Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Spermogram - hitno
PostPoslato: Sre Feb 22, 2006 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 22, 2006 9:37 pm
Postovi: 2
Molim za odgovor sto pre.Danas sam prvi put uradio spermogram i rezultat je ocajan.Otici cu ovih dana do urologa, ali pre toga zelim ako je moguce bilo kakvo tumacenje koje mi moze dati nadu.
Rezultat - Apstinencija 3 dana
Likvefakcija /
Aglutinacija ++
Viskoznost + (povecana)
Zapremina ejakulata 3
pH 7,3
Koncentracija spermatozoida 150 x 10 na 9/1
Ukupan broj spermatozoida 450 x 10 na 6/1
Leukociti 20 - 25 (Broj celija na vidnom polju)
Pokretljivost.
AKTIVNI (%) 1 sat- 20 , 3 sat 10
U MESTU (%) 1 sat - 10 , 3 sat 20
NEPOKRETNI (%) 1 sat 70, 3 sat 70

Imam 29 godina i molim Vas da mi odgovorite da li postoje bilo kakva sansa za zacece prirodnim ili drugim putem, sta znace leukociti i sl.Tehnicar iz laboratorije mi je rekao da rezultati nisu bas katastrofa, ali da je neophodna terapija i da se ne opustam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nije tako strasno
PostPoslato: Čet Feb 23, 2006 1:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Pre svega, aglutinacija ne sme da bude pozitivna (treba da pise da je nema). Aglutinacija je slepljivanje semene tecnosti usled cega je njena oplodna moc smanjena. Postojanje ovog problema ukazuje na nedostatak vitamina C u tvom organizmu. Odmah pocni sa unosom namirnica bogatih vitaminom C ili kupi vitamin C u kapsulama jacine 1000mg.

Zapremina ejakulata je mala - samo 3ml - treba da bude 2,5 puta vise.

Viskoznost je povecana - to ne treba tako da bude.

Pokretljivost spermatozoida je smanjena, ukazuje na astenozospermiju (latinski naziv za slabu pokretljivost). Tih nepokretnih mora biti ispod 50%.

Broj spermatozoida je dobar, takoreci odlican. To znaci da nemas oligospermiju.

Leukociti su dosta povecani (normalno je da ih bude 1-2), sto ukazuje na postojanje nekog zarista (upale) u tvom organizmu. Upravo to moze da bude razlog zbog kojeg su neki od navedenih parametara ispod normalnih vrednosti.

NEMOJ DA OCAJAVAS (stres moze dodatno da pogorsa rezultat). JEDAN SPERMOGRAM NE ZNACI NISTA (MOZDA SI BIO PREHLADJEN PRE TOGA, GRIPOZAN, POD VISOKOM TEMPERATUROM). TEK AKO BI DVA, TRI SPERMOGRAMA POKAZALA ISTO, BILO BI RAZLOGA ZA BRIGU, ALI NI TADA NE PRETERANU, JER JE BITNO DA POSTOJI DOVOLJAN BROJ SPERMATOZOIDA, A NA POBOLJSANJU POKRETLJIVOSTI i POVECANJU VOLUMENA SE UVEK MOZE PORADITI (UZMES DA PIJES L-KARNITIN, ACETIL-L-KARNITIN, Q10, PISKAVICU, VITAMINE E I C, CINK I SELEN ITD.).

Treba da odes kod urologa, jer se pre svega mora utvrditi zbog cega su ti leukociti povecani, pa prvo taj problem resiti. Kad se smanji broj leukocita, popravice se i rezultat, pa ce biti vece sanse za prirodno zacece.

Procitaj u izdvojenoj temi "10 vaznih saveta za poboljsanje spermograma" sta sam napisala. Koristice ti.

Nemoj da se brines, molim te (nije rezultat toliko los da bi se brinuo).

Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: VAZNA ISPRAVKA - VOLUMEN JE DOBAR !!!
PostPoslato: Čet Feb 23, 2006 2:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
VAZNA ISPRAVKA - NAPISALA SAM DA VOLUMEN TREBA DA BUDE 2,5 PUTA VECI - TO NIJE TACNO, POMESALA SAM SA PH VREDNOSTIMA, VOLUMEN TI JE DOBAR (3ml, a normalno je od 2 - 5 ml).

Izvini zbog te greske, nisam doktor, ali sam silom prilika naucila da tumacim te parametre, pa je razumljivo da mogu i da pomesam neke stvari.

Ostalo sto sam ti rekla, stoji.

Da li si radio i spermokulturu, da se vidi imas li bakterija u ejakulatu? Bakterije ne smeju biti izolovane.

Nisi naveo morfologiju, koliki je procenat normalnih oblika spermatozoida? I to je takodje vazno.

U svakom nalazu spermograma sa strane treba da pisu referentne (normalne) vrednosti, pa onda poredis tvoje vrednosti sa njima i zakljucis sta valja, a sta ne.


Na tvom mestu bih odmah pocela sa unosom vitamina E i C, cinka i selena. To ne moze nikako da skodi, a moze da pomogne.

Kod urologa obavezno idi, zbog povecanih leukocita. (dr Vinka Vukotic je strucna, a nije derikoza kao ostali koji rade u privatnih klinikama; kod nje mozes i u drzavnu ustanovu - bolnica Dragisa Misovic - MOJA PREPORUKA ZA NJU).

Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 23, 2006 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 22, 2006 9:37 pm
Postovi: 2
Hvala puno na savetima, puno mi koriste.

Sto se tice oblika spermatozoida, u nalazu nema nikakvih podataka tako da sam sve podatke iy nalaza vec dao.

Hvala jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 127 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: