Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bradycardia
PostPoslato: Čet Okt 13, 2011 7:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 08, 2010 7:23 am
Postovi: 5
Ja sam osoba zenskog pola, stara 46 godina sa pritiskom koji sekrece uglavnom izmedju 110/55 i otkucajima srca izmedju 45 i 58. Nikada nisam bila sportas, imam visak kolograma, visoka sam 180cm i teska 93kg. Moj otac je imao bradikardiju, kao i nizak krvni pritisak. Inace imam jos i IBS, koji pokusavam kontrolisati hranom i povremeno moram koristiti lijekove. Moguce je da takodje imam Marfane syndrome, jer sam veoma savitljiva i nazalost sada imam osteoartritis. Kada akzem savitljiva mislim na stavljanje noge iza vrata u mojim godinama i sa mojom tezinom, bez ikakvih prethodnih priprema. Moje pitanje bi bilo: dali ja imam bradikardiju i ako je imam sta mogu da ocekujem kao i kako otprilike izgleda umrijeti od toga. Neznam kakav mi je pritisak nocu, a najmanja mi je zelja da me suprug ili kcerka ujutru pronadju hladnu.
Zaboravih da napomenem da od lijekova ne uzimam nista, pijem riblje ulje i vitamin D koji mi nedostaje, kao i Promensil, prirodna pomoc kod menopauze. Ovaj posljednji koristim svega 7 dana. Moj pritisak i otkucaji srca na ovom nivou su vec vise godina. Ako slucajno moze imati kakve veze sa prethodnim, dalekovida sam sa jacom dioptrijom na lijevom oku i imam blazi nedostatak sluha sa desne strane. Neosjecam nikve probleme osim umora ponekad i blaze vrtoglavice kada ustanem iz fotelje u stojeci polozaj. Svjesna sam da nesto nije u redu samnom jer kada nocu ustajem ili ujutro kada me sat budi da ustanem ja teturam po kuci i moram paziti da se ne sudarim sa zidom, sto znaci da je tad pritisak prilicno nizak, ali ja tada nisam u stanju da ga mjerim jer nisam jos uvijek svjesna sebe.
Hvala svima koji su imali strpljenja da procitaju moju poruku i hvala unaprijed za moguce savjete sta mi je raditi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 330 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: