Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: vrtoglavice i jos vrtoglavica
PostPoslato: Pet Sep 28, 2012 6:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 5:44 am
Postovi: 17
Imam 32 godine. Vrtoglavice (nestabilnost) i bolove u grudima i zujanje u usima imam ravno godinu dana.
Od pregleda uradio mri glave, mri vratne kicme, orl, kardiolog 40 puta od toga 10 puta test opterecenja, neurolog, neurohirurg, opsta praksa, homeopata. Cca jedno 3000 eura pregleda i nista. I dalje mi nije dobro. Imam i konstantan strah da cu riknuti i sl. Pritisak 115/75 uglavnom. Nema sta nisam bio ginko, stugeron, miligama you name it. Da ne mogu da disem i imam stalno knedlu u grlu. Ovo mesto tj ovaj forum mi je jos ostao da pitam koji mi je? Ne mogu da stojim u mestu duze od 2 minuta. Odlucio sam ako mi neko ne bude dao konkretnu dijagnozu da skocim sa mosta. U zadnjih godinu dana sam 30 puta izasao iz kuce. Isao sam na fiz terapije, akupunktura i samo mi jos gore pd toga. Rekli su mi da imam cervikalni sindrom. Neurohirurg mi kaze da ne mogu da imam tako jake simptome od toga, u ostalom to takoreci svi imaju. Pomazite il odok u Dunav. Krvna slika kao kod vrhunskog sportiste, masnoce nemam, bilirubin ok, enzimi jetre fabrika.Svi nalazi titop. Pomaze mi kad lezim na ledjima i kad se rokam demetrinom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice i jos vrtoglavica
PostPoslato: Pet Sep 28, 2012 8:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Sad cu da kazem nesto, zbog cega bih mozda i ja poludela, ali ako je varijanta skakanje u Dunav, rizikovacu...
Elem, da li si isao na pregled kod psihologa? Mozda je nesto na nervnoj bazi...Znam da nije lako tako ziveti vec godinu dana, ali skupi snagu i za svoje dobro potrazi pomoc i tamo...
Meni se za godinu dana desila smrt oca ( za koga sam bila jako vezana ) i rodjenje deteta sa genetskom bolescu, i ne pada mi na pamet da skacem sa mosta.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice i jos vrtoglavica
PostPoslato: Pet Sep 28, 2012 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 5:44 am
Postovi: 17
Hvala na odgovoru. Kad mi tako nesto kazete, covek ostane bez reci i ne zna sta da kaze. Voleo bi da Vam mogu nekako pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice i jos vrtoglavica
PostPoslato: Pet Sep 28, 2012 7:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Samo se ti usmeri na sebe---mislim,,, lepo je sto bi da pomognes i drugima al mislim da si sebi najpotrebniji.
Ne mogu da verujem da ne izlazis iz kuce--pa cime se ti bavis?
Jesi zaposlen sad ili si bio?
TVOJ PROBLEM JE SIGURNO NA NERVNOJ BAZI-i ti to znas i posveti se tome ozbiljno i naoruzaj se strpljenjem-psihoterapija bi sigurno bila delotvorna pored lekova a neki posao jos vise bi popravio stanje naravno ako se uopste osecas sposobnim za bilo kakav posao ili hobi.
Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice i jos vrtoglavica
PostPoslato: Pet Sep 28, 2012 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 5:44 am
Postovi: 17
Ma nije mi problem za posao. Programiranje, pa mogu od kuce da radim. Jedino kad mi se ne vrti je kad radim. Ne secam se kad se se opustio zadnji put ili otisao na kafu ili pivo il sta god. Ja nisam tip osobe koja je sklona panici. U zivotu mi je sve super, stvarno nemam na sta da se zalim. Zato i mislim da su svi lekari nesto propustili. Gde nisam zavrsio medicinu :(. Kvalitet zivota na skali od 1 do 10 mi je 1.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice i jos vrtoglavica
PostPoslato: Ned Dec 16, 2012 8:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:16 pm
Postovi: 307
Pozdrav....
Slucajno naletih na ovu temu trazeci nesto o lijeku Stugeron.
Evo i ja nesto da kazem...
To mene prati evo vec 10g, jedno vrijeme Bogami tri ili cetiri godine stalno svaki dan.... :cry: :cry: :cry:
Nema kome nisam isao...na kraju kao od anksioznosti...ma glupost ali eto.
Zamisli mene jos sam stolar po struci pa radis sa svakakvim alatom, neznam kako nisam ruku nagrdio u to vrijeme...
Sad sam bez posla naravno evo vec 5g, sklapam neke "sirotinjske" komponente, uglavnom sistem , konp...ima se za goriva :)

Mene je popustilo lagano neznam ni sam kako ali bio sam miran jedno vrijeme pa opet pa sve tako, ljeto je proslo pravo dobro, ali sad kako udjosmo u zimu uzasss :evil: :evil:
Slomi me nemozes funkcionisati normalno, ali godinama ejjj to tako :evil: :evil: :evil:

Evo kako da ti opisem moje simptome koje sam "doktorirao" pa vidi jeli i kod tebe tako.

Kad hodam, imam osjecaj da se svaki milisekund borim da ostanem na nogama, kad pocinjem sebe uvoditi u san kao da mi se zemlja odjednom okrene oko mene, iz cista mira pricas snekim, hodas, radis na kompu samo na trenutak se sve okrene oko tebe, narocito nezgodno kad pricas sa nekim, pa se to izdesava, malo cudno izgleda jbg moras se pridrzati za nekog, nesto....imas nekad osjecaj kao da gazis po jastucima a ne po asvaltu....najgore mi pada setnja, neuzivam u njoj nikako stalno me nosa lijevo desno(zato koristim kola i do trafike ).....ljuljam se (banalni primjer) na fotelji i u po frke dobijem toliku vrtoglavicu da neznam gdje sam....jedno vrijeme me je i budila, probudi me vertigo .....i jos toga puno nemogu da se sjetim.
Kolege doktori to pripisuju panici, okostavanju vrata(slikao nije) anksioznosti, slaboj cirkulaciji....sta reci...

Evo sta ja radim u tom slucaju, popijem piva(namjerno u mnozini) trenutno je bolje ali nesjedaj za automobil :D :D
Uzmem nesto za smirenje(zvuci blesavo ali trenutno pomaze) apaurin, loram...
I prije sam probavao sa stugeronom ali nesto mi neodgovara, kao sediran sam kad ga popijem, umrtvi te nemogu nigdje.
Pijem ginko, ono nece skoditi ali nesto nepomaze, jedino ako imas ladne noge hahahaha.
I upratio sam da sam ko zaba Gatalinka, sve mi se to uzburka kad su neke promijene vremena...
Toliko..imao bi jos ali drugi put :)

_________________
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice i jos vrtoglavica
PostPoslato: Čet Dec 20, 2012 2:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
KAKO TO-da ti je sve super u zivotu a kvalitet zivota od 1 do 10 na skali ti je 1.
DAL JA TO NISAM DOBRO RAZUMEO-jel ti smatras 1 kao najbolju ili je neka zbrka kod tebe.
Nikad ne odes na kafu ili pivo--al valjda odes na sok i na drugo nesto u cemu uzivas i sto ti cini zadovoljstvo,nesto se tu ne slazeeeeeeeeeee.

MISLIM DA JE KOD TEBE JAKO PROMENLJIVO STANJE-i to nije bas dobro--moras o tome da povedes racuna i da je tebi ipak mesto u ordinaciji a ne samo na forumu--ovo ti najdobronamernije pisem.
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 186 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: