Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 07, 2006 5:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Upravo sam procitao na nekim sajtovima da je lasersko secenje kozice ustvari beskrvna operacija u kojoj se odmah zatvaraju kapilari i nema krvi kao kada bi sekli skalpelom, uz to je i kraci oporavak a i manje su opasnosti od infekcija, s tim sto je operacija 300E u toj privatnoj klinici. Jel ovo istina, da li je bolje onda da idem na taj laser kod privatnika?

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 09, 2006 8:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Jeste istina, ali razlika nije toliko drastična da opravda neku veliku razliku u ceni. Laser je svakako superiorniji u odnosu na nož, ali posle 6 nedelja sve je isto. Ostaje samo jedan ožiljak.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 10, 2006 12:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Filip je napisao:
Jeste istina, ali razlika nije toliko drastična da opravda neku veliku razliku u ceni. Laser je svakako superiorniji u odnosu na nož, ali posle 6 nedelja sve je isto. Ostaje samo jedan ožiljak.


Tvoja preporuka je...? Noz ili laser, koliko znam noz je 50E a laser cak 300E sto nije malo za rutinsku operaciju. Mislim ok laser je bolji ne sumnjam, ali kapiram da ako se radi skalpelom onda krv i te stvari ostavljaju "mnogo" vise vremena za oporavak penisa od seciranja laserom ili se mozda varam? Ako su u pitanju 2-3 dana razlike u oporavku onda cu ih izdrzati bolje nego da dajem 300E sto nije malo za danasnje prilike, a cak i ne verujem da ima klinika sa laserom u Nisu. Ukoliko sam ja sve to dobro shvatio konac se skida posle dve nedelje bez obzira na otok koji uvek nastane posle operacije pa dok otok spadne mozda jos nedelja preko toga, ona preosetljivost moze da se ublazi fiksiranjem penisa da se ne pomera mnogo dok je u donjem vesu a cak sam procitao negde da su ljudi operisani od fimoze posle skidanja gaze i konca stavljali vatu u donjem vesu da bi se lakse kretali jer vata je nezna i ne "grebe" glans u velikoj meri, ne znam koliko je to pametno...?

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 10, 2006 1:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Ja bih bez dvoumljenja izabrao skalpel, ali sve te informacije koje imaš su tačne, tako da možeš i sam da doneseš odluku.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 10, 2006 3:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Filip je napisao:
Ja bih bez dvoumljenja izabrao skalpel, ali sve te informacije koje imaš su tačne, tako da možeš i sam da doneseš odluku.


E to hvala to sam hteo. Mogao bih ja da postanem profesionalac po pitanju fimoze izgleda da sve zivo znam.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 18, 2006 2:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 18, 2006 2:34 am
Postovi: 16
ja sam uradio cirkumciziju, i nesto mi nije jasno, prvo sta je to delimicna cirkumcizija, a potom nisam siguran da je ispalo kako treba. Naime na granicnim mestima izmedju koze i onog tkiva koje pocinje ispod samog vrha penisa ( ta granica je savovima usivana) strce delici koze, kao da je trebalo jos da se odstrani a nije ili je mozda trebao sav da se stavi kako bi prelaz bio manje primetan. Koje su komplikacije moguce kod operacije, da li je moguce da se odstrani koza tako da pri erekciji dodje do problema - zatezanje, neprijatnost, bol?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 18, 2006 8:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 20, 2005 1:11 pm
Postovi: 36
Problematichan je napisao:
Tvoja preporuka je...? Noz ili laser, koliko znam noz je 50E a laser cak 300E sto nije malo za rutinsku operaciju. Mislim ok laser je bolji ne sumnjam, ali kapiram da ako se radi skalpelom onda krv i te stvari ostavljaju "mnogo" vise vremena za oporavak penisa od seciranja laserom ili se mozda varam? Ako su u pitanju 2-3 dana razlike u oporavku onda cu ih izdrzati bolje nego da dajem 300E sto nije malo za danasnje prilike, a cak i ne verujem da ima klinika sa laserom u Nisu. Ukoliko sam ja sve to dobro shvatio konac se skida posle dve nedelje bez obzira na otok koji uvek nastane posle operacije pa dok otok spadne mozda jos nedelja preko toga, ona preosetljivost moze da se ublazi fiksiranjem penisa da se ne pomera mnogo dok je u donjem vesu a cak sam procitao negde da su ljudi operisani od fimoze posle skidanja gaze i konca stavljali vatu u donjem vesu da bi se lakse kretali jer vata je nezna i ne "grebe" glans u velikoj meri, ne znam koliko je to pametno...?


Koja privatna klinika u Nisu radu uroloske operacije. Mene konkretno interesuje frenulotomija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 20, 2006 1:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 18, 2006 2:34 am
Postovi: 16
mogao bih da postujem slike koje bi pokazale rezultate operacije, ako je to OK, kako bi neko mogao da mi kaze da li je to dobro uradjeno il' ne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 20, 2006 5:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Recice ti Filip ili neko ko je vec obrezivan.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 21, 2006 8:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 18, 2006 2:34 am
Postovi: 16
evo ja sam postavio slike koje ilustruju ono sto me interesuje
na prvoj se vidi visak koji me brine koji pravi veliku brazdu
na drugoj se vidi zatezanje i takodje jedan mali deo koze koji je izgleda kao visak, treca slicno malo krupnije
[img=http://aycu27.webshots.com/image/5266/2004507947662829183_th.jpg]
hvala na pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 21, 2006 12:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Ufffff, jezivo... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 21, 2006 8:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
machak je napisao:
evo ja sam postavio slike koje ilustruju ono sto me interesuje
na prvoj se vidi visak koji me brine koji pravi veliku brazdu
na drugoj se vidi zatezanje i takodje jedan mali deo koze koji je izgleda kao visak, treca slicno malo krupnije
[img=http://aycu27.webshots.com/image/5266/2004507947662829183_th.jpg]
hvala na pomoci


Nisam strucnjak odmah da ti kazem ali koliko vidim konci ti jos nisu otpali sto kaze da si se operisao pre 7-10 dana a brazda koja se vidi po meni je od otoka i kad se otok povuce trebala bi ta brazda da se manje vidi ili cak da nestane, sto se tice ovog zatezanja sa druge slike meni je bas zbunjujuce to... moguce je da ga konac povlaci pa se zateglo a kad otpadne da se nece ni to primecivati, a koliko vidim bas taj visak kako si ti rekao je na bas tom mestu gde se koza zategla a tu je odmah i konac mora da to ima veze pretpostavljam kad ti konac otpadne bas na tom mestu da nece biti zategnuto vise negod a ce se vratiti na svoje mesto. Makar sam ja dobio odgovor na jedno od mojih pitanja da se frenulum ipak sece prilikom operacije fimoze. Ponavljam ja sam samo clan foruma i nisam strucan samo sam napisao moju pretpostavku po ovome sto sam video sa slike!!!

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 18, 2006 2:34 am
Postovi: 16
pa mozda si u pravu sto se tice tog otoka, nadam se, mada evo konci su upravo danas pali i zategnuti deo na sredini izgleda identicno, a pri tom radi se o opustenom stanju
da li ima neko sredstvo koje bi moglo da se koristi za uspesnije zacelivanje i eventualno pomoglo da oziljak bude sto manje primetan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 2:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
To što imaš su postoperativni otoci, takođe stvara se sad i vezivno tkivo oko ivica reza zbog koje je na dodir možda malo tvrđa oblast oko rane.

Za otoke koristi Chymoral forte (3 puta dnevno po 2 tablete), a za ožiljke - imaš tema koliko hoćeš o tome u delu o kožnim bolestima. U principu, ožiljak mora da se vidi, ali nije strašan. Trebalo bi sve to da dođe na svoje mesto.

@Problematichan
Da si se operisao kad si prvi put postavio pitanje na forumu, sada bi već drugima delio savete. Elem, od pitanja nema selameta, svako ima drugačije iskustvo naprosto jer nije svaki organizam i svaki penis isto. Ovo na ovom sajtu je samo orijentacija šta te čeka. Izaberi dobrog urologa i nema šta da brineš.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 6:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Filip je napisao:
@Problematichan
Da si se operisao kad si prvi put postavio pitanje na forumu, sada bi već drugima delio savete. Elem, od pitanja nema selameta, svako ima drugačije iskustvo naprosto jer nije svaki organizam i svaki penis isto. Ovo na ovom sajtu je samo orijentacija šta te čeka. Izaberi dobrog urologa i nema šta da brineš.


Da shvatio sam da svacije telo drugacije reaguje na operaciju neko nema komplikacije neko ima na ovaj ili onaj nacin. Mislim da sam pronasao urologa koji ce me operisati ali to je samo prvi na kog sam naisao pa necu da zurim previse bolje da se raspitam o nekoliko njih pa da donesem odluku ne saljem kokosku na klanje pa mi je svejedno ko ce joj odseci glavu, ipak zelim da sve bude kvalitetno uradjeno...

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 104 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: