Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi u grudima
PostPoslato: Čet Maj 16, 2013 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 16, 2013 2:53 pm
Postovi: 8
Nadam se da ću uspeti da dobijem odgovor na moje pitanje. Pre oko tri meseca osetio sam bol u predelu grudi i želudca, više ka levoj strani, lupanje srca, kao i bol u levoj ruci i ramenu, opštu malaksalost. Odmah sam se obratio kardiologu i obavio sam sve pretrage: dva ultrazvuka srca, ergo test, nekoliko ekg - a, kompletnu krvnu sliku, pregled kod fizijatra, pulmologa, ultrazvuk abdomena i svi nalazi su bili u najboljem redu. Moj kardiolog mi je rekao da nemam srčanih problema i da moze biti u pitanju hiatus hernia ili neki problem sa želucem ili da je sve psihosomatske prirode. Ja i dalje imam nelagodu u grudima, skoro da je konstantna posebno pri udisaju. Imam trideset godina, nisam pušač, vodim računa o zdravoj ishrani, do pre par meseci sam se bavio redovnom fizičkom aktivnošću i često šetam. U porodici srčanih problema je imala samo baka koja je kao starija žena dobila anginu pektoris. Da li posle svih ovih nalaza mogu biti siguran da je sa srcem sve u redu. Unapred hvala na odgovorima!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u grudima
PostPoslato: Pet Maj 17, 2013 9:45 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Нејвероватније проблем праве кичма и мишићи око ње. Погледај шта сам на мом сајту w w w . a c a . r s писао о томе у Савети, Здравље па онда Срце-прескакање-2.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u grudima
PostPoslato: Pet Maj 17, 2013 9:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 16, 2013 2:53 pm
Postovi: 8
Aco hvala na odgovoru!!! Inače dok sam obavljao sve ove silne preglede bio sam i kod fizijatra i on mi je rekao da nema nikakvih problema, doduse on se vise fokusirao na vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u grudima
PostPoslato: Pet Maj 17, 2013 11:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Нагледао сам се физијатара који не знају где се налази лева нога.

Врат је последња карика и када она пукне то значи да је пре ње попуцало доста карика.

Ако си из Београда, можемо да се нађемо на кафи или пиву :D па ћу да ти покажем о чему се ради.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u grudima
PostPoslato: Pet Maj 24, 2013 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 16, 2013 2:53 pm
Postovi: 8
Aco kupio sam one kapsule magnezijuma koje si preporučio na svoj sajtu. Posle koliko dana mogu da očekujem rezultate? Danas sam prvi put uzeo tokom doručka. Predveče mi se iz čista mira ubrzao puls i počelo je da mi lupa srce. Da li to možda ima veze sa magnezijumom, jer ga nikad ranije nisam uzimao pa je organizam odreagovao? Svi rezultati koje sam uradio, a posebno oni vezani za srce koje sam u ranijem postu naveo su bili super. Jel moguće da je lekarima nešto promaklo ili samo dajem tome previše značaja pa mi se sve ovo događa? p.s I dalje me bole grudi i leva ruka i rame i stalno osećam neku slabost...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u grudima
PostPoslato: Sub Maj 25, 2013 12:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Пуно анализа је урађено тако да не верујем да им је нешто промакло. Наравно кичма им није могла промаћи јер им и није у опису посла. :lol:

Од магнезијума не можеш да имаш никакве нуспојаве. Само немој да га пијеш пред спавање јер ћеш мало теже заспати. Прочитај шта сам писао на мом сајту у теми Спавање-2.

Дејство магнезијума на аритмију можеш да очекујеш за два до три дана.

Убрзање пулса и лупање срца може да буде и од дехидратације или од неке хране или пића. Може да буде и од кичме.

Бол у руци и грудима ти је од кичме или мишића који иду уз њу. Ту помаже масажа, озбиљније вежбе или Истеки.

Осећање слабости може да буде од хиљаду разлога: недовољно сна, лош сан, недовољно кисеоника, вештачка радна атмосфера, лоше светло, техничка зрачења, недовољно витамина или минерала (магнезијум, витамин Ц, витамин Б6), ниско гвожђе у крви, вирусна инфекција, упала плућа, низак шећер, дехидратација....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u grudima
PostPoslato: Sub Maj 25, 2013 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 16, 2013 2:53 pm
Postovi: 8
Hvala Aco na odgovoru. Javicu da li ima nekih poboljsanja posle koriscenja magnezijuma. Inace pijem bas puno vode (Japanska voda terapija) tako da ne verujem da je dehidracija. Inace nisam proveravao nivo magnezijuma, ali vredi probati ove tablete. Pijem ih uz dorucak, a inace jedem svako jutro bananu, a procitao sam da ona sadrzi magnezijum, pa je jedino brine da ne preteram sa unosom... Jos jednom hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u grudima
PostPoslato: Sub Maj 25, 2013 1:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Какву воду пијеш и шта још пијеш од течности?

Нема потребе да провераваш ниво магнезијума у крви, јер је он свима нормалан. То је посебна прича. Наравно, ако будеш вадио крв због других разлога онда провери и све електролите... Кад те већ боду, да има вајде. :D

Банана? Ма јок. Данас је воће и поврће упропаштено. Банана има доста калијума - бар треба да га има. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u grudima
PostPoslato: Sub Maj 25, 2013 1:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 16, 2013 2:53 pm
Postovi: 8
Pijem iskljucivo vodu (rosu) i caj obicno od maticnjaka ili kamilice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u grudima
PostPoslato: Ned Maj 26, 2013 12:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Знам да неки чајеви имају функцију диуретика, тј. када их пијеш они подстичу избацивање течности из организма. Тако ти чине медвеђу услугу: пијеш течност а реално је избацујеш.

Нажалост не знам који су који. Мислим да можеш да сазнаш у Институту "Јосиф Панчић". Вероватно можеш преко емаила да их питаш.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 264 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: