Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim za pomoć i mišljenje
PostPoslato: Pet Jul 02, 2010 2:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 2:11 pm
Postovi: 70
Molim za neki komentar ukoliko je neko imao slican problem, ili ako neko zna sta bi moglo biti u mom slucaju.

Imam 30 god. Sve je pocelo pre skoro dve godine, kada sam bio pod velikim stresom i kada sam morao da nekoliko nedelja provedem u stanu koji nije nehigijenski, ali kroz koji je pre mene proslo mnogo raznih ljudi...

Tada sam imao prekomernu telesnu masu, lose sam se hranio, stres, malo sna... Jednog dana osetio sam svrab na koži pored prepucijalnog kanala, dakle ne na glansu, vec sa strane, na vratu penisa. Kada sam pogledao video sam ravnu crvenu mrlju, koja je ubrzo pukla i na njenom mestu se pojavila velika lezija nepravilnih ivica, sjajna i vlažna. To sam mazao hloramfenikolom, ubrzo je zaraslo, ali se nakon toga u narednim mesecima ponovo otvaralo, u manjem obimu...

Otišao sam kod privatnog kožnog lekara, rekla mi je da je to od stresa?! i da će samo proći, ali se tu i dalje povremeno otvarala ranica..otišao sam na VMA, dali su mi SANADERM, prošlo je, tu je ostao malo primetni oziljak .To se nekako smirilo, ali se posle toga na glansu pojavila candida koju sam sredio canestenom. Medjutim, ostao je oziljak na glansu, velicine 1,5 cm sa 1 mm širine, izmenjene boje u odnosu na ostatak glansa, sivo bela smežurana sluzokoža. Ne znam da li je posledica candide ili one prethodne lezije...

Od tada nisam imao nekih problema, mazao sam samo pantenol ne bih li malo popravio taj ožiljak, koji se ne vidi puno, ali mi eto smeta... i na tom mestu je ta koža pukla, skinula se i pojavila se rana crvene boje koja je počela malo da se širi i na okolna mesta na glansu..

Otišao sam u kliniku u Dž. Vašingtona, uradio bris, NEGATIVAN na candidu i na bakterije (ima samo bakterija iz normalne flore). Dr mi je dala triderm i eozin 2%, koji sam mazao nedelju dana i to je nekako prošlo, koža je zarasla, ali je na tom mestu i daqe primetno crvenilo, i to ne samo na koži, nego i ispod, u tkivu. Sada sam izbacio sve kreme za negu, koristio sam i exfoliac regenerativnu kremu, ali mi se čini da uopšte ne popravlja stanje. Koristim samo kantarionovo ulje.

Takođe, sluzokoža na većem delu glansa je često crvena, naročito u erekciji i nakon erekcije. U opuštenom stanju, kada je glans suv, kožica na njemu je naborana, tanka, sjajna, puna sitnih kapilara koji lako pucaju i nekih vrlo sitnih čvorića (ne na koroni, nego bliže vrhu). U erekciji se kožica zategne i čvorići i pregibi se izgube u najvećoj meri.

Pošto nisam obrezan, u erekciji mogu slobodno da prevučem kožicu preko glansa, ali ne i da je vratim, osim ako ne koristim lubrikant, upadne u deo iza glavića i tako stoji. Nema međuprostora između kožice i glansa kada je kožica prevučena. Kožica nije tesna, ali je "knap". Da li je to normalno?

Da li ovo može biti bakterijska infekcija bakterijama iz normalne flore? Da li može biti posledica traume od trenja (pri masturbaciji)? Neposredno pre nego što se ovo pojavilo imao sam samo zaštićeni odnos sa jednom partnerkom, ona nema nikakve simptome. Bojim se da nije neko prekancerozno stanje. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoć i mišljenje
PostPoslato: Sub Jul 03, 2010 12:13 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Preoptereceni ste, a ne lecite se pravilno. Idite lepo kod svog lekara i neka Vas posalje kod dermatovenerologa i urologa (ili najpre jednog, pa drugog, ako je potrebno).

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoć i mišljenje
PostPoslato: Sub Jul 03, 2010 9:15 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
LuckyS je napisao:
kada sam pogledao video sam ravnu crvenu mrlju, koja je ubrzo pukla i na njenom mestu se pojavila velika lezija nepravilnih ivica, sjajna i vlažna. To sam mazao hloramfenikolom, ubrzo je zaraslo, ali se nakon toga u narednim mesecima ponovo otvaralo, u manjem obimu...
Otišao sam kod privatnog kožnog lekara, rekla mi je da je to od stresa?!

mozda herpes? on se aktivira kada padne imunitet (stres)...
LuckyS je napisao:
Pošto nisam obrezan, u erekciji mogu slobodno da prevučem kožicu preko glansa, ali ne i da je vratim, osim ako ne koristim lubrikant, upadne u deo iza glavića i tako stoji. Nema međuprostora između kožice i glansa kada je kožica prevučena. Kožica nije tesna, ali je "knap". Da li je to normalno?

nije normalno! kozica bi trebalo sa lakocom i da se zavrne i da se vrati na glavic...ako nije tesna vratila bi se bez problema nazad...cim se zaglavi pozadi znaci da je tesna...verovatno je rec o relativnoj fimozi...neophodno je obaviti pregled penisa i videti da li je potrebno uraditi obrezivanje...

LuckyS je napisao:
Da li može biti posledica traume od trenja (pri masturbaciji)?

trauma od trenja je svakako moguca, i tokom masturbacije i tokom odnosa, a pogotovo kada je kozica tesnija...

najbolje je da odete kod urologa na pregled...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoć i mišljenje
PostPoslato: Sub Jul 03, 2010 10:49 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 2:11 pm
Postovi: 70
Hvala na odgovorima, ovo je više počelo da me izluđuje.
Evo, jutros recimo situacija je znatno bolja, tek pomalo crvenila, veći deo glansa ima normalnu boju kože.

Citiraj:
mozda herpes? on se aktivira kada padne imunitet (stres)...

Doktorka iz Dž. Vašingtona je bila neodlučna da postavi dijagnozu herpesa, mada jeste sumnjala na herpes. Nisam imao nikakve plikove, ni čvoriće, jedino ako je to jedno crveno mesto koje je bilo u ravni sa kožom neki čudan simptom herpesa. I nisam baš imao puno prilika da se zarazim genitalnim herpesom, uvek sam koristio zaštitu, nikada ranije nisam imao simptome običnog herpesa, ne znam je li moguće da se on pojavi na genitalijama i to ovako, bez plikčića?

Citiraj:
nije normalno! kozica bi trebalo sa lakocom i da se zavrne i da se vrati na glavic...ako nije tesna vratila bi se bez problema nazad...cim se zaglavi pozadi znaci da je tesna...verovatno je rec o relativnoj fimozi...neophodno je obaviti pregled penisa i videti da li je potrebno uraditi obrezivanje...

Ja mogu bez problema da zavrnem kožicu i u erekciji, bez zatezanja preko glavića, tako da se vidi ceo glavić, ali ne i skroz tako da se vidi deo iza glavića, odn. ne i da je izravnam...

Mogu i da je vratim, osim ako glans nije potpuno suv, onda se kožica vraća samo nekoliko mm preko glansa, ali ako je glans vlažan, kožica se može vratiti tako da potpuno prekrije penis...

Bio sam kod 3 dermatovenerologa i kod jednog urologa. Niko nije posumnjao na fimozu. Kao mali sam išao kod urologa zbog jakog nakupljanja smegme, ali ni tada nisu pominjali fimozu.

Citiraj:
Idite lepo kod svog lekara i neka Vas posalje kod dermatovenerologa i urologa (ili najpre jednog, pa drugog, ako je potrebno).

Bio sam kod tri dermatovenerologa, ukupno 6x na preglede. Dijagnoze su išle od stresa, preko sumnje na herpes, čak je pominjan i sifilis, do toga da to nije ništa.

Dr sa VMA je dala dijagnozu: erosio penis traumatica.

I nemam više volje da beskrajno idem kod raznih doktora koji mi ne mogu pomoći. Jer mnogi ne žele čak ni da saslušaju ovo što sam ja ovde napisao, čak ni deo toga.

Bio bih zahvalan za neku preporuku doktora ili ordinacije koji uspešno rešavaju ove probleme (može na pp da ne bude reklama).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: