Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: urbazon...?
PostPoslato: Uto Jul 29, 2008 5:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 29, 2008 5:19 pm
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Imam 19 god i vec 17 godina se lecim od bronhijalne astme,koristila sam razne pumpice,lekove..........ali na svaka dva meseca mi se stanje pogorsa i zavrsim na plucnom.....Inace sam pusac,mada znam da je to strogo zabranjeno u mom slucaju...Skoro sam saznala da urbazon povecava kilazu pa me zanima da li je to tacno,posto non stop primam prosle nedelje sam primala lemod 5 dana i inhalacije spalmotilom.....ali i dalje cujem skripanje u plucima......Zanima me da li ima neka zamena za urbazon ako je tacno to za povecavanje kilaze? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 06, 2008 9:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 10, 2008 6:27 am
Postovi: 12
E ovako, ja sam patio i patim od alergijskog bronhitisa, kasnije su rekli da je to astma.Trenirao sam kosarku 6 godina, i imam sportska pluca, veoma jak kapacitet pluca tako da gusenja koja su bila gusenja dok sam bio klinac su mi kasnije kad sam postao sportista bila samo sitna krchanja u plucima i cak mi nije ni smetalo da igram, s' tim sto sam povremeo uzimao a i danas uzimam Ventolin sprej (berodual mi je prejak nekako)..
Prica krece ovako, obzirom da sam alergican na kucnu prasinu i grinje imao sam jaka zacepljenja nosa (imam ih i danas i upravo pokusavam da se skinem sa kapi za nos, i vec par dana ne spavam) i uz probleme sa nosem su se javljali problemi sa plucima, u glavnom sitno krchanje...Takav kad se problem sa nosom javio ja sam se zalio lekarima na nos i objasnjavao im da mi pluca malo krche a da me najvise muci nos, i oni su me ubijali urbazonima i linkocinima a na nos nisu obracali posebnu paznju tako da sam se ja ubrzo navukao na kapi za nos malo po malo i evo vec je sad nekih 6-7 godina kako ih koristim, kod lekara nisam otisao ne secam se kad, urbazon i ostale tablete za astmu vise ne pijem samo udahnem ventolin kad me stegne (a bio sam i pusac 4 godine)...Te silne doze urbazona sam primio one godine kad sam prekinuo da treniram kosarku, tada sam imao 80 kila, i 184cm visok, te godine moja kilaza je skocila sa 80 na 107 kila, da bih u maju ove godine imao citavih 120 i uz sve to zavisnost o kapi za nos...Resio sam da preduzimam korake i ponovo se fizicki aktivirao, ostavio cigare i sad imam 109 kila, mesecno skinem jedno 3 kila, a non stop sam na nogama a ne hranim se jako uopste...I BTW od pre 2 dana sam ostavio kapi za nos i tako zapusen tumaram itd...Na zahtev ORL specijaliste gde sam bio koji mi je rekao da moram odma da ostavim kapi i da se mucim, da ne spavam jer sve to ide sa tim, sam ostavio i dobio sam da koristim sprej nasonex samo ujutru po doza...Ja stvarno sumnjam da ce mi se nos otvoriti...

E sad, ovo je moje iskustvo sa urbazonom i sa nemocima medicine ili prenaglivanjem sa odlukama sta dati pacijentu, ja ipak imam alergijsku astmu i to je trebalo drugacije da se leci, a sto se tebe tice ne znam, ali urbazon jeste stetan i ne samo po kilazu...Ali ako ti imas neki tezak oblik astme onda nema resenja...Mada znam jos puno astmaticara koji su primili ogromne kolicine urbazona i dvojica od tih koje znam su teski astmaticari ali i oni su odustali da primaju to i da piju te lekove i isto im je i sad ko i pre...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 06, 2008 9:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 10, 2008 6:27 am
Postovi: 12
I jos jedna stvar, koliko god ti to mislila da nije tako, cigare ti jedno 70% pogorsavaju stvari....Ja sam propusio nakon sto sam prestao da treniram i sad kad sam se opet sportski aktivirao u pocetku nisam mogo da potrcim, nisam se gusio nego su me bolela pluca od napora, tako da sam resio bio da ostavim cigare i samo naglo prekinuo i sad mi se kondicija vraca i kilaza pada....
Znaci vrlo je moguce da vecinu tegoba koje osecas da ti dolazi od cigara, moras da prekines sa cigarama i da krenes na umerene sportske aktivnosti sa tendencijom da to postanu relativno ucestale i jake aktivnosti jer onog trenutka kad povecas kapacitet pluca i ostavis cigare lakse ces podnositi napade...Ja ti preporucujem plivanje min. 2 puta nedeljno, sjajno je za astmaticare, isto i karate je dobar za astmaticare jer oni imaju puno vezbi za disanje itd...Mada bilo koja sportska aktivnost ce ti pomoci, u pocetku ce ti biti tesko, ali cigare moras da bacis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astma je ipak izlečiva
PostPoslato: Sre Avg 06, 2008 1:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 24, 2008 12:20 am
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Slazem se sa JanMan-om što se tiče ostavljanja pušenja i rekreacije i dejstva tih lekova ali bih dodao da se samo disciplinovana osoba može izlečiti od astme, jedan porodičan slučaj upravo demantuje gore navedene činjenice, jer je uspeo da se potpuno oslobodi od astme redovnim korišćenjem preparata PRIMED 2 koji je 100% na prirodnoj bazi...

Jesi li razmisljala o nekim drugim prirodnim preparatima ?

_________________
ne znam za vas, ali ja sam se izlečio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 01, 2008 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 01, 2008 4:48 pm
Postovi: 1
imam i ja alergiski bronhitis rodjaci i ja mislim da se to nazalost to ne leci :cry: ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: urbazon...?
PostPoslato: Sub Dec 17, 2022 6:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 17, 2022 6:49 am
Postovi: 2
Thank you for adding a fresh hue to this planet. Additionally, it has 1001 games been incredibly helpful in teaching me how to enjoy life, love people, and value everything around me.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: