Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ne mogu da progutam tabletu! :(
PostPoslato: Sub Avg 04, 2012 12:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2012 11:38 pm
Postovi: 2
Molim da mi neko strucan odgovori.
Vec duze vreme se osecam bas lose (vise od dva meseca), steze me u grudima, u navratima otezano disem, brzo se zamaram. Nedavno sam otrkila da imam Koksaki virus, pa mi je internista prepisala Koenzim Q10 i Centrum (vitamine) kako bih ojacala imunitet koji je inace slab. I jedno i drugo je u vidu tablete, pa mene zanima da li smem da to otapam u ustima sve dok se ne istopi, jer stvarno imam problem da progutam? Da li ce to umanjiti efikasnost leka? Vec duze vreme unazad ne mogu kapsulu da progutam, a sad ni tabletu, pa pokusavam ovako mada je stvarno ukus uzasno gorak. Inace, ono sto me jos vise brine je to sto vec nedelju dana ne mogu lepo i opusteno da gutam, cak i vodu moram da uzimam po malo. Uspem da progutam na kraju, ali kao da imam neki strah, ne znam ni sama kako da objasnim, vec me hvata panika kad treba da jedem ili pijem jer znam da cu morati sporo i polako to da odradim. Ne mislim da je nesto organski, jer najnormalnije progutam kad progutam, ali pre toga kao da imam neku psihicku blokadu, ne znam da li sam dobro objasnila. Inace, otkako je sve ovo pocelo pod velikim sam stresom i nervozna sam skoro svaki dan, a ovo gutanje mi dodatno pravi problem i mnogo me brine jer ne znam kako da se vratim u prethodno stanje i ponovo normalno gutam. Ocajna sam, molim vas za odgovor... Izvinjavam se na duzoj poruci, htela sam da sto bolje opisem situaciju. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da progutam tabletu! :(
PostPoslato: Sub Avg 04, 2012 7:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 5:56 pm
Postovi: 229
Lokacija: Beograd
Umislisla si , i ja sam svojevremeno imao taj strah da se ne udavim od tablete , ali ona ne moze da zapadne , de si ti cuo(la) da je neko od toga imao problem , imaju probleme kad gutaju paru ili tako ness , ali ne tabletu , kapsula jos lakse , ona cas dodje do grla , jer je nekako napravljeni u pravilnom obliku.PROBAJ USPECES


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da progutam tabletu! :(
PostPoslato: Ned Avg 05, 2012 6:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2012 11:38 pm
Postovi: 2
Kako si se resio tog straha? I ja isto milsim da je moja psiha ucinila svoje, ali je tesko prevazici taj strah, sad pogotovo kad otezano gutam cak i vodu, tek sad ne smem da pokusam s tabletom... :( Strasno je kad covek sam sebi napravi problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da progutam tabletu! :(
PostPoslato: Pon Avg 06, 2012 12:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2012 1:57 am
Postovi: 171
Ako je nesto predvidjeno da se proguta, onda to i treba da se proguta.

_________________
w ww. aloeverasrbija . com - proizvodi od aloe vere za imunitet, prirodna kozmetika itd


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 240 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: