Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ocajan spermogram
PostPoslato: Čet Jan 27, 2005 11:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
Po prvi put sam na ovoj diskusiji i vjerujem da vam je jasno da nisam bas srećan zbog toga;(
Naime, dao sam spermu na kontrolu posto nakon 4 mjeseca odnosa sa svojom ljepsom polovinom bez zastite nije urodilo plodom;(
Juce sam zvao doktora koji mi je saopštio da je moj spermogram solidan ali da nije optimalan?!?!
Pošto sam bio u shoku nisam uspjeo da pitam dalje šta i kako a kada sam dosao sebi i opet pozvao isti broj...doktor je već odleprsao doma :(
Pre nego sto smo zavrsili razgovor upitao me je još samo da li sam bio prehladjen zadnjih mjesec dana i da li sam imao temperaturu na šta je dobio potvrdan odgovor(bio sam 5-6 dana gripozan i 2-3 dana imao temperaturu)
Danas sam opet pozvao i dobio sam opet sture informacije ali ipak sada kao znam malo vise nego juce
Naime, broj spermatozoida je 7.500.000 (a koliko sam razumeo prosek je oko 30.000.0000, dakle 25%) i od toga je samo 22% pokretno
Zanima me da li moja supruga moze zatrudneti od mene i pored ovako loseg spermograma?
Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 27, 2005 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 29, 2004 3:19 pm
Postovi: 20
Probaj da svoju situaciju ispraviš sa većim dozama vitamina C (ali ne iz tableta, nego iz namirnica - paprika, kivi, pomorandža...), kao i sa hranom bogatom cinkom (plodovi mora, školjke, rakovi, ali i semenke bundeve...). Naravno, ne samo dan-dva, već u konstantnom dužem periodu (par meseci). Situacija bi trebalo da se poboljša. Ništa te ne košta da probaš. U međuvremenu konstantno kontroliši situaciju, pa ćeš imati povratnu informaciju da li to funkcioniše ili je nešto ozbiljnije u pitanju.

Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 27, 2005 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 10:04 pm
Postovi: 28
Raylog loseg spermograma moze biti i varikocela, oboljenje od kojeg se prosiruju krvni sudovi na testisima i tako se zagrevaju. Resava se operativnim putem, nije nista strasno, puno muskaraca to ima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 28, 2005 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
Hvala vam puno na odgovorima.
Danas sma se oep cuo sa urologom koji mi je rekao da je i sa ovakvim spermogramom moguce imati decu prirodnim putem ali da se sansa znatno smanjuje.
Spomenuo mi je vestacku oplodnju i kao tada vec ne bi smelo da bude nikakvih problema?!
Moze li mi neko molim vas objasniti sta to znaci?
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 28, 2005 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
Već sam napisao rezultate spermograma ovde(7.5 miliona od čega 22% pokretnih)
Zvao sam jednog urologa iz Beograda i rece mi da je najverovatnije vestacka oplodnja sto mora da se uradi jer misle da nema sanse da se spermogram do te mere popravi prilikom sledeće analize(samo sam 1 uradio) i ako ostane isto predlaze asemenizaciju a ako ne uspe i vestacku oplodnju(nešto vf tako neka metoda)
U BGD kosta 2000 eura.
Zvao sam i urologa iz Slovenije sa sitea www.neplodnost.com i on mi pak rece da i sa ovakvim spemogramom mzoe da se zatrudni ali dosta teze i predlaze mi da probamo još pre nego što se odlucimo za vestacku oplodnju.
Zaboravio sam samo da pitam kako se vrse te 2 oplodnje, da li je istina da se onda bez anestezije uzima iz mosnjice direktno igrom spermatozoid?
Takođe ovaj urolog iz BGD mi rece da nema sanse da se sa samo 22% popravi da bi bilo dovoljno za prirodnu oplodnju.
Da li ima neko ko je radio vestacku oplodnju i da li mzoe da mi odgovori da li je istina da se dakle spermatozoidi vade direkt iz mosnjice?
Takođe, rekose mi da je sansa za oplodnjom putem asemenizacije 13% a vestacki(ta vf medota ili kako već) oko 25% i da sve maximalno 4 puta da se uradi ali da se sve radi hormonski;;;


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Samo predlog
PostPoslato: Pet Mar 18, 2005 12:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Znam urologa koji radi u Beogradu i bavi se muskim sterilitetom, smatraju ga najboljim, moj zet je godinama obilazio razne urologe, a sestra mi je zatrudnela posle svega 4 meseca terapije kod njega. Ponekad spermogram moze da bude los i zbog blesavih stvari, koje ovom coveku nikad ne promicu.
Zove se dr.Micic, br. telefona je 011-361-57-16
To je broj ordinacije gde radi, pa nista ne kosta da pokusas da porazgovaras sa njim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 29, 2005 9:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2005 9:05 pm
Postovi: 3
Lokacija: sombor
Moj suprug je imao slicnih problema.Mislim da trenutno ne treba da pravis frku,moguce je da su ti se spermatozoidi "skuvali" od visoke temperature.Podrzavam savete koje si dobio,konzumiraj vitamin C,E,i cink.Postoje i lekovi koji donekle popravljaju spermogram.Ako se utripujes da ti je spermogram los,on ce ti se pokvariti i vise,jer je puno toga stvar nerava i hormona,pa tako i proizvodnja spermatozoida.Da bi se spermogram oporavio posle temperature,potrebnio je bar dva meseca,a isto toliko i da primetis rezultate vitamina.U krajnjem,ni vestacka oplodnja nije strasna stvar,i to iskustvo imamo.Jer nakon 5 godina cekanja i nerviranja,moj muz(sa nekad losim spermogramom) i ja(sa nekad losim hormonima) dobili smo sina,putem tzv.inseminacije,koja je jedna od metoda asistirane reprodukcije tj.vestacke oplodnje.

_________________
Biljana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 14, 2005 4:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2005 4:50 pm
Postovi: 2
Nedavno sam radio spermogram, vrednosti su :
Volumen : 2,0 x 10 na 3 / L
ph : 7,6
broj spermatozoida u L : 2,0 x 10 na 9 / L
Pokretnih posle 30 min : 0 arb. jed.
Slabo pokretnih : 0, 35 arb. jed
Nepokretnih : 0, 65 arb. jed
Normalni oblici : 0, 30 arb. jed
Patoloski oblici : 0, 70
Leukociti u v. p. : 0
Eritrociti : 0
Epitelne celije : 0 arb. jed
Fruktoza : 0,5 arb. jed
Aglutinacija spermatozoida : 0 arb. jed
Postavljena mi je dijagnoza : Olygoasthenoteratozoospermia gravis
Da li moja partnerka moze ostati u drugom stanju prirodnim putem sa ovakvim nalazom ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 20, 2005 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
Evo uradio sam i drugi spermogram i dosta je bolji od prvog
Sada je sve malo iznad mininuma
Recimo prosli put je bilo 7.5 miliona a sada je 21.4 miliona
Pokretljivost
superprogresivni 3% a sada 17%
progresivni bilo 19% a sada 35%
nepokretni bilo 62% a sada 43%
mrtvi bilo 16% a sada 5%

Doktorka mi je rekla da su sada bolji jer sam prilikom prve analzie bio dugo prehladjen sto je po njoj uticalo na smanjenje.
Zanima me ovaj drugi spermogram da li je ok i da li sa njim partnerka mzoe zatrudneti.
Dakle sada je
21.400.000 ukupno
17% brzo progresivni
35% progresivni
40% nepokretni
8% mrtvi
2.2 volume

Molim vas odgovorite mi sto pre da znam da li je to ok ili da sto pre posetim nekog urologa


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: