Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 86  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 13, 2009 7:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
zof je napisao:
Dali sme da se koristi posle operacije sprej "Enbecin" za brze zarastanje rane? poz


sme

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 8:11 pm
Postovi: 34
danas mi je četvrti dan nakon operacije i otok je i dalje isti, nikako da krene da se smanjuje, a povremeno primetim na par mesta gde su šavovi da se pojavljuje sveža krv. Ne curi, već se primeti na vešu u vidu dve-tri tačkice. kasnije kad poprskam sa "Embecin" sprejom krv prestane da se pojavljuje. Dali je to sve normalno jer me ta krv i otok pomalo plaši. Otok mi je najveći u predelu frenuluma.

Dali da pijem ove lekove za smanjenje otoka "Chymoral forte (3 puta dnevno po 2 tablete"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 8:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 8:10 pm
Postovi: 32
pozdrav!
posetio urologa i on mi je zakazao zahvat kojim se operise frenulum jer je ustanovio da je isuvise kratak. Medjutim ja mislim da i pored toga opet necu moci da prevucem kozicu jer je i na samom vrhu isuvise uska sto sam naglasio i urologu! Zanima me da li se operacijom frenuluma siri kozica jer ne bih zeleo da posle moram naknadno i na operaciju fimoze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 8:11 pm
Postovi: 34
meni je danas 10. dan od operacije

bio sam na kontrolu i doca kaže da je sve ok, i da je rana uredna,

juhuuuu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav
PostPoslato: Pon Mar 02, 2009 4:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 4:25 pm
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad
Pomozite molim vas, imam potpunu fimozu i zakazana mi je operacija, ali tek za mesec dana, svasta sam procitao i prilicno sam zbunjen! Nisam siguran da li je bolje delimicno ili potpuno obrezivanje kao i da li da mi odstrane frenulum? I da li je bolje ici u drzavnu bolnicu ili ipak da odem privatno?

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 03, 2009 3:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 2:43 pm
Postovi: 4
A moze iko da me uputi ili da savet kako da smanjim osjetljivost glavica...ths..!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 03, 2009 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 12, 2008 3:34 pm
Postovi: 11
Lokacija: Novi Sad
Aleksandar_ES je napisao:
A moze iko da me uputi ili da savet kako da smanjim osjetljivost glavica...ths..!!!
To ide vremenom kako se otvoren glavic navikava na trenje tako ce biti sve manje osetljiv ali prvih par dana budu jako neugodni.
Kod mene je ta preosetljivost bila jako velika cak prve 2-3 nedelje.
Kupi sterilne gaze u apoteci i onda ga umotas malo u gazu ili stavis gazu na gace da glavic ne dodiruje direktno gace nego gazu-meni je to mnogo pomoglo.

_________________
Igor is in the house :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pozdrav
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 11:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 8:11 pm
Postovi: 34
legend je napisao:
Pomozite molim vas, imam potpunu fimozu i zakazana mi je operacija, ali tek za mesec dana, svasta sam procitao i prilicno sam zbunjen! Nisam siguran da li je bolje delimicno ili potpuno obrezivanje kao i da li da mi odstrane frenulum? I da li je bolje ici u drzavnu bolnicu ili ipak da odem privatno?

Hvala unapred!



Nemaš čega da se bojih, to ti čika "freeman" obećava, sve je smešno, anestezija, operacija, potpuno bezbolno. Jedino je malo problem prvih nedelju dana, dok rana lepo ne zaraste. Tu ćeš jedino morati da paziš na noćne rekcije i da redovno prskaš Embecin sprejom. Ja sam noću gledao filmove i igrao SonyPlastation, a preko dana spavao da nadoknadim noćni san. Prijatelji su primetili da sam tih ključnih nedelju dana izgledao iscrpljneo pa su me stalno pitali, šta mi je , da nisam bolestan. Nebi bilo loše da pred samu operaciju počneš da piješ "Chymoral forte" tablete, da bi smanjio otok, koji u kombinaciji sa noćnim erekcijama može da ti pomeri konce i da ti se rana otvori kao meni što se desilo, jer nisam pio te tablete, a otok je bi prilično veliki. Nakon par dana korišćenja Chymoral-a otok je pao, i odmah za dva dana se rana osušila. Sada imam malo neravnina na tim mestima gde se rana otvorila, ali kontam, to i nije tako loše, to mu dođe kao rebrasti kondom, pa će draga da uživa, mada se vremeno i ti ožiljci ispeglaju.

Sve u svemu, ništa strašno, jedino tih prvih nedelju dana, to je neko moje iskustvo.
Ja sam radio operaciju na VMA, i zadovoljan sam. Na VMA praktikuju da ti odmah nakon, operacije urade kontrolu i tada ti skinu zavoje, i nakon toga ideš kući samo sa jednom gazom preko. Neznam kako rade na drugim mestima ali moje mišljenje je da taj zavoj treba da se previje i da se ostavi još par dana, jer on štiti i drži ranu zatvorenu tih prvih dana kad je moguće pucanje konaca, ali ajd, valjda oni to bolje znaju. Oni će ti reći da ne piješ nikakve tablete. Ja sam pio i "pentrexil" kapsule odmah nakon operacije, kao preventiva zbog mogućih infekcija.

ako ti nešto nije jasno, pitaj
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pozdrav
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 11:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 8:11 pm
Postovi: 34
legend je napisao:
Pomozite molim vas, imam potpunu fimozu i zakazana mi je operacija, ali tek za mesec dana, svasta sam procitao i prilicno sam zbunjen! Nisam siguran da li je bolje delimicno ili potpuno obrezivanje kao i da li da mi odstrane frenulum? I da li je bolje ici u drzavnu bolnicu ili ipak da odem privatno?

Hvala unapred!



Nemaš čega da se bojih, to ti čika "freeman" obećava, sve je smešno, anestezija, operacija, potpuno bezbolno. Jedino je malo problem prvih nedelju dana, dok rana lepo ne zaraste. Tu ćeš jedino morati da paziš na noćne rekcije i da redovno prskaš Embecin sprejom. Ja sam noću gledao filmove i igrao SonyPlastation, a preko dana spavao da nadoknadim noćni san. Prijatelji su primetili da sam tih ključnih nedelju dana izgledao iscrpljneo pa su me stalno pitali, šta mi je , da nisam bolestan. Nebi bilo loše da pred samu operaciju počneš da piješ "Chymoral forte" tablete, da bi smanjio otok, koji u kombinaciji sa noćnim erekcijama može da ti pomeri konce i da ti se rana otvori kao meni što se desilo, jer nisam pio te tablete, a otok je bi prilično veliki. Nakon par dana korišćenja Chymoral-a otok je pao, i odmah za dva dana se rana osušila. Sada imam malo neravnina na tim mestima gde se rana otvorila, ali kontam, to i nije tako loše, to mu dođe kao rebrasti kondom, pa će draga da uživa, mada se vremeno i ti ožiljci ispeglaju.

Sve u svemu, ništa strašno, jedino tih prvih nedelju dana, to je neko moje iskustvo.
Ja sam radio operaciju na VMA, i zadovoljan sam. Na VMA praktikuju da ti odmah nakon, operacije urade kontrolu i tada ti skinu zavoje, i nakon toga ideš kući samo sa jednom gazom preko. Neznam kako rade na drugim mestima ali moje mišljenje je da taj zavoj treba da se previje i da se ostavi još par dana, jer on štiti i drži ranu zatvorenu tih prvih dana kad je moguće pucanje konaca, ali ajd, valjda oni to bolje znaju. Oni će ti reći da ne piješ nikakve tablete. Ja sam pio i "pentrexil" kapsule odmah nakon operacije, kao preventiva zbog mogućih infekcija.

ako ti nešto nije jasno, pitaj
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 8:11 pm
Postovi: 34
eh da zaboravio sam, ja sam uradio potpunu cirkumciziju. Pre same operacije doktor me je pitao kako hoću da me odfikari, samo prednji deo kožice ili skroz, ja sam hteo skroz, jer sam se plašio da mi se opet ne vrati fimoza, što je sigurno, sigurno je. Odstranjivanje frenulma se podrazumeva, tako da će i u jednoj i u drugoj varijanti da ti se skine frenulum, što je doba stvar, da kasnije nebi imao problema i sa tim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 2:43 pm
Postovi: 4
Igorche je napisao:
Aleksandar_ES je napisao:
A moze iko da me uputi ili da savet kako da smanjim osjetljivost glavica...ths..!!!
To ide vremenom kako se otvoren glavic navikava na trenje tako ce biti sve manje osetljiv ali prvih par dana budu jako neugodni.
Kod mene je ta preosetljivost bila jako velika cak prve 2-3 nedelje.
Kupi sterilne gaze u apoteci i onda ga umotas malo u gazu ili stavis gazu na gace da glavic ne dodiruje direktno gace nego gazu-meni je to mnogo pomoglo.


Cim budem bio u prilici da kupim gazu, pokusavam...Hvala Igore...!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 4:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 12, 2008 3:34 pm
Postovi: 11
Lokacija: Novi Sad
Aleksandar_ES je napisao:
Igorche je napisao:
Aleksandar_ES je napisao:
A moze iko da me uputi ili da savet kako da smanjim osjetljivost glavica...ths..!!!
To ide vremenom kako se otvoren glavic navikava na trenje tako ce biti sve manje osetljiv ali prvih par dana budu jako neugodni.
Kod mene je ta preosetljivost bila jako velika cak prve 2-3 nedelje.
Kupi sterilne gaze u apoteci i onda ga umotas malo u gazu ili stavis gazu na gace da glavic ne dodiruje direktno gace nego gazu-meni je to mnogo pomoglo.


Cim budem bio u prilici da kupim gazu, pokusavam...Hvala Igore...!!!
Nema na chemu :D
Ja prvih dana nisam mogao uopste da zamislim da hodam bez gaze u gacama-posalji nekoga da ti kupi ako ne mozes sam.
Obicnih gaza imas u svakoj apoteci a kostaju svega 15 din u pojedinacnim pakovanjima.

_________________
Igor is in the house :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 4:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 12, 2008 3:34 pm
Postovi: 11
Lokacija: Novi Sad
Jel moze neko od >veterana< ovde koji su se ranije operisali da kaze kada se onaj kao prsten od tkiva ispod glavica na mestu gde je seckano skroz da nestane odnosno da se izravna?
Meni urolog kaze da se to vremenom iznivelise ali ja vise od 3 meseca posle operacije imam taj kao mali prsten od tkiva koji u sustini ne smeta ali ne izgleda lepo kao sto bi izgeldao bez toga :D

_________________
Igor is in the house :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 4:25 pm
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad
Freeman, hvala ti puno!!! A pitao sam da li je bolje privatno ili drzavno jer kad sam ovde u Novom Sadu otisao kod urologa, samo me je pitao u cemu je problem, ja mu objasnim, i nije nista vise pitao, ni pogledao, samo je zakazao operaciju, pa mi to malo sumnjivo... :S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 05, 2009 3:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 26, 2008 1:22 am
Postovi: 82
Lokacija: Svilajnac
Pozdrav svima,Igorche potrebno je i do sest meseci da oziljak kompletno zaceli i iznivelise kako treba,osim ukoliko nije napravljeno neko sranje pri usivanju.Taj proces mozes da ubrzas ukoliko budes koristio Contratubex ili neki slican preparat (Saljicev melem za oziljke,Reviscar...).

Sto se tice delimicnog ili potpunog obrezivanja moj savet je potpuno jer tada nepostoji mogucnost recidiva.Primer je user Consi.Ja sam delimicno obrezan (70%) i preostala kozica je opet krenula da se suzava i pravi probleme,tako da cu opet u bliskoj buducnosti morati pod noz.

Privatno ili drzavno - stvar licnog izbora.Moj izbor je bio drzavna ustanova iz razloga sto u drzavnoj ustanovi postoji jos specijalista iz raznih domena ukoliko nesto krene po zlu,jer imam otezano zgrusavanje krvi i problema sa srcem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 103 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: