Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ujed kera
PostPoslato: Ned Mar 29, 2009 3:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Pozdrav,malog je ugrizo juce ker za ruku i na 6 mesta mu je probio kozu.Na jednom mestu je jako duboko.
Vodila sam ga doktoru i dobio je tetanus i antibiotike eritromicin 250mg,dva puta dnevno po dve tablete narednih 5 dana.Nisam nista cekala nego sam mu sinoc dala da popije prve dve tablete.Jutros sam mu pogledala ruku i na mestu gde ga je duboko progrizao pocelo je da otice i da se crveni.
Zva sam sestru i pricala na telefon,rekla je da cekam 48 sati dok antibiotici ne pocnu delovati.Ker je cepljen prosle godine i sledece vakcine su mu u maju.Ne znam nista o tome,mozete li mi se javiti.Da li da ga vozim za bolnicu?Idem u apoteku da mu uzmem antibiotik kremu.Mali je alergican na penicilin.Bojim se pa molim za savet!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 29, 2009 6:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Ima li koga da se javi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 29, 2009 6:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Imate li mogucnosti da to vidi jos neki lekar,za svaki slucaj..mada normalno je da natekne malo

_________________
Kad te zovem, čuj me, Bože, pravdo moja! u tjeskobi daj mi prostor; smiluj se na me i usliši molitvu moju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 29, 2009 6:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Hvala Luka,da imam jer cemo ici opet kod doktora.Samo ne znam da li je bolje ici u bolnicu ili u kliniku?
Boli ga ruka i dosta se crveni.Doslo je do infekcije......
Ne znam koliko brzo pomazu antibiotici?Danas je tek drugi puta popio....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 29, 2009 6:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Ruka natekne i boli puno i od tetanusa,da nije to?

_________________
Kad te zovem, čuj me, Bože, pravdo moja! u tjeskobi daj mi prostor; smiluj se na me i usliši molitvu moju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 4:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Izvini Luka sto se ranije nisam javila.Nije od tetanusa,oteceno je gde ga je ker ugrizo.Kazu da mora dok ne pocnu delovati antibiotici.Ja cu dezurati nocas,nesmem zaspati.Jako ga boli!
Javicu se sutra
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 11:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
Da li ga je ugrizao vas ker ili neka lutalica i sl(nepoznati ker).
I od cega je taj ker vakcinisan(najvaznije da li i protiv besnila?).
U svakom slucaju da sam na tvom mestu bila odmah bih se javila Infektivnoj klinici ( a mozes se javiti u svakom slucaju).Ako je ker vas mora postojati razlog( u keu) sto ga je ugrizao...Ako je pas vas predlazem ti da ga na neki humani nacin iskljucite od vaseg daljeg staranja o njemu(dajte ga nekom prihvatil;istu za pse i sl.)
Svako dobro R.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 31, 2009 7:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Hvala na javljanju!
Da ker je nas i da dobio je prosle godine protiv besnila i opet za tri godine.Ove godine u Maju dobila ostale vakcine.
Nikada prije nije ugrizao.....ne znam zasto ali znam da mu je mali hteo uzeti neki list sto je ker pokupio napolju.Sve se desilo u trenutku,najvaznije mi je da je mali sada dobro i da otok splasnjava.Jos uvek pije antibiotike.Ako zovem ove za zivotinje mozda ce ga se i oni resiti.Da poklonim nekome ne dolazi u obzir jer nedaj Boze da nekog drugog ujede.Mi smo ga odhranili pa ne mogu da verujem.Jos uvek nisam okrenula broj telefona,ne znam sta da radim?Jako smo ga zavoleli ali pokusavam da ga mrzim kako bi ga odveli odavde.Videcu u narednih par dana.......
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 31, 2009 8:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Malo dete ne treba ostavljati bez nadzora sa zivotinjom. Upravo da ne bi doslo do ovakvih situacija, gde je mozda i dete povuklo psa npr za usi a ovaj se odbranio i ugrizao... Hocu da kazem da mozda ne bi trebalo da razmisljate u smeru da ga uspavate/date nekom jer ne mora da znaci da je pas agresivan. Ako ga volite i ako se inace normalno ponasa, verujem da je dovoljno da pojacate nadzor kad su zajedno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: CAPO
PostPoslato: Uto Mar 31, 2009 9:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
Pre svega drago mi je da je malisi bolje-ker vakcinisan , dete zasticeno od tetanusa i leci se antibioticima i dr.-sve ce biti dobro Boze daj...

Znam kako se osecas - jer znam da se to zivince od kera moze voleti i voli se kao clan porodice...
Dok se nisam pocela stati beograskim asfaltom ,nije bilo ni jednog perioda da nasa kuca nije imala psa...
Jednog mi je najzalije i najvise me uspomena iz detinjstva vezuje za njega.Zvao se "Capo") slovo c -kao u reci cao)...Bio je ukrsteni sarplaninac i vucjak...Grdosija od psa...dozvoljavao nam je da ga mozemo i "jahati"...Bio je veliki cuvar -toliki da je i let ptice iznad nasg dvorista registrovao (ima i prica iz 1948 godine u kojoj je moj pok. otac zakljucivao da je Capo umeo i da cita sa kakvim mislima covek ulazi u nase dvoriste- no to nije za pricu ovde)...
Pricali su roditelji da je bez zastitne ogrlice savladao vuka i moju majku, koja je u narucju drzala bolesnog najstarijeg brata, odbranio ...
Mi deca svasta smo mu radili...cak smo mu iz celjusti uzimali kost koju bi poceo da glodje...i sl...Ni zarezao nije a kamoli da nas ogrebe ...ugrize...
I da ne duljim - uverena sam da domaci pas nece ugristi domacina i ukucane- pogotovu ne dete- ...bas nikada...Zbog toga sam rekla da je krajnje cudno da je domaci pas ugrizao- jos dete...
Iz nekog razloga promenio je cud...i ko moze biti siguran da to nece ponoviti?
Uostalom, pre nego se odlucite sta ce te konsultujte nekog veterinara- kinologa.
Pozdravljam Vas i zelim svako dobro...Uh kako me ovo podsetilo na mog Capu koji je bio omatorio, kome je nagorela greda pala na njega i prelomila mu kicmu...lecio ga i davao mu injekcije veterinar cika Dobri...cvilio je taj veliki kucov ...Kada je veterinar predlozio smaknuce jer je odista trpeo bolove a kicmu mu niko nije mogao sanirati(vukao je nesretnik obe zadnje noge)...
I da ne pricam...prvi i jedini put sam videla svog oca sa suzom u oku ...suze u ocima je imao i Capo dok su se njih dvojica gledali...Jedno bum ga je smirilo a mi smo danima ronili suze ...ali ga nijedno od nas cetvoro brace i sestara nije zaboravilo...Bwe i kao mozes...ne mozes ...pa to ti je.
R.
Izvinjavam se za duzinu posta al me ponese secanja...

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: CAPO
PostPoslato: Uto Mar 31, 2009 9:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
postovano u duplikatu(?) pa sam jedan izbrisala.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 31, 2009 10:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 08, 2008 4:19 pm
Postovi: 21
ako je rana duboka, onda je valjda normalno da boli, pa i da crveni. u ustima pasa (to su ti "kerovi") žive bakterije, isto kao i u ustima ljudi, pa je očekivano da posle ujeda (od strane životinje ili čoveka) dođe do infekcije. tome služe antibiotici i, kao što su vam i rekli, budite strpljivi; eventualno možete ranu ispirati oktaniseptom, da potpomognete antibioticima.

važno je da objasnite detetu (i sebi) da jedan nesrećni sluaj ne znači da će svaki sledeći put biti tako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 7:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Dragi prijatelji,hvala vam svima na javljanju.Ja sam bila zauzeta ovih dana pa s enisam javljala.Mali je dobro hvala Dragom Bogu i evo zavrsili je antibiotike.Ruka mu je dobro,nije vise oteceno.
Ker je jos sa nama,zao mi ga je dati ali ako se ponovi njegova agresivnost ide odma napolje.Nisam ga pomazila od tada,dosao je prije 2 dana do mene dok sam sedela na krevetu i stavio glavu na moju ruku,gledajuci me velikim ocima.Nisam znala da cu ikada moci zavoleti neku zivotinju jer kao jako mala imam uzasan strah od SVIH zivotinja.On mi je prvo kuce koje sam pomazila i uzela u ruke.Odma ga je muz kupio kada je to video.Tada je bio 3-4 meseca strar.Mali mu nije prilazio danima,juce ga je izveo napolje.Rekla sam mu da se ne igra sa njim i da bude oprezan.Ne znam da li da sve prepustim da bude ovako ili da ga odvedem od kuce?Ne znam da li ce ikada vise tako nesto uraditi?Ne znam mogu li mu vise verovati?Ne znam nista o kerovima jer mi je ovo prvi.Muz zna ali posto ga voli on ne zeli doneti nikakvu odluku.Prepustio je sve meni.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 271 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: