Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: rak na plucima
PostPoslato: Uto Jan 10, 2012 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2012 8:35 pm
Postovi: 2
Molim vas neka mi neko objasni obicnim recima. Moj otac ima 53 godine, i pronasli su mu: MDCT toraxa: od baze vrate desno do nivoa stitaste zlezde pruzajuci se ispunjava medijastinum TU masa u KK promeru 147mm.TU masa dislocira delom i komprimuje traheju bez jasnih znakova infiltracije isto, infiltrira obe aa.pulmonalis. izrazenije desnu granu,bez izdvajanja tromboticnih masa i pravi znacajnu kompresiju na v.cavu
superior (uocavaju se dilatirani krvni sudovi torakalnog zida dominantno desno kao znak Sy vene cave sup.Retrosternalno i prevaskularno levo se izdvajaju pojedinacne igl 13-32 mm.U gornjem lobus pluca desno se izdvajaju mikronodularne i nodularne lezije do 10,5mm , a difuzno obostrano u plucima je naglasen intersticijum.Pleuralni kavumi su bez stranog sadrzaja.Na presecima kroz abdomen na jetri se ne vide fokalne promene.Nadbubrezne zlezde priomerenog oblika i velicine.Na pregledanim kostanim strukturama se ne izdvajaju osteoliticne lezije.Uradjena bronhoskopija: brohoskopski postoji prosirena infiltrovana centralna karina,postoje direktni znaci TU-izbronha za gornji rezanj prominira Tu masa, infiltrovana i prosirena gornja interniobarna karina.Uzete biopsije za mesta lezije i bronhospirat, materijal poslat na ph citologiju i bakteriologiju.Uradjen EHO abdomena:Nisu vidjene patoloske promene na parehimskim organima gornjeg abdomena.Cekamo nalaz sa bronhoskopije.
Unapred zahvaljujem!! Aleksandar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: rak na plucima
PostPoslato: Pet Jan 13, 2012 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2012 8:35 pm
Postovi: 2
Postovani,javljam se ponovo u vezi moga oca. Prema HP analizi moj otac ima :
Mikroskopski opis
Citoloski razmaz bronhoaspirata, oligocelularan, a cine ga retke i pojedinacne cilindricne celije respiratornog epitela gornjih disajnih puteva bez atipije, retke celije plocastog slojevitog epitela , bez atipije, kao i manja populacija polimorfonuklearnih neutrofila.Bezcitoloskih parametara za malignitet.

Molim vas odgovorite mi sta sve ovo znaci... Unapred se zahvaljujem Aleksandar


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 148 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: