Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 86  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 05, 2009 11:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 8:11 pm
Postovi: 34
legend je napisao:
Freeman, hvala ti puno!!! A pitao sam da li je bolje privatno ili drzavno jer kad sam ovde u Novom Sadu otisao kod urologa, samo me je pitao u cemu je problem, ja mu objasnim, i nije nista vise pitao, ni pogledao, samo je zakazao operaciju, pa mi to malo sumnjivo... :S


zakazao ti je operaciju zato što je to jedino i trajno rešenje tog problema. Izgubićeš vreme u pokušaju ta rastežeš kožicu i u tom procesu možeš još gore probleme da proizvedeš. Zato ti je najbolje da uradiš operaciju fimoze, i moj ti je savet da ukoloniš skroz kožuru, jer iz iskustva drugih, a i banex23 je to objasnio, možeš kasnije da imaš problema. Opet kažem, ne mora da znači, dosta zavisi i od operatora, možeš i samo prednji deo da ukloniš, ali ja nisam hteo da rizikujem ponovni odlazak pod nož.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 05, 2009 11:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 8:11 pm
Postovi: 34
legend je napisao:
Freeman, hvala ti puno!!! A pitao sam da li je bolje privatno ili drzavno jer kad sam ovde u Novom Sadu otisao kod urologa, samo me je pitao u cemu je problem, ja mu objasnim, i nije nista vise pitao, ni pogledao, samo je zakazao operaciju, pa mi to malo sumnjivo... :S


zakazao ti je operaciju zato što je to jedino i trajno rešenje tog problema. Izgubićeš vreme u pokušaju ta rastežeš kožicu i u tom procesu možeš još gore probleme da proizvedeš. Zato ti je najbolje da uradiš operaciju fimoze, i moj ti je savet da ukoloniš skroz kožuru, jer iz iskustva drugih, a i banex23 je to objasnio, možeš kasnije da imaš problema. Opet kažem, ne mora da znači, dosta zavisi i od operatora, možeš i samo prednji deo da ukloniš, ali ja nisam hteo da rizikujem ponovni odlazak pod nož.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 05, 2009 11:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 8:11 pm
Postovi: 34
legend je napisao:
Freeman, hvala ti puno!!! A pitao sam da li je bolje privatno ili drzavno jer kad sam ovde u Novom Sadu otisao kod urologa, samo me je pitao u cemu je problem, ja mu objasnim, i nije nista vise pitao, ni pogledao, samo je zakazao operaciju, pa mi to malo sumnjivo... :S


zakazao ti je operaciju zato što je to jedino i trajno rešenje tog problema. Izgubićeš vreme u pokušaju ta rastežeš kožicu i u tom procesu možeš još gore probleme da proizvedeš. Zato ti je najbolje da uradiš operaciju fimoze, i moj ti je savet da ukoloniš skroz kožuru, jer iz iskustva drugih, a i banex23 je to objasnio, možeš kasnije da imaš problema. Opet kažem, ne mora da znači, dosta zavisi i od operatora, možeš i samo prednji deo da ukloniš, ali ja nisam hteo da rizikujem ponovni odlazak pod nož.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 05, 2009 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 2:43 pm
Postovi: 4
Igorche je napisao:
Aleksandar_ES je napisao:
Igorche je napisao:
Aleksandar_ES je napisao:
A moze iko da me uputi ili da savet kako da smanjim osjetljivost glavica...ths..!!!
To ide vremenom kako se otvoren glavic navikava na trenje tako ce biti sve manje osetljiv ali prvih par dana budu jako neugodni.
Kod mene je ta preosetljivost bila jako velika cak prve 2-3 nedelje.
Kupi sterilne gaze u apoteci i onda ga umotas malo u gazu ili stavis gazu na gace da glavic ne dodiruje direktno gace nego gazu-meni je to mnogo pomoglo.


Cim budem bio u prilici da kupim gazu, pokusavam...Hvala Igore...!!!
Nema na chemu :D
Ja prvih dana nisam mogao uopste da zamislim da hodam bez gaze u gacama-posalji nekoga da ti kupi ako ne mozes sam.
Obicnih gaza imas u svakoj apoteci a kostaju svega 15 din u pojedinacnim pakovanjima.


Uzeo sam a s 1. pomoci :D ali ja se nisam operisao vec samo hocu da smanjim osjetljivost uspio sam razvuci kozicu sada samo jos da smanjim osjetljivost i VIOLA...!!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 06, 2009 3:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 12, 2008 3:34 pm
Postovi: 11
Lokacija: Novi Sad
banex23 je napisao:
Pozdrav svima,Igorche potrebno je i do sest meseci da oziljak kompletno zaceli i iznivelise kako treba,osim ukoliko nije napravljeno neko sranje pri usivanju.Taj proces mozes da ubrzas ukoliko budes koristio Contratubex ili neki slican preparat (Saljicev melem za oziljke,Reviscar...).

Hvala.Moj urolog kaze da je zadovoljan kako to izgleda i da za potpuno nivelisanje oziljka treba vremena....ali sad je proslo skoro 4 meseca od operacije ja sam ocekivao da ce to vec dosada da izgleda kako treba ali eto...moracu sacekati jos malo izgleda.
Koristim Contratubex vec skoro 3 meseca ali osim te kreme mi je doktor rekao da ne koristim nista drugo.

_________________
Igor is in the house :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 06, 2009 3:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 8:10 pm
Postovi: 32
Evo i ja da prenesem svoje iskustvo mozda ce nekom pomoci kao sto su meni tudja. Danas mi je drugi dan od operacije. Bio sam jutros na previjanju i doktor kaze da je sve ok. Operacija mi je radjena u opstoj anesteziji, ne totalnoj tj. nisu masine disale umesto mene i ta sranja vec sam samo bio uspavan. Legnes, probudis se i jedno pola sata vidis trostruko ljude i to je to sto se samog zahvata tice. Radjena mi je totalna cirkumcizija, doktor kaze da sam sad kao musliman:). Cak mi je ujedno radjeno i produzenje penisa:):), ne znam na koju foru ali tako mi je receno. Intervenciju sam radio u drzavnoj bolnici i za sad nemem zamerki. Svi su bili prijatni. Nocas nisam imao problema sa erekcijom, spavao sam kao zaklan. Sada se jedino toga i plasim jer ako se digne, nece da valja:).Jedino se kajem sto nisam ranije obavio to. Svima koji se dvoume ili plase kao sto sam i ja porucujem da STO PRE ODRADE TO JER NIJE NISTA STRASNO. Jos uvek je rano da pricam o poboljsanju kvaliteta zivota... i bla bla truc truc... ali se definitivno osecam bolje zbog samog saznanja da cu uskoro moci da imam normalan sex. Nadam se da ce nekom pomoci ovo sto sam napisao!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 06, 2009 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 8:11 pm
Postovi: 34
super da si to sredio, svaka čast i nemoj da brineš što si skroz obrezan jer ima jedna tema na netu, treba da pročitaš kako devojke reaguju kad vide malog ćelavca bez kragne, većina njih je oduševljena.

produženje penisa !?!?! predpostavljam da je doktor mislio kad ti je to rekao da će svakko penis da ti se malo produži i udeblja, zbog toga što mu je kožica ograničava da se ispruži koliko treba :)

Klasično povećanje penisa je složena operacija, koja svakako traje duže od pola sata, i koja nimalo nije jeftina, a i nemože svuda da se odradi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 8:10 pm
Postovi: 32
Freeman hvala na podrsci. Svaki dan idem na previjanja i doktor je zadovoljan. Jedino sam se malo zeznuo kad sam napisao da mi nocne erekcije nisu problem. Nocas nisam spavao tri sata. Kako zaspim tako skoci:). Je l' zna neko neku foru kako sto pre da ga smirim?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 10:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 11:23 pm
Postovi: 10
da li se moze dat uspavat prilikom obrezivanja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 08, 2009 10:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 8:10 pm
Postovi: 32
Naravno da moze, ako zahtevas. Ja sam bio uspavan mada svi kazu da nema potrebe za tim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 10, 2009 5:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 10, 2009 5:20 pm
Postovi: 2
Pozdrav svim forumasima!
Posle citanja svih mogucih tema i svih mogucih poruka na temu koja se bavi Fimozom, ostalo mi je nekoliko pitanja na koje vas molim da mi odgovorite.

Naime, i ja sam jedan od mnogih koji pate od tzv. relativne fimoze.
Imam problema da navucem pokozicu (?)(foreskin) samo kada je penis u erekciji, a i tada uspem nekada ali nije prijatan osecaj.

Resio sam da odem na operaciju. Medjutim, u svim postovima koje sam citao (ako sam neki prevideo, ja se izvinjavam) shvatio sam da je kod svih radjena kompletna cirkumcizija.
Mene iskreno vise zanima neka manje invazivna metoda (nije zbog bola, vec iz drugih razloga). Ne znam da li je neko sa foruma radio Preputioplasty ili mozda tzv. Dorsal Slit, koliko sam shvatio Preputioplasty je u stvari blaza varijanta Dorsal Slit-a.

Takodje, zamolio bih clanove koji su uspeli da izlece Fimozu nekom od ovih procedura, da mi posalju privatnu poruku sa informacijama o privatnoj klinici (u Beogradu) koju su izabrali za tu priliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 11, 2009 1:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 11, 2009 12:57 am
Postovi: 2
E dobri ljudi nacitah se svega :))) Al opet je nekako drugacije kad ti konkretno odgovore na tvoj problem....
Mogu vam rec da nisam ljubitelj operacija(imao sam ih vec 3) u to ukljucujem jednu sa testisima vjerovali ili ne(previse sam kao manji vozio biciklo nesto se iskomplikovalo i tako) a sada me muci ovaj problem...
Kad mi je ud ukrucen nema sanse da kozicu spustim trika nema ni malo...ne smeta mi uopste kod erekcije ni kod masturbiranja uopste znaci kao normalno....pa sad ja znam sto cete rec idi kod urologa al me morate shvatit da mi ih je puna pipa :)))
Hvala unapred :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 11, 2009 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 10, 2009 5:20 pm
Postovi: 2
salekonza,
skoro je sigurno da imas neki laksi ili tezi oblik fimoze.
ako tebi to ne smeta, ne moras na operaciju.
Medjutim, veca je sansa procentualno da dodje do nekih zdravstvenih komplikacija kasnije, tako da je preporucljiva hirurska intervencija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 11, 2009 2:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 8:10 pm
Postovi: 32
Za salekonza i cikapera.

I ja sam imao potpuno iste probleme kao i vi. U opustenom stanju je kozica mogla da se prevuce samo sto je malo zatezao frenulum a u erekciji nikako. Mogao sam potpuno normalno da masturbiram. Ali bezobzira na to morao sam da sredim kitu jer fimoza svakako nije normalno stanje. Neko je napisao ''...ako ti ne smeta, ne diraj...'', a to je skroz pogresno. Pre nepunih nedelju dana mi je uradjena totalna cirkumcizija. Moj savet vam je da se ne majete sa nekim poluobrezivanjem i slicnim forama. Ne postoji apsolutno nikakva razlika u toku operacije ako se sece cela kozica ili samo cm, dva. Procedura je potpuno ista kao i neugodnost (ako se to uopste i moze nazvati neugodnoscu). Cak postoje i brojne prednosti totale cirkumcizije. Lepsa kita, bolja higijena npr...:) U svakom slucaju o tome odlucuje urolog, koga vam savetujem da sto pre posetite ne bi li ste prvenstveno poboljsali kvalitet svog zivota, kako sexualnog tako i psihickog. Ja imam 20 god i zao mi je sto sve ovo nisam obavio ranije. SAMO NAPRED!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: jos jedan
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 3:02 am
Postovi: 9
I ja sam pre tacon 23 dana imao operaciju i savetujem svima da to sto pre urade. Pre nedelju dana sam malo i bacio i nesvest jer vise nisam mogao izdrzati.

Prvo operacija je manje bolna od vadjenja zuba, drugo nezgodno je malo oko pisanja ali i to se sredi. Pranje kamilicom posle 3 dana obavezno. Erekcije se resavaju tako sto se otkrijes u hladnoj sobi i malo ustines samog sebe.

Meni se oziljci od konaca skoro i ne vide. Inace sam imao celih 12 konaca jer mi je malo deblja kita.

Interesuje me jedna stvar imam jos malu ranicu dole kod frenuluma pa me zanima kada ce ona nestati, i kada mogu imati sex, naravno uradicu to sa kondomom prvih par puta.

E sad odgovor za sve, penis ce vam se povecati sigurno, bar je meni, ali to je zato sto Vam fimoza ne dozvoljava da dostigne punu velicinu, kozica je kriva za to a sada je slobodan. Tako je bar urolog meni objasnio
I to povecanje je osetno vidljivo i u sirunu i u duzinu.
A sto se tice estetike i odrzavanja higijene, to ljudi nemate pojma koliko je bolje.
POzdrav svima srecno i nemjte da se plasite bubamare, jer u ovoj zivotnoj livadi ima i vukova :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 126 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: