Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 654 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Avg 28, 2009 2:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 5:32 pm
Postovi: 17
Ja bih najradije izbegao tu cirkumciziju. Ovaj urolog sto me je operisao nije bas bio ni zainteresovan da me slusa kad sam mu predstavljao problem. Tako da je moguce da je to moglo biti bolje odradjeno. Kako se to izravanava prilikom frenulotomije? Ne bih volio da zavrsi sve na obrezivanju. Gde je to najbolje obaviti u BG?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Avg 30, 2009 2:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 10:57 am
Postovi: 12
ja imam slican problem kao Rimbaud.Odradio sam frenulotomiju pre dva meseca i isto mi je kozica naborana i steze mi glavic kad prevucem i ako je frenulum odvojen.Definitivno sam resio da odradim obrezivanje i da stavim tacku na to 8) .Da pretrpim sto moram.Posle svega toga nadam se velikom olaksanju i potpunom uzivanju u Sexu :wink:

Nadam se da nece biti strasno :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Avg 30, 2009 7:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 5:32 pm
Postovi: 17
Ma nije valjda da se bas moramo cirkumzirati? Kuku nama. Kad ovi urolozi nece da se unesu u pacijentov problem. Ja pred operaciju saopstavam svoj problem... A ovaj me ne slusa. Imao sam bas izrazen frenulum breve, u erekciji skoro da nisam mogao da prevucem kozicu nazad. Ja mu to kazem, a on: "Ma deluje sasvim dovoljno dugacak... itd" Mozda on i jeste izgledao dugacak, al' eto, nije to funkcionisalo kako treba. Toliko nije valjalo da ni sad bez frenuluma nije idealno. Ne znam sta cu. Mozda je to moglo biti bolje odradjeno. Citao sam na nekom od postova sa foruma da za izduzivanje tih oziljaka koje sprecavaju pokretnost odredjenih delova se mogu koristiti Jomelop E i Contractubex. I da je Contractubex bolji od ova dva. Ima li jos kakvu informaciju vezano za ova sredstva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 12:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2009 12:31 pm
Postovi: 19
Pa najbolje bi bilo da opet idete obojca kod urologa da vidite dal moze da se odradi jos 1 intervencija i da se izbegne cirkumizacija! Ne verujem da od tih krema ima leba, i meni deluje isto da ta kozica gde je bio ex frenulum se nece razvuci tako da cu da odem ponovo ovih dana i da vidim sta moze da se uradi po tom pitanju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 9:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 10:57 am
Postovi: 12
Pa ne znam ni ja nisam siguran da te kreme bas toliko mogu da pomognu.Ja sam koristio jomelop E i to kad sam imao neku veliko posekotinu kao da bi ublazio oziljak,da ne bude velik tako nesto...
Sad mi je poceo ispitni rok pa ne mogu da odem kod urologa, jer neka hiruska intervencija je neizbezna e sad da li ce biti nesto blaza ili obrezivanje to moram da vidim sa urologom, ali moram da nadjem nekog dobrog urologa...
Ma neka i bude cirkumciziju,samo da vise ne moram da se zezam sa tim bolje i da istrpim 40 dana, koliko traje oporavak nego da mi mali ide jos 2-3x pod noz :D

dzonitt javi sta je bilo kod cika urologa.. :wink:

a Rimbaud brate po muci :) ako budes isao pre mene kod Urologa javi sta je bilo,koja je dijagnoza, da znam sta mi je ciniti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 5:32 pm
Postovi: 17
Nisam u Beogradu trenutno, pa cu kod cika Urologa tek negde u Oktobru. A i ja bih zelio da nadjem nekog dobrog. Razmisljao sam da odem na Klinicki centar. Ako ode neko od vas kod dobrog neka da preporuke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 02, 2009 5:03 pm
Postovi: 2
Lep pozdrav svima.

Apsolutno razumem problem kratkog frenuluma kao i rešenje istog.

Jedini je moj problem vreme mirovanja nakon zahvata pa me zanima (od nekog s iskustvom...), koja su ograničenja?
Koliko vremena treba mirovat apsolutno a kad se može nastavit s normalnim aktivnostima (hodanje, odlazak na posao itd...).
Ja si recimo ne mogu priuštit da sam u totalnom autu više od jedno tri-četiri dana.
Molim za savjet i jedna velika pohvala za forum i sam način rasprave na ovom ugodnom mjestu. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 4:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Nakon ove operacije,nema period mirovanja.Nastavljas sa svim zivotnim aktivnostima kao i do tada odmah nakon izlaska od doktora.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 8:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 02, 2009 5:03 pm
Postovi: 2
Najlepše zahvaljujem na odgovoru.

Ako je tako, odoh ja to rešit promptno. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 2:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 2:03 pm
Postovi: 3
Pitanje: Ako je frenulum malo kraci i ne smeta toliko da li mora da se sece ili moze da se istegne... vezbom.... ako me shvatate.... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 3:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 04, 2009 2:26 am
Postovi: 3
Pozdrav svima.voleo bih ako je ikako moguce da mi neko barem olaksa situaciju.naime,pre dve nedelje sam isao da odstranim frenulum jer mi je kako doktor kaze bio kratak :roll: mada ja sam i tada bio sumnjicav,jer su mi sve funkcije funkcionisale kako treba,al aj,poslusao sam ga i to smo uradili.zahvat je stvarno bio bezbolan,radjeno mi termokauterom,tako da nije bilo usivanja...Moram da napomenem i to da nisam imao sexualnog iskustva(ovih dana bi trebalo)cekam jos da rana u potpunosti zaraste.Zarastanje za sad ide ok,mada se plasim da mi ne ostanu oziljci jer su ivice rane dosta izbocene i tvrde :cry: E sada,glavni razlog zbog cega se javljam je taj da u punoj erekciji kozica ostaje naborana iza glavica sa GORNJE strane,tj.ne moze skroz da se izravna,tako da sam zaista ocajan :cry: SADA POSLE SVEGA SE KAJEM STO SAM UOPSTE I RADIO BILO STA SA "PONOSOM" A NISAM NI ZNAO DA LI JE BILO POTREBNO MODIFIKOVATI BILO STA :( Bio bih zahvalan,ako je neko prosao kroz istu situaciju,DA MI KAZE STA DA RADIM?.STA RADITI? NE ZELIM OBREZIVANJE!!!!!!!!!DA LI CE VREMENOM SVE DOCI NA SVOJE MESTO ILI CU OSTATI UNAKAZEN ZA CEO ZIVOT?????? :cry: :cry: Hvala svima unapred. OCAJAN


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 3:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 04, 2009 2:43 pm
Postovi: 1
Cao!
Imam fimozu i zelim cirkumizaciju, trenutno sam na hemioterapiji, pa bih zamolio doktore na ovom forumu da me posavetuju, dali posle zavrsetka terapije ili kako vec, posto mi je sada krvna slika uzasna?
Hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 4:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ako nije hitno, sacekaj da sve to prodje i da se stabilizuju nalazi...najbolje idi na pregled sa tim nalazima, pa ce lekar odluciti da li si i kada za operaciju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 4:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
Goran90 je napisao:
Pitanje: Ako je frenulum malo kraci i ne smeta toliko da li mora da se sece ili moze da se istegne... vezbom.... ako me shvatate.... :)

ako ne smeta onda ne mora da se sece...sece se kada pravi probleme...a sto se tice rastezanja frenuluma, tesko koza u tom predelu moze da se rastegne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 4:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
cofi je napisao:
Pozdrav svima.voleo bih ako je ikako moguce da mi neko barem olaksa situaciju.naime,pre dve nedelje sam isao da odstranim frenulum jer mi je kako doktor kaze bio kratak :roll: mada ja sam i tada bio sumnjicav,jer su mi sve funkcije funkcionisale kako treba,al aj,poslusao sam ga i to smo uradili.zahvat je stvarno bio bezbolan,radjeno mi termokauterom,tako da nije bilo usivanja...Moram da napomenem i to da nisam imao sexualnog iskustva(ovih dana bi trebalo)cekam jos da rana u potpunosti zaraste.Zarastanje za sad ide ok,mada se plasim da mi ne ostanu oziljci jer su ivice rane dosta izbocene i tvrde :cry: E sada,glavni razlog zbog cega se javljam je taj da u punoj erekciji kozica ostaje naborana iza glavica sa GORNJE strane,tj.ne moze skroz da se izravna,tako da sam zaista ocajan :cry: SADA POSLE SVEGA SE KAJEM STO SAM UOPSTE I RADIO BILO STA SA "PONOSOM" A NISAM NI ZNAO DA LI JE BILO POTREBNO MODIFIKOVATI BILO STA :( Bio bih zahvalan,ako je neko prosao kroz istu situaciju,DA MI KAZE STA DA RADIM?.STA RADITI? NE ZELIM OBREZIVANJE!!!!!!!!!DA LI CE VREMENOM SVE DOCI NA SVOJE MESTO ILI CU OSTATI UNAKAZEN ZA CEO ZIVOT?????? :cry: :cry: Hvala svima unapred. OCAJAN

vec su momci iznad navodili taj isti problem, pa pogledaj...ili je frenulotomija lose uradjena ili je frenulum bio takav da nije bilo ni moguce da se bolje uradi...da li ti je i pre operacije kozica u erekciji ostajala naborana iza glavica sa gornje strane, verovatno jesi imao problem sa frenulumom cim si i otisao kod urologa...ali jos je rano da prosudjujes, tek je 2 nedelje proslo, jos se taj predeo nije oporavio, sacekaj da sve lepo zaraste, smeksa, pa ces videti...
ako i dalje ostaje naborana, moze se uraditi ponovna intervencija ako je moguce, ili cirkumcizija, koja bi resila problem sa kozicom...tako da neces ostati unakazen, sve se da resiti... :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 654 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 110 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: