

naravno da postoji tecnost, i to u sloju izmedju trbusnih misica i sloja preostalih masnih celija + koze.
To i jeste hematom, tecnost u tkivu.

Krv je se vec tu zgrusala i ne moze se drenirati iglama, postoje dve mogucnosti, ili da se ceka dok dodje do prirodnog omeksavanja odnosno pretvaranja ugruska u tecnu formu pa onda drenirati iglom; ili koristiti kanulu sa jakim vakuumom za razbijanje ugruska i isisavanje.
Moj hirurg je vise za ovu prvu varijantu, odnosno cekanje; mada ja mislim da je mozda bilo bolje uraditi ovo drugo i elektrokoagulaciju, te kompresovati ponovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postoperativni hematom
PostPoslato: Pon Jan 25, 2010 10:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Ja mislim da Vi pod hitno treba da potrazite misljenje od jos jednog hirurga jer sto kaze Slavko ovo izgleda jako strasno.

Pozdrav i srecno!!!

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postoperativni hematom
PostPoslato: Sub Mar 13, 2010 7:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 3:54 pm
Postovi: 32
Ko Vam je to uradio? Planirao sam liposukciju uskoro. Ovo izgleda zaista strasno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 252 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: