Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povreda prednjeg ukrstenog ligamenta
PostPoslato: Sre Dec 21, 2011 9:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 21, 2011 8:55 pm
Postovi: 5
Molim vas da mi pomognete.
Imam 16 godina.
Pre 3 i po meseca(11.septembar) na fudbalskoj utakmici sam dobio udarac sa strane, u desno koleno, dok je bilo polusavijeno. Odmah su mi stavili gips koji sam nosio 2 i po nedelje. Kad sam ga skinuo otok je jos uvek bio prisutan, a misici desne noge su mi znatno oslabili. Tada je doktor zatrazio magnetnu rezonancu.
Citiraj:
Rezultati MR su : "U oba recesusa supraptelarnoj burzi, nesto vise u lateralnom postoji manja kolicina izliva. Nema znakova lezije tetive m.quadricepsa, ni lig. patele. LCA edematozan, u proksimalnom delu postoji linearna lezija istog bez rupture. LCP pokazuju uredan pravac pruzanja i uredan IS. Ne uocavaju se povrede kolateralnih ligamenata ni meniskusa".

Krenuo sam na terapije, imao sam samo IF struju. Posle mesec i po dana krenuo sam sa treninzima, pravolinijsko trcanje i po neke vezbe za jacanje kvadricepsa, misici su i dalje bili jako slabi. Posle nedelju i kusur dana od pocetka treniranja, jedan trening sam odradio malo jace; vodio sam loptu izmedju cunjeva. Na kraju tog treninga sam isao ka svlacionici pimpujuci u laganom trku, lopta mi je malo pobegla i ja sam pruzio levu nogu da je dohvatim i osetio sam kako mi je koleno otislo na unutra i pao sam. Posle par minuta se pojavio otok. Koleno me je bolelo. To je bilo 1.novembra. Fizioterapeuti su mi rekli da mi je koleno prosetalo. Ponovo sam uradio MR i rezultati su sledeci:
Citiraj:
Uradjeni su preseci u sve tri ravni u T1W, T2W i FFE na kojima se vidi da nema znakova izliva. Nema znakova lezije tetive m.quadricepsa ni lig.patele. Postoji lezija LCA, koji se ne prikazuje u kontinuitetu. LCP pokazuje uredan IS i uredan pravac pruzanja. Prisutna je manja lezija zadnjeg roga medijalnog meniskusa.

I dalje idem na terapije i sada imam IF struju,bioptron lampu i vezbe za jacanje kvadricepsa. Ponekad osetim ostar bol tacno na sredini kolena, (kao da nesto preskoci u kolenu praceno ostrim bolom) ali to je samo trenutni bol. Onda, kada ispruzim nogu i zategnem je, pa odma savijem osetim kao da mi nesto malo preskoci u donjem delu LCA ali ka spoljasnjem delu.
Mene zanima kako mogu da se izlecim i nastavim normalno da igram fudbal, posto mi je on mi je jako bitan u zivotu. Za 10-ak dana bih trebao da krenem na privatne kondicione treninge, imacu i teretanu. Molim vas da mi odgovorite. Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda prednjeg ukrstenog ligamenta
PostPoslato: Uto Feb 14, 2012 12:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 21, 2011 8:55 pm
Postovi: 5
Molim vas da mi odgovorite. Zanima me da li bi mi neke namirnice pomogle u oporavku?? Inace i dalje ne igram fudbal samo pravolinijsko trcanje i jacanje misica kvadricepsa na sut masini u teretani..I do kad cu morati da pauziram sa fudbalom ?? :-?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 247 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: