Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 22, 2009 11:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Drago mi je da si izlecio upalu testisa a o varikokeli mozes da procitas tekstove po netu,ima ih puno,sto se tice varikocele prvog stepena,ona je bezopasna i operise se jedino ako spermogram nije uredan.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 07, 2009 5:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 12:44 am
Postovi: 52
Zdravo svima! Ja sluzim vojsku civilno i pre neki dan sam dobio uputnicu za urologiju na VMA zbog varikokele. Inace, imam nesnosne bolove vec 13 godina. Da,dobro ste procitali - 13 godina! Pre 3 godine sam bio kod urologa i rekao mi je da nemam nista, redovan sex i bice sve ok.Malo sutra. Tek sad sam saznao sta je u pitanju, tj. na to sumnja lekar opste prakse. U cetvrtak idem na pregled, pa cu videti. Bolovi se javljaju bez ikakvog reda. Jedino sto me skoro uvek bolucka dok hodam. 5,6 puta godisnje imam uzasne bolove. Kao da mi neko stoji na testisima. Zanima me da li trajanje bolesti tolike godine stvara vecu verovatnocu da sam ostao sterilan. Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 09, 2009 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 01, 2009 3:18 pm
Postovi: 11
Lokacija: XXX
13 godina je stvarno puno:(ako vec imas tako nesnosne bolove trebao bi da pod hitno odradis pregled kod urologa i da odes na ultrazvuk,da odradis nalaze urin,krv...(I da kazes urologu da imas bolove jako dug period). I ja imam varikokelu,samo kod mene je malo drugacili problem(napisacu ti nesto o mome problemu pa mozda ti i pomogne)ja vise ne mogu da nosim boxerice jako mi smetaju,zato sada nosim samo(gace)kako mi bi stegle testise i tako kada su mi oni stegnuti ja nemam bolove.Ali kod mene je ovo jako cudno ja kada sjesim duze vreme na jednom mjestu i kada mirujem vrate mi se bolovi(jednostavno osjetim da mi se vene zadebljavaju) i zato ja treniram svaki dan kako bi ubrzao krvotok kroz moj organizam jer mi to najbolje odgovara(zato sam primoran da svaki dan treniram:)Et toliko od mene.Pooz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 09, 2009 4:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Alex_Orin je napisao:
Zdravo svima! Ja sluzim vojsku civilno i pre neki dan sam dobio uputnicu za urologiju na VMA zbog varikokele. Inace, imam nesnosne bolove vec 13 godina. Da,dobro ste procitali - 13 godina! Pre 3 godine sam bio kod urologa i rekao mi je da nemam nista, redovan sex i bice sve ok.Malo sutra. Tek sad sam saznao sta je u pitanju, tj. na to sumnja lekar opste prakse. U cetvrtak idem na pregled, pa cu videti. Bolovi se javljaju bez ikakvog reda. Jedino sto me skoro uvek bolucka dok hodam. 5,6 puta godisnje imam uzasne bolove. Kao da mi neko stoji na testisima. Zanima me da li trajanje bolesti tolike godine stvara vecu verovatnocu da sam ostao sterilan. Hvala unapred!

nema potrebe govoriti o verovatnoci,potrebno je da uradis spermogram i videces kako stvari stoje.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 1:26 pm
Postovi: 3
Pozdrav
Dijagnosticirana mi je varikocela (pojavila se prije najmanje 4-5 godina), uradio sam spermogram i on je dobar, izuzev povecanog broja leukocita. Na netu sam nasao da se operacija izvodi samo u slucaju neplodnosti ili bolova (a ja ih nemam). Zanima me, ukoliko se sada to hirurski ne rijesi, moze li varikocela nekad poslije dovesti do neplodnosti?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 3:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
moze tokom vremena da se uvecava, zbog toga treba na odredjeno vreme obavljati kontrole...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 7:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
vise treba da te brinu leukociti u spermi jer oni oznacavaju infekciju a to moze da bude preduslov za sterilitet.
zbog toga treba da se obratis urologu.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 12:21 pm
Postovi: 28
Lokacija: Beograd
Trebao bih da operisem varikocelu gradus I na levom testisu,vidljiva je golim okom,ne bas strasno,ali vidi se,vise diskretno,a i potvrdjena je ultrazvukom. Spermogram je normalan. Mene zanima gde se daje anestezija, da li je opsta ili se daje da utrnu samo donji extremiteti?
Tokom iste operacije zbog postojanja lentiginozne promene na kozi koja pokriva glans penisa uradice se i cirkumcizija, to jest obrezivanje..tako je urolog predlozio, pa ce se to poslati na HP nalaz..zanima me misljenje Vragolaste amfibije ili Vinke Vukotic o svemu ovome..znaci gde se daje anestezija i da li sve ovo treba da se operise,koliko i kako traje oporavak,itd..i da,na ultrazvuku mi je nadjeno da imam hiperrofiju Bertinijeve ampule..zaboravio sam da ga pitam jel to opasno ili ne..
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Avg 17, 2009 12:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 12:21 pm
Postovi: 28
Lokacija: Beograd
I ko je najbolji hirurg, ako nije tajna na Klinici za urologiju u Bircaninovoj za operacije varikocele i obrezivanja? Ili ima li neko drugo mesto, klinika, bolnica gde se to najbolje izvodi..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pon Avg 17, 2009 5:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Operacije je rutinska,anestezije moze da bude i lokalna i opste,zavisi od dogovora anesteziologa i hiururga.Postoperativni tok je kratak jer je u piranju maleeeecni rezic na kozi a sto se tice postoperativnog toka nakon cirkumcizije,postoji velika tema o fimozi na kojoj mozes procitati mnogobrojna iskustva ljudi kojima je ova operacija radjena.
Ne znam koji je hirurg najbolji,za ovakvu operaciju,nije ni bino,jer je ona vrlo prosta.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 9:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 03, 2009 9:31 am
Postovi: 5
Pozdrav svima!

imam jedno pitanje..prije 9 dana operirao sam varikocelu i imam dva pitanja...1.kako su oni podvezali tu zilu, jesu li odstranili dio izmedju dva podveza? Ako nisu sta se desava sa tim dijelom zile? 2.Koliko dana nakon operacije se smije poceti sa masturbacijom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 4:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Nisu ti podvezali zilu nego krvni sud.Podvezli su ga koncem.Pristupi masturbaciji odma` :lol:
ne,ozbiljno,u pitanju je podvezivanje jedne vene,mozes da masturbiras kad god hoces.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 6:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 03, 2009 9:31 am
Postovi: 5
Hvala Vragolasta Amfibija!! :wink:
Nego, jos jedno pitanje ako moze, hidrokela-nakupljanje vode nakon operacije...desava se oko oba testisa ili samo oko onog kod kojeg je izvrseno podvezivanje, naime taj kod kojeg je podvezan sud mi se cini povecan...na pregled kod urologa cu tek za tjedan dana jer imam dogovoren termin ali me ubija ovo neznanje :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 12:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 01, 2009 3:18 pm
Postovi: 11
Lokacija: XXX
Poz svima...Zamolio bih Vragolastu Amfibiju ako moze da protumaci moj problem.Naime imam varicocelu(Od maja ove godine),odprilike sredinom avgusta stanje mi se opet pogorsalo(I tada sam imao opet jake bolove) i ja sam opet posjetio urologa i on mi je rekao da mi se varicocela povecala da je sada VARICICOLA II stepena i da treba uraditi operativni zahvat,pregled sam uradio 25-og avgusta ali od tada ja nemam NIKAKO BOLOVA.Sada me zanima dali je to samo neka trenutna faza ili su to karakteristike II stepena varicocele da nemam vise bolova???Unapred hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Varikocela
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 10:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
genius_13 je napisao:
Hvala Vragolasta Amfibija!! :wink:
Nego, jos jedno pitanje ako moze, hidrokela-nakupljanje vode nakon operacije...desava se oko oba testisa ili samo oko onog kod kojeg je izvrseno podvezivanje, naime taj kod kojeg je podvezan sud mi se cini povecan...na pregled kod urologa cu tek za tjedan dana jer imam dogovoren termin ali me ubija ovo neznanje :-?

HIdrocela nije obavezna komplikacija ove operacije,ali ako je nastala,onda je nastala samo oko tog testisa.
Ako ti sam testis bude napet,bolan,vruc onda je najbolje da se i pre 7 dana javis lekaru koji te je operisao.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 222 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: