Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Otezano disanje, pomoc
PostPoslato: Pon Dec 25, 2023 6:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 25, 2023 6:00 am
Postovi: 2
Pozdrav ljudi, vec jedno mesec dana imam problem s disanjem. Ne mogu da udahnem vazduh punim plucima, imam osecaj kao da se gusim, da ne mogu da unesem dovoljno vazduh. Takodje prilikom setnje se dosta umaram i budem zadihan.Bio sam kod lekara gde sam radio krvnu sliku i biohemiju, sve je bilo u redu, zatim sam snimio RTG pluca i to je bilo dobro, hormoni stitne zlezde u granicama normale, spirometrija dobra i ultrazvuk abdomena dobar, takodje i EKG srca dobar. Bio sam kod doktora uopste medicine, pulmologa, interniste, i svi kazu da je sve u redu. Pritisak mi je vecinom u granicama normale, kao i puls. Nekoliko puta je bio malo povisen i imao sam malo vise otkucaja, gde bi le lekar dao neke lekove za srce i vitamine,i nesto za smirenje. Medjutim i nakon tih lekova ja ne osecam poboljšanje. Osecaj nedostatka vazduha imam tokom celoga dana, i imam osecaj da na nos bas tesko prolazi vazduh, imam potrebu da vecinom preko usta uzimam. Unazad jedno nedelju dana poveo sam da osecam i bolove u ledjima iznenada, par sekundi potraje pa se izgubi. Jako sam uplašen, ne znam sta vise da radim i kome da se obratim. Imam osecaj da mi se stanje ne menja.
Sta bi moglo da bude i da li je neko imao slicna iskustva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otezano disanje, pomoc
PostPoslato: Sub Jan 20, 2024 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 20, 2024 1:55 pm
Postovi: 1
Ovo je jedan od klasičnih simptoma anksioznosti. Ako su ti lekari rekli da je sve u redu onda je reč o ansksioznosti 100%.

Što bi narod rekao "na psihičkoj bazi".

Verovatno se za nešto brineš ili si već duže vreme u tebi tinja neki stres, još ako si student onda nema sumnje u to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otezano disanje, pomoc
PostPoslato: Uto Jan 23, 2024 8:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 25, 2023 6:00 am
Postovi: 2
KakarotPP je napisao:
Ovo je jedan od klasičnih simptoma anksioznosti. Ako su ti lekari rekli da je sve u redu onda je reč o ansksioznosti 100%.

Što bi narod rekao "na psihičkoj bazi".

Verovatno se za nešto brineš ili si već duže vreme u tebi tinja neki stres, još ako si student onda nema sumnje u to.


Ne znam vise sta da radim i kome da se obratim, vec dva meseca ne mogu da disem normalno, a svi rezultati dobri. Planiram da proverim opet sva ispitivanja, cak sam mislio i na skener da odem, medjutim pulmolog mi je rekao da nema potrebe da se zracim.
Da je anksioznost u pitanju, valjda bi se stanje do sad barem malo poboljsalo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: