Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Proširene vene!
PostPoslato: Čet Apr 05, 2007 11:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 8:25 pm
Postovi: 38
Molim vas pomažite.
Imam 22g,orije godinudana spustio mi se lijevi testis i imao sam bolove ponekad pogotovo kad sjedim otišao sam doktoru i rekao mi je da imam proširene vene ali da nišsta nije strašno nakljukao sam se i nekih tableta.
Dakle kod doktora sam bio prije 10 mjeseci.
Bolovi su se manjili ali idalje je ostao spušten testis o tome više nisam ni mislio.
Zadnjih 2 mjeseca ja jednostavno umirem od bolova kad hodam,kad sjedim....
Nalaz je bio sljedeci skraceno su:
LIJEVO PROŠIRENE VENE PLEXUSA PAMPINIFORMISA.
Molim pomažite neznam šta da radim više ako odem doktoru sigurno ce me na operaciju.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 06, 2007 11:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ivane,ti bolujes od varikokele,ima o toj bolesti nekoliko tema ovde na forumu,mozes da procitas nesto o tome.
Ova bolest se ne leci lekovima vec iskljucivo operacijom.
Operacija traje 15 minuta,rez je velicine 3 cm u levoj preponi.Nije nista strasno.Moj savet je da uradis tu operaciju jer ti ovaj poremecaj moze uticati na plodnost kasnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pomoc
PostPoslato: Sre Maj 02, 2007 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 8:25 pm
Postovi: 38
Molim da mi neko detaljno kaže,koliko dugo se mora ležati u krevetu nakon operacije varikokele i koliko dugo se imaju bolovi.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 02, 2007 12:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 12:23 am
Postovi: 6
u krevetu ces lezati dva do tri dana. Onda ce te poslati kuci i moraces da mirujes oko 3 nedelje. moj ti je savet sto pre da odes kod doktora jer za vreme operacije nista neces osecati,jer ce te uspavati. BUDI MUSKO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 02, 2007 12:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Evo ja ću da ti kažem pošto sam je ja operisao a tebe očigledno mrzi da pogledaš ostale teme.
Operacija je jako kratka kao što ti je i rekla vragolasta amfibija. Posle operacije izlaziš na nogama za dan eventualno dva dana zavisno od anestezije koja je primenjena prilikom operacije.
Sama operacije je veoma laka i samo se radi o tome da ti podvežu venu koja je proširena tako da ostale periferne vene preuzimaju funkciju podvezane. Ako si nekada popravljao zub onda mogu da ti kažem da je operacija varikokele manje bolna od popravke zuba pod anestezijom !

Nemaš razloga za brigu i paniku ako mi verujes !

Srećno !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 02, 2007 12:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Opet ja ! CICANIN očigledno smo u isto vreme napisali poruku tako da Ivan22 ima potvrđenu informaciju ! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 02, 2007 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 8:25 pm
Postovi: 38
Evo mene opet,
ponavljam meni je u 6mj. doktor otkrio da to imam ali mi nije rekao da moram operisati,jos nisam isao doktoru ali imam uzasne bolove jos uvijek prilikom sjedenja navise i jako bolne kvrgave vene u oko lijevog testisa,a dali cu imati otekline nakon operacije,i zasto mi kazete da je lakse ovo nego popraviti zub kad post prije pise da cu morati lezati u krevetu 2-3 dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 02, 2007 7:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Ivane veruj mi u ono što sam ti napisao jer su meni pre malo više od godinu dana operisali varikokelu.
To što ćeš ležati u bolnici 1, 2 il 3 dana nema veze sa tom operacijom nego kao što sam ti i rekao jedino sa anestezijom.
Kada su meni radili tu operaciju radili su mi i biopsiju oba testisa jer ja imam još nekih problema i pri toj operaciji su koristili spinalnu anesteziju.
Posle operacije čim sam se probudio i malo došo sebi od te anestezije, mogao sam i da hodam ali su mi rekli da to ne smem da radim i da moram da ležim 24 sata upavo zbog te anestezije jer ako budem podizao glavu ili hodao mogu kasnije imati bolove u glavi u narednih mesec dana. Dakle samo ta anestezija koju su koristili u mom slučaju je bila razlog što sam ostao u bolnici 2 dana. Neki ljudi izadju iz bolnice odmah nakon operacije varikokele neki prenoće pa idu sutradan kući ili posle dva dana.
Kao što ti je rekla vragolasta amfibija sama operacije je mali rez na koži iznad leve prepone i na tom mestu je dobar pristup veni koja je proširena i samo se ta vena podveže i to ti je sav posao.

Da li ti misliš da te neko ovde laže ili si samo isprepadan kad neko pomene operaciju ? Nikome ovde nije namera niti da te isprepada niti da te ohrabri samo smo ti rekli ono što te je zanimalo !
I opusti se to je stvarno najlakša moguća operacija koja postoji i nemaš ama baš ni jedan razlog da budeš zabrinut ili da se nerviraš .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: h
PostPoslato: Sre Maj 02, 2007 8:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 8:25 pm
Postovi: 38
OK,hvalati na iskorenom savjetu i odgovoru,za koliko vremena cu ja moci normalno da hodam i trćim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 02, 2007 11:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Možeš da hodaš čim prodje dejstvo anestezije odnosno čim malo dodješ do sebe ali ako su koristili spinalnu anesteziju onda mora da se miruje 24 sata ne zbog operacije nego zbog te anestezije jer ako to ne poštuješ možeš imati bolove u glavi narednih mesec dana ili kočenje vrata .
Što se tiče trčanja ili nekog fizičkog rada meni su rekli da to izbegavam naredne 2-3 sedmice !

Sve u svemu nije nikakav problem !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 3:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 18, 2007 2:27 pm
Postovi: 6
Meni je doktorka takodje rekla da je zahvat rutinski, ali problem je sto iz nekog razloga ona kaze da se zahvat ne vrsi ako je spermokultura u redu.
Ja osecam probleme dok hodam, noga kao da mi oteza i ne mogu normalno da se krecem, pored toga sto osecam nelagodnost u preponi, pa bih zbog toga i vise voleo da mi urade operaciju. Zna li neko da li je ovo sto je rekla praksa i zbog cega se to ne radi ako je sve u redu sa spermom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 6:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 8:25 pm
Postovi: 38
ja se također bojim da me nece htjeti operisati,jer i mene isto tako noga otežava dok hodam,a dok sjedim jako me boli da samo nekad mogu mirno sjediti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 8:25 pm
Postovi: 38
dajte ljudi kažite što da radim ako mi doktor kaže da se nemoram operisati jer kod nas je tako :( a mene nastavi boljeti kao do sada i ostali simptomi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 11:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Ivane kog gradusa su te vene kod tebe kada te toliko bole ? Kod mene je bio gradus izmedju 2-3 pa sam samo ponekad imao bolove ali ne mogu reći da su to bili neizdrživi bolovi a operaciju su mi radili samo zato što sam imao loš spermogram ! Da li si ti uopšte radio tvoj spermogram ? Inače najveći stepen oštećenosti tih vena je 3 koliko ja znam !

Žao mi je što ti ovaj put ne mogu dati odovor na tvoje poslednje pitanje jer nisam dovoljno upućen u takvu vrstu problema !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 8:25 pm
Postovi: 38
nisam radio taj spermogram kako se vec zove,mozes mi vjerovati ja nekad imam tolike bolove da moram ustati i hodati,a doktor mi je rekao da se slabo krečem,znas kako se bojim da na kraju nebude nešto deseto


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: