Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Prostatitis - uzv - dimenzije
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 11:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 10:50 am
Postovi: 65
Molim forumase za misljenje...
Imam 42 godine, nemam neke posebne probleme sem sto cesto mokrim, ponekad se budim nocu. Juce sam bio na UZV abdomena...

Pise...
Prostata je urednog rpomera i veličine, jasno ogranicena od okolnih struktrua male karlice, Parenhim je homogene strukture srednje ehogenosti, kapsula je intaktna, nema impresije na mokracnu besiku, vesikulae semenalis su urednog nalaza
Ima i snimak prostate, dimenzije /3.34 x3.98 +3.19 (valjda sam pogodio znake), i radiolog kaze sve je ok, ima manjih kalcifikata, ali to je normalno, bile su neke upale. Ja pitam da li je to normalna velicina,ona kaze da, sve ispod 4 je OK.
E sad, maja 2006 godine , te iste dimenzije su bile /2.57 x3.09 +2.94, pre maja 2007 /3.04 x 3.44 +3.53, a sept 2007 /2.78 x3.85 +3.87.
Bio sam zadnji put kod urologa pre deset meseci, konstatovao je hronicni prostatitis, da mi je prostata nehomogena,prepisao mi je Prostamol uno 1x dnevno kad imam problema, i rekao dodji opet ako imas problema. Sad bi za neki dan trebao opet da idem, pa me interesuje da li ovo gore normalne dimenzije prostate, da li ima neke tendencije povecanja, ili mozda ona ima mogucnost i da se poveca i smanji. Ili ja hipohondrisem bezveze :) Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 2:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
"velicina"prostate se izracunava u gramima a ne u cm.Dakle,potrebno je izracunati zapreminu kako bi se govorilo o velicini prostate.Takodje,u milimetar se zaista ne moze govoriti o preciznosti,zavisi od urologa kako izmeri.
Za sada vasa prostata ima tendenciju povecanja sto je normalan tok kod muskaraca.
Medjutim,posto vam je neko rekao da bolujete od hronicne upale prostate,vremenom se tkivo moze skvrciti i oziljno izmeniti kada ce prostata postati atroficna i manja.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 3:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 10:50 am
Postovi: 65
hvala na brzim odgovorima, zbilja nisam znao da se meri u gramima a ne u cm...!
Da imam prostatitis, to su mi konstatovali urolog i radiolog, jedino mi je malo cudno da ima tendenciju uvecanja, i to tako brzo, za dve godine.
Medjutm, radiolog mi je rekao da mere na snimku nisu dimenzije nego neki markeri koje on postavlja, sto mi deluje prilicno neubedljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 9:36 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
imam hronicni prostatitis vec godinama,dali je to moguci uzrok povecane sedimentacije 28/53 a pre 4 godine nije bilo problema sa sedimentacijom-ili je nesto drugo u pitanju---dali da proverim u privatnoj laboratoriji-ili da uzmem neke antibiotike pa posle toga da uradim analizu
Svi ostali rezultati su u granicama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 1:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 10:50 am
Postovi: 65
hm... moze da bude.... jel ima neki drugi simptomi: bol, cesto mokrenje... ?
meni je bio prepisao antibiotik neki na c počinje, al ne mogu da se setim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 3:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Ma nemam ja nekih tegoba sada-tj posle prostamola uno-koji sam trosio pre godinu dana nestale su tegobe skoro sasvim cak i dupli mlaz mokrace koji sam godinama imao.
svi ostali rezultati su ok,cap sam i psa uradio i ok je
Pitam se sta sad?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostatitis - uzv - dimenzije
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 3:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
viktor_viktor je napisao:
Molim forumase za misljenje...
Imam 42 godine, nemam neke posebne probleme sem sto cesto mokrim, ponekad se budim nocu. Juce sam bio na UZV abdomena...

Pise...
Prostata je urednog rpomera i veličine, jasno ogranicena od okolnih struktrua male karlice, Parenhim je homogene strukture srednje ehogenosti, kapsula je intaktna, nema impresije na mokracnu besiku, vesikulae semenalis su urednog nalaza
Ima i snimak prostate, dimenzije /3.34 x3.98 +3.19 (valjda sam pogodio znake), i radiolog kaze sve je ok, ima manjih kalcifikata, ali to je normalno, bile su neke upale. Ja pitam da li je to normalna velicina,ona kaze da, sve ispod 4 je OK.
E sad, maja 2006 godine , te iste dimenzije su bile /2.57 x3.09 +2.94, pre maja 2007 /3.04 x 3.44 +3.53, a sept 2007 /2.78 x3.85 +3.87.
Bio sam zadnji put kod urologa pre deset meseci, konstatovao je hronicni prostatitis, da mi je prostata nehomogena,prepisao mi je Prostamol uno 1x dnevno kad imam problema, i rekao dodji opet ako imas problema. Sad bi za neki dan trebao opet da idem, pa me interesuje da li ovo gore normalne dimenzije prostate, da li ima neke tendencije povecanja, ili mozda ona ima mogucnost i da se poveca i smanji. Ili ja hipohondrisem bezveze :) Hvala unapred

Homogene EHO strukture, 3.34x3.98x3.19 /moze da se meri i u cm po 3 ose, na mora u ccm/ - sasvim normalan nalaz, posebno sto ne stvara pritisak na vrat mokracne besike. Bez brige!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: s
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 3:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
vasa je napisao:
imam hronicni prostatitis vec godinama,dali je to moguci uzrok povecane sedimentacije 28/53 a pre 4 godine nije bilo problema sa sedimentacijom-ili je nesto drugo u pitanju---dali da proverim u privatnoj laboratoriji-ili da uzmem neke antibiotike pa posle toga da uradim analizu
Svi ostali rezultati su u granicama?

Moze ali nikako AB napamet! Prvo spermokultura i urinokultura, pa terapija na osnovu antibiograma!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostatitis - uzv - dimenzije
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 12:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 10:50 am
Postovi: 65
draganvma je napisao:
viktor_viktor je napisao:
Molim forumase za misljenje...
Imam 42 godine, nemam neke posebne probleme sem sto cesto mokrim, ponekad se budim nocu. Juce sam bio na UZV abdomena...

Pise...
Prostata je urednog rpomera i veličine, jasno ogranicena od okolnih struktrua male karlice, Parenhim je homogene strukture srednje ehogenosti, kapsula je intaktna, nema impresije na mokracnu besiku, vesikulae semenalis su urednog nalaza
Ima i snimak prostate, dimenzije /3.34 x3.98 +3.19 (valjda sam pogodio znake), i radiolog kaze sve je ok, ima manjih kalcifikata, ali to je normalno, bile su neke upale. Ja pitam da li je to normalna velicina,ona kaze da, sve ispod 4 je OK.
E sad, maja 2006 godine , te iste dimenzije su bile /2.57 x3.09 +2.94, pre maja 2007 /3.04 x 3.44 +3.53, a sept 2007 /2.78 x3.85 +3.87.
Bio sam zadnji put kod urologa pre deset meseci, konstatovao je hronicni prostatitis, da mi je prostata nehomogena,prepisao mi je Prostamol uno 1x dnevno kad imam problema, i rekao dodji opet ako imas problema. Sad bi za neki dan trebao opet da idem, pa me interesuje da li ovo gore normalne dimenzije prostate, da li ima neke tendencije povecanja, ili mozda ona ima mogucnost i da se poveca i smanji. Ili ja hipohondrisem bezveze :) Hvala unapred

Homogene EHO strukture, 3.34x3.98x3.19 /moze da se meri i u cm po 3 ose, na mora u ccm/ - sasvim normalan nalaz, posebno sto ne stvara pritisak na vrat mokracne besike. Bez brige!

Bio sam danas kod urologa, opipao mi prostatu, kaze lagano napeta. Ja pitam jel ova slika sa uzv ok, on kaze, jeste, ima kalcifikata, al nista strasno.
Pa pita "jel ustajes nocu da mokris?", Da, rekoh, i šta da radim? " pij manje vode pre spavanja" :) kakav car!:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 3:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Bezveze...
Nego ajd da pocnemo ispocetka : koliko puta nocu mokris,ujutru kad mokris da li moras malo da se napnes da bi isterao prvi mlaz,da li ti mlaz ide normalno ili traljavo sto bi se reklo,da li se razdvaja ili prska,da li ti je lakse kad mokris sedeci,da li posle mokrenja imas kapanje mokrace jos koje vreme ili da imas osecaj da se nisi izmokrio do kraja?

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 4:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 10:50 am
Postovi: 65
Vragolasta Amfibija je napisao:
Bezveze...
Nego ajd da pocnemo ispocetka : koliko puta nocu mokris,ujutru kad mokris da li moras malo da se napnes da bi isterao prvi mlaz,da li ti mlaz ide normalno ili traljavo sto bi se reklo,da li se razdvaja ili prska,da li ti je lakse kad mokris sedeci,da li posle mokrenja imas kapanje mokrace jos koje vreme ili da imas osecaj da se nisi izmokrio do kraja?

Nocu ustanem u proseku jedan put do dvaput, vrlo cesto se probudim sa erekcijom,i izmokrim se ali to nisu znacajne kolicine. Ne moram da se napinjem, odmah tece, ne razdvaja i ne prska. Par puta sam u zivotu osetio bol iznad penisa dok mokrim, ali je to bilo u nekim situacijama kad sam preterao sa alkoholom, i kad sam totalno dehidrirao. Taj bol mi se ne javlja zadnjih godinu-dve, otkad sam prestao da pijem. Lakse mi je da mokrim stojećki, i nekad mi se desava da kad zavrsim mokrenje, krene jos neko manje kapanje koje nakvasi veš. Nemam utisak da se nisam izmokrio do kraja. Na uzv se posle mokrenja ne vidi nikakav rezidualni urin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 10:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Onda je doktor koji ti je rekao da manje pijes vode donekle u pravu...samo,izbegavaj vodu pre spavanja,erekcije ce ti biti manje i nece te terati da mokris.Ako se probudis u toku noci i mokri ti se,probaj da se suzdrziz i videces 2-3 veceri i reflex ce se ugasiti.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 9:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 10:50 am
Postovi: 65
pored prostamola uno, da li ima još neki lekovi ili pomoćna sredstva za ovakve tegobe? Pored čajeva, naravno.
Kakva je ova conprosta koju reklamiraju, da li neko ima iskustvo sa time?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 5:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
ima obilje preparata u apotekama,svi su slicnog sastava i dejstva

speman,kurbiscern,prostata,conprosta ..vise nije ne mogu da se setim.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: S
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 2:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
BAS SAM PROBAO SVASTA I NISAM USPEO DA OTKLONIM DUPLI MLAZ MOKRACE A TRAJALO JE NEKOLIKE GODINE-PORED KLASICNIH PROBLEMA PROSTATITISA-DOK MI UROLOG NIJE PREPORUCIO PROSTAMOL UNO I POSLE 1 KUTIJE EVO VEC GODINU DANA MLAZ JE OK.NAPOMINJEM DA SAM UPOREDO PIO CAJ OD KUKURUZNE SVILE.
OSTALE TEGOBE NISU SASVIM NESTALE AL DOSTA UBLAZENE.
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: