Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 258 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 14, 2007 4:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Kod mene u otpusnoj listi je pisalo svaki drugi dan previjanje i to ambulantno. Iako je to bilo zestoko bez redosleda, ja ti preporucujem ako ne mozes da ides na previjanje uzmi lepo onu vodu sto se koristi za infuzije (nije skupa) i posipaj na ranu a onda sterilnom gazom zavij sve sto treba i to je to... Ta voda je obicna cista slana voda i potpuno je bezopasna kao i obicna voda samo sto je mnogo bolja.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 14, 2007 8:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2007 9:22 pm
Postovi: 22
Koliko sam shvatio doktora idem još jednom u ponedeljak i to je to. Posle ću valjda sam da motam zavoje ako treba. Ovo sad što imam je samo da erekcija ne pokida konce.
Jel ima ta voda neko ime? Šta da tražim u apoteci? Fiziološki rastvor?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 14, 2007 4:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Da fizioloski rastvor.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Moje iskustvo sa operaciom fimoze.Hitno potreban savet
PostPoslato: Sub Jul 14, 2007 6:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 14, 2007 6:29 pm
Postovi: 1
Lokacija: Zemun
Pre oko dve nedelje su i mene secnuli. Sve je bilo super, po recima doktora. Za laser sam se odlucio misleci da ce sve biti lakse, brze i bez mnogo krvarenja. Nedelju dana kasnije na kontroli su mi rekli da je sve OK. Medjutim, dve nedelje posle operacije kada sam doktoru rekao da je otvor kroz koji glans treba da prodje manji nego pre, spremno je odgovorio da kad sve potpuno zaraste upotrebim Didermal. E sada se ja pitam zasto su me seckali i zasto mi tek sada kazu da treba da probam sa didermalom. Ima li neko slicna iskustva i da li bi mogao neko da mi preporuci nekog pouzdanog i profesionalnog urologa da me pregleda i posavetuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 15, 2007 12:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 10:23 pm
Postovi: 45
pogledaj moju preporuku od pre neku nedelju...
i dalje mislim da je kod obrezivanja iskustvo operatora najbitnije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moje iskustvo sa operaciom fimoze.Hitno potreban savet
PostPoslato: Ned Jul 15, 2007 1:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 25, 2007 4:48 pm
Postovi: 16
Sludjeni je napisao:
Pre oko dve nedelje su i mene secnuli. Sve je bilo super, po recima doktora. Za laser sam se odlucio misleci da ce sve biti lakse, brze i bez mnogo krvarenja. Nedelju dana kasnije na kontroli su mi rekli da je sve OK. Medjutim, dve nedelje posle operacije kada sam doktoru rekao da je otvor kroz koji glans treba da prodje manji nego pre, spremno je odgovorio da kad sve potpuno zaraste upotrebim Didermal. E sada se ja pitam zasto su me seckali i zasto mi tek sada kazu da treba da probam sa didermalom. Ima li neko slicna iskustva i da li bi mogao neko da mi preporuci nekog pouzdanog i profesionalnog urologa da me pregleda i posavetuje.


Fimoza stvarno po nekada moze da napravi komplikaciju, zato ti i savetujem da odes kod dobrog urologa. Preporucujem ti najbolje u Srbiji, prof.dr Savu Perovica, prof.dr Hadzi Djokica.

Cirkumcizija, odnosno obrezivanje je tradicionalna metoda rešavanja problema fimoze, prepucioplastika je hirurška metoda gde se kroz plastičnu operaciju kožica i prepucijumski otvor šire do potrebne veličine. Prednosti prepucioplastike su brži i bezbolniji oporavak, manje komplikacija i očuvanje prepucijuma.

Lečenje steroidnim mastima je metoda koja se pojavila u 90-tim godinama. Prednost lečenja lokalnim steroidima-nema hirurškog rizika, traume a i cena je daleko niža.

_________________
Zdravlje | Ishrana | Trudnoca | Bolest


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 15, 2007 10:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Da cena je niza ali niko ne garantuje da ce terapija steroidima uspeti. Kod mene nije uspela.

@Sludjeni

Nije meni jasno kako si se obrezao ili poluobrezao a otvor ti se smanjio i plus rekli da treba da koristis Didermal.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 15, 2007 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 15, 2007 7:48 pm
Postovi: 11
Hteo bih da vas zamolim za savet. Ja nemam fimozu ali mi je koza koja prelazi preko glavica slepljena za glavic ali pri samom dnu glavica. Da li neko ima slican problem i da li mozete da mi preporucite neku mast ili nesto slicno da bi se koza odvojila od glavica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 16, 2007 12:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Stavi neki lubrikant ili vazelin da podmazes taj deo.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 18, 2007 9:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2007 9:22 pm
Postovi: 22
8. dan od operacije, nosim gazu umotanu debelim i čvrstim flasterima. Juče i prekjuče mi je penis bio potpuno slobodan, osim gaze koju ja sam ja stavljao zbog preosetljivosti i lepljenja za gaće. Zavoji su mi ponovo stavljeni jer su konci počeli da kidaju kožu tokom noćne erekcije.
Svako previjanje je prilično bolno jer me konci me bodu pravo u glavić. Juče na previjanju sam toliko dreknuo da su i ljudi u čekaonici čuli. Doktoru nije jasno šta to mene toliko boli. Kažu u ordinaciji da su uradili gomilu obrezivanja i da nikog ništa nije boleleo. Idem sutra na još jednu kontrolu pa ću javiti šta je bilo.

Jedva čekam da se sve ovo završi jer polako ali sigurno gubim strpljenje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 18, 2007 4:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Ne znam zasto te to boli jer su konci raspiratorni i oni bi do sada trebali da budu u fazi raspadanja a kao takvi vec bi trebali da budu u ljigavom stanju. Jednostavno oni su mekani i ne bi trebao da osecas njihovo prisustvo osim prilikom erekcije. Ocigledno da je tvoj glavic previse osetljiv. Nemoj da gubis strpljenje skoro svako ima komplikacije posle operacije.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 18, 2007 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2007 9:22 pm
Postovi: 22
Kada imam flastere ne osećam konce uopšte, osim prilikom erekcije. Baš onako kao si rekao. E sad, na pregledu, doktor nešto petlja oko glavića, pomera kožu gore-dole, pravo da ti kažem ne smem ni da gledam. Kada se oni vrhovi konaca tokom tog pomeranja zabodu u glavić, onda me prilično boli, kao da me neko bode iglom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 18, 2007 11:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 19, 2007 1:18 am
Postovi: 59
Ooooo, pa cika doktor se s njim igra :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 19, 2007 12:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 10:23 pm
Postovi: 45
meni su konci drzali i duze od 10 dana, ne mogu se setiti tacno koliko, i bili su suvi, tako da nista od te price da su se ljigavili...
to sto ludis je normalno, evo ja i problematikus smo tu da to posvedocimo hehe
to sa erekcijama je jebena stvar, istrpi jos malo, i ne vredi ti da se sekiras, sto vise mislis na to da ce ti erekcija pokidati konce, to ce ti se "strvina" cesce dizati, ovo ce ti reci svako ko je malo citao popularnu psihologiju hehe
a sa svim doktorima ista prica, jeste kako da ne, oni pre tebe nisu ni krvarili LOL
ali mora covek i njih da razume, ja licno nikad to ne bih smeo da radim, pre bih kopao kanale po citav dan... zamisli koji to karakter mora da bude, da izvodi operacije, nada se najboljem, a pri tome zna sta sve moze da podje naopako...ccc...
pij zepame da malo iskuliras, sto manje mislis to bolje...(a ja to prvi nisam mogao, tako da se ogradjujem :roll: )
a meni je lidokain pomogao sa tim boducim motherfucker koncima, malo namazes na glans i bude podnosljivije

Citiraj:
Ooooo, pa cika doktor se s njim igra

LOLOL obrati ti bolje paznju sledeci put haha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 19, 2007 12:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Hidden je napisao:
doktor nešto petlja oko glavića, pomera kožu gore-dole, pravo da ti kažem ne smem ni da gledam.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 15 minuta ne mogu da se uzdrzim od smeha, probudio sam celu kucu. Ne znam kako cu da zaspim.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 258 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 126 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: