Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: BIG PROBLEM nema sperme pri ejakulaciji
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 12:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 17, 2007 3:08 pm
Postovi: 10
JAVLJAO SAM SE RANIJE, A SADA KADA SAM ODRADIO URINO KULTURU I TEST NA KLAMIDIJU I ANALIZE KRVI I MOKRACE, TOTALNO SAM ZBUNJEN.

SVE JE U REDU SA NALAZIMA, SVE NEGATIVNO, ALI JA I DALJE IMAM OSJETLJIVE TESTISE(CAK SU ME BOLJELI 3 DANA NA DODIR, PA SE SMIRILI...), NADUTOST DONJEG DJELA STOMAKA I MANJE DRUGE MANIFESTACIJE ( ZNAJU DA MALO BOLE TESTISI ILI POSTANU OSJETLJIVI POSLE MASTURBACIJE ILI SEXA), ALI ONO STO OSTAJE KAO GLAVNI PROBLEM JE STO NEMA SPERME PRILIKOM MASTURBACIJE, ILI JAKO MALO.

TAKO DA SAM PRILICNO ZABRINUT...
INACE SAM OZENJEN, IMAM DIJETE I 26 GODINA. I DO SADA NIKAKVIH PROBLEMA.

DA LI NEKO ZNA UZROK ZA (SKORO) NEPOSTOJANJE EJAKULATA?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 11:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Cekaj,cekaj....ajde pocni od pocetka sve lepo objasnjavajuci.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 8:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 17, 2007 3:08 pm
Postovi: 10
E pa ispocetka...

U zadnjih mjesec dana, bez nekog razloga sam primjetio problem sa manjkom ejakulata. Dakle, pri masturbaciji skoro da ga nije bilo, dok pri odnosu mnogo manje nego uobicajeno.

U zadnjih 10 dana poceli su da me bole testisi. Bolna osjetljivost na dodir, posebno lijevog testisa, dok bas sada, to mogu reci za desni testis. Takodje osjecam naduvenost i blag tup bol u donjem dijelu stomaka i osjetljivost-blag bol ( pogotovo na pritisak) iznad stidne kosti. Bol u testisima se smiruje mirovanjem, a mozda i uvin caj pomaze ponesto...
Takodje, bol u testisima se ponovo javi (ili poveca), posle sex-odnosa. A onda slijedi mirovanje dok bol i otezalost u testisima ne prodje. Kada se bol u testisima smiri, smanji se i naduvenost i tup bol u donjem dijelu stomaka kao i iznad stidne kosti.
I dalje postoji manjak ejakulata, posebno pri masturbaciji.

Takodje, posto pijem dosta tecnosti, primjetio sam da je ne izmokravam dovoljno. Ne mogu da kazem da nemam nadrazaje da mokrim, ali svakako ne dovoljno. Mozda je odatle naduvenost stomaka...
Nemam peckanje pri mokrenju.

Uradio sam analizu urina, urinokulturu, bris uretre na Trichomonas vaginalis i Chlamidiju i sve je negativno( u redu). Spermokulturu nisam radio, jer jednostavno nosam mogao dati uzorak. Test na mikoplazmu i ureoplazmu doktor mi nije trazio, mada mislim da je bilo bolje da imam i te rezultate. Kada sam isao na analize, mislio sam da ce i to da provjere...

Citajuci po netu, primjetio sam da recimo hladne noge mogu imati veze sa upalom prostate, ali ako dalje nastavim da trazim ko zna sta cu jos vezati za moj problem.

Jos jedna info. Prije 8 godina su mi dijagnostifikovali varikokelu i hidrokelu u testisima, pa se brinem da to nije napredovalo i da mozda ima veze sa ovim. Tada nije bilo za operativni zahvat.

Naravno, znam da psiholoski faktor cesto napravi zbrku, ali bilo kako bilo, ja svoj problem moram da rijesim.

Imam 26 god, stresan zivot u zdanje vrijeme, zenu, cerkicu i zelju za novom bebom....., pa me sve ovo opterecuje jos vise.

Jednostavno ne znam kako sve to “unutra” funkcionise, ni sta moze da bude razlog mog problema...., da li nesto blokira sjemenovode, da li je nesto drugo, trece...eh... :(

Svaka pomoc i sugestija mi je dobrodosla, da makar znam sa cime se borim...

Uskoro bi trebao otici kod urologa (ako uspijem da zakazem po drugi put...).

Hvala puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 10:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Da li si isao kod urologa i sta ti je napisao na izvestaju?

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 2:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 17, 2007 3:08 pm
Postovi: 10
Jos nisam bio kod urologa. nisam stigao na red, ali ove sedmice idem svakako.

Bojim se da obicnim pregledom mi nece puno toga reci, jer sve izgleda ok, pa onako totalno laicki mislim da ce tek ultrazvuk donjeti neko objasnjenje.
ali ko zna?
samo zelim da se to sto prije rijesi.
do sada nisam bio iz razloga sto sam mislio da je infekcija uzrok svega.
da li ovi nalazi sto sam gore napisao odbacuju mogucnost upale? bas sam se zbunio kad sam vidio da su nalazi u redu.

pozdrav

hvala na brzim odgovorima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 9:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ne mozes tako na slepo da dajes imena stvarima.
Znaci,svaki pregled pocinje od fizikalnog pregleda koji ti vrsi lekar,zatim laboratorijskih nalaza i nakon toga ostalih dijagnostickih procedura koje ukljucuju izmedju ostalog ultrazvuk i dr snimanja.
Znaci,kad budes otisao kod urologa i on te pregleda,ako ti tada ne bude bilo nesto jasno javi se da razjasnimo.Jer je ovakvo nagadjanje cisto lutanje koje moze odvesti na pogresnu stranu.
Cak,ja bih i volela da se javis jer je tvoj problem neuobicajen pa me interesuje sta je zapravo uzrok njemu.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 17, 2007 3:08 pm
Postovi: 10
u redu...

samo sam htio da saznam nesto vise prije odlaska urologu, da malo umirim svijest ipodsvijest....

hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 10:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
nemoj da odugovlacis i posjeti sto prije urologa, i nadam se da ce ti predloziti ultrazvuk da odradis!

Psiha moze da utice, ali mislim ne u tolikoj mjeri! jel ti ne zelis to drugo dijete!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 17, 2007 3:08 pm
Postovi: 10
Bio sam kod urologa. Uradio mi je ultrazvuk prostate i testisa. Uvecana mi je lijeva sjemena kesica 28x30mm, dok je sve ostalo ok( kako u nalazu pise- prostata i testisi ehohomogeni). Rekao mi je da je valjda taj kanal zapusen i da je to razlog mog problema.
Nalozio mi je da uradim spermokulturu i spermogram, tako da cu tu morati da se potrudim, obzirom na problem sa kolicinom ejakulata.
Posle toga, na kontrolu.

Prepisao mi je Eritromicin na 10 dana da ne bi doslo do upale prostate, kao i dva lijeka
( TH/Q UROL i Zink) za poboljsavanje kvaliteta sperme.


Ono sto mi nije jasno je, zasto je potreban spermogram? Koliko znam, tu se ispituje pokretljivost, broj....

Kao i sta je uzrokovalo to zakrcenje i uvecanje sjemene kesice.

Sta uopste znaci uvecana sjemena kesica?

Da li mozete da mi kazete nesto jos o ovome, kao i neki predlog ili savjet?

Urolog nije bas bio raspolozen da mi objasni, jer je bio kraj radnog vremena, ali kada sam ga pitao da li je nesto ozbiljno, samo je rekao da ce se problem rijesiti i da nema razloga za brigu. Jenostavno sam dobio utisak da ce se rijesiti lako. Jedino mi nije pojasnio sta moze biti uzok kao i sta je nacin da se problem rijesi. Da li je to neka terapija....
Tesko je insistirati u ordinaciji na pitanjima i znam da su doktorima vecina pitanja naivna i dosadna, ali, puno bi mi znacila ta extra recenica, bez obzira da li je problem ozbiljan ili ne. Jednostavno volim da razumijem sta je to sa mojim tijelom.

Sada nemam bolova u testisima, ali stari problem i dalje traje( kolicina ejakulata), kao i javljanje bola posle odnosa ili masturbacije.

Doktora nisam pitao da li trebam da apstiniram u sexu i masturbaciji, a mislim da sam to morao pitati. Bio sam prilicno zabrinut i nestrpljiv da cujem sta ce mi reci, pa se nisam sjetio da ga to pitam.

Hvala sto ste tu.

ps. naravno da zelim drugo dijete, mada imam dosta stresa u zadnje vrijeme, pa se ovo odlicno nakalemilo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 11:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
vrlo moguce da je uzrok tih uvecanja neki upalni proces, zato si dobio antibiotik, koji treba da ispijes i da vodis racuna na sat u koje vrijeme ih pijes!
nakon tih dodatnih pretraga trazi od dr koji te pregledao da ti objasni uzrok.
Prije davanja sperme na analizu pozeljna je apstinencija 5- 7 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ponovo se javljam, sa novim problemom
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 17, 2007 3:08 pm
Postovi: 10
Ponovo se javljam…

Do skoro sam imao problem (jos od prvog pisanja, znaci oko 2 mjeseca) sa skoro nepostojanjem ejakulata. Samim tim nisam mogao dati uzorak za spermokulturu, dok su ostali nalazi bili ok.

Od juce mi se desilo da pri masturbaciji ponovo imam normalnu kolicinu ejakulata. To me je potpuno iznenadilo, ali jos vise sam bio iznenadjen I sokiran bojom. Cokoladno braon. Odmah sam pomislio da je to od krvi, mada nisam siguran, jer nije crveno, vec braonkasto. I to ne u tragovima, vec je sperma kompaktno obojena u svijetlo braon boju i mozda je malo manje gustine.

Procitao sam nesto o tome sta moze da bude uzrok I pozuricu da uradim spermokulturu
( sada sam na putu), ali molim Vas da napisete sta mislite imajuci u vidu i problem koji sam imao od ranije ( problem sa ejakulatom) i tako me malo umirite.

Takodje, od posjete urologu sam pio 13 dana eritromicin, Zink i Q Urol bez nekih promjena. Od prestanka uzimanja ljekova proslo je petnaestak dana do ove promjene


Puno hvala na svemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 10:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
Zink nastavi da pijes, kao i Sant-E-gal makar 1-2 sažvaći dnevno....

Boja sperme može da bude takva , što si je imao dugo "uskladištenu" a nisi je izbacivao!!!! , a i pod kakvim svjetlom si je gledao....sve će se to lako riješiti, Erytrmicin je odradio svoje, neki upalni proces je zaustavio....tako da vodi računa da ne nazebeš, i pij Zn, i E vit. grickaj sjemenke, jedi med rastvoren u toplom čaju....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 11:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
namjesti svoj datum na forumu, svugdje ti pise 17.okt !!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 3:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
super...i tebi pise 24.jun...

Takva boja sperme ukazuje na upalu semenih kesica (vesicula seminalis)...to je ustvari trebala da bude u treagovima krvavo prebojena sperma ali posto je nisi imao,pretpostavljam da je to sada krv koja je "odstajala" pa je takve boje.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sta sada to znaci...
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 1:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 17, 2007 3:08 pm
Postovi: 10
hvala na odgovorima. i dalje je stanje isto :(. Braon...

jedno mi nije jasno. Da li je i dalje infekcija prisutna, ili eritromicin nije odradio svoje?

Sta mogu da ocekujem nadalje i kada ce se sve ovo zavrsiti?Jeste, ja bih htio da se sve zavrsi lako, ali me je sve ovo prilicno namucilo i stopiralo.

sada su praznici, a ja sam daleko od veikog grada, pa je posjeta urologu i labaratoriji nemoguca. Zato Vas toliko mucim pitanjima.

ps. pokusacu da namjestim vrijeme, mada ne znam kako :D

Pozdrav i lijepe zelje u Novoj od mene


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: