Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 18, 2008 12:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
Pitamo nidzu od cega je herbafast, i kupimo bilje na pijaci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 18, 2008 12:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
Највећа заблуда гојазних у вези исхране - узимање уместо уздржавања


У највећем броју случајева гојазни људи врло тешко схватају да је главна ствар коју треба да коригују код себе сумато гутање разних лекова, чајева, пилула и хране која наводно смањује гојазност. Ово је вечна тема на којој се стално тестира интелигенција гојазних људи и коју велики број њих не жели да схвати.

Укратко - свако мршављење је везано за уздржавање и контролу уноса хране у организам. Гојазни најчешће очекују специјални тајни рецепт, и подсећају на старе алхемичаре који су покушавали да комбиновањем обичних супстанци направе злато. Временом алхемичари су се опаметили, али на жалост ова група гојазних није била те среће.

Зато су разни продавци чајева, неких ненаучних третмана и много тога другог вечити преваранти са бројном гојазном клијентелом.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 18, 2008 12:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
Pa da i mi pocnemo sa alhemijom. 8) 8) 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 18, 2008 8:17 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
wowwww, jel neko ne vidi dobro pa trebaju ovolika slova? 8) :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 12:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
MARS je napisao:
Najbolje da on nama kaze koje su to biljke, u sastavu preparata pa da mi sto smo sirotinja splaninu kuhamo caja posto na nj ima posve mnogo bilja i lekovitih trava.


MARS na zalost ni planine ni biljke nisu vishe zdrave i lekovite kao nekad :-? .Pre si mogao na planinchinu neku otici ubrati trava ,malte ne gledajuci u neku knjigu i vecinom su lekovite.A sad posle bombardovanja nishta vishe nije kao pre :-? .Sve su nam zagadili i unishtili .Tako da je jako rizichno sad i sa tim travama :cry: .Recimo ona trava hajducka trava ili ti ranjenik ili debela koka ?Kako je gde zovu?Ima je svuda.U knjizi Vase Pelagica pishe o njoj u svim starim knjigama pa i sad na netu se moze naci.Kazu pre , nasha vojska nije imala lekova ni lekara a vojnici ranjeni bolni.Kroz shumu im uberu taj ranjenik i priviju i nema te rane koja ne zaceli za koi dan.(otud je i zovu ranjenik)I moi roditelji isto.A sad :o ?Recimo mene boli prst imam ranitzu neku i nikako da zaceli.Bila kod lekara shta nisu radili?I donesu mi taj ranjenik.Operem ga ogulim sa donje strane(tako treba) i menjam evo skoro 10 dana i nishta :cry: boli i boli i ne zaceljuje.Boim se da je i trava zatrovana :-? ..Tako da treba biti i sa lekovitim biljkama sada obazriv.Nishta vishe nije kao pre :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 3:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Ima zanimljiva studija iz 1993god.! 1903god. jedna jabuka je imala dovoljno gvozdja za dnevni unos! 1993 je trebalo 26 jabuka!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 4:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
NikolaK je napisao:
Ima zanimljiva studija iz 1993god.! 1903god. jedna jabuka je imala dovoljno gvozdja za dnevni unos! 1993 je trebalo 26 jabuka!!!!!!!!!


Da ,da ..A sad verovatno ima vishe uranijuma nego gvozdja :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 7:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
Pa ima urana svugde, ali je na planini barem bona cistiji vazduh.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 1:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 8:10 am
Postovi: 36
:o ma ljudi,meni nije ni malo pomogao popila sam :roll: 5 kutija i nista ni 100 gr manje,cak sam primetila da sam odmah po prestanku nabacila jos 1 kg....tako da mislim da je sve to iz glave....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 3:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
smalijana je napisao:
:o ma ljudi,meni nije ni malo pomogao popila sam :roll: 5 kutija i nista ni 100 gr manje,cak sam primetila da sam odmah po prestanku nabacila jos 1 kg....tako da mislim da je sve to iz glave....


Bolje pij zeleni caj, pre ce on delovati nego ove ostale gluposti. :lol: :lol: :lol:

http://www.jazas.org.yu/pages/article.php?id=740
http://www.*/modules/news/ar ... storyid=32


Efekat zelenog čaja na proces mršavljenja je doveo do toga da ga sve više i više ljudi redovno koristi u ishrani. Ali, kako zeleni čaj pomaže gubitku kilograma? I da li on zaista deluje tako, ili je to samo reklamni trik? Ovde ćemo pokušati da damo neke realne činjenice o tome.

Prednosti korišćenja zelenog čaja u procesu mršavljenja su sledeće:

1. Zeleni čaj podstiče ubrzavanje metabolizma

Jedna studija iz časopisa American Journal of Clinical Nutrition je potvrdila da esktrakt zelenog čaja izrokuje značajni porast potrošnje energije ("ubrzanje" metabolizma). Naučnici su, takođe, utvrdili da u periodu od 24 časa, ekstrakt zelenog čaja ubrzava metabolizam za 4%. Ovi efekti se objašnjavaju visokim sadržajem katehin polifenola u zelenom čaju. Oni deuju tako da intenziviraju oksidaciju masnoća i termogenezu (brzina kojom organizam sagoreva kalorije).

2. Zeleni čaj sprečava apsorpciju masti i pomaže u regulaciji glukoze

Naučnici su utvrdili da katehini iz zelenog čaja pomažu u sprečavanju prelaska glukoze u masne ćelije. Takođe, zeleni čaj takođe deluje i kao regulator glukoze tako što pomaže u usporavanju porasta šećera u krvi nakon obroka. Na ovaj način se sprečavaju veliki skokovi insulina (a mnogo insulina u krvi dovodi do nagomilavanja masnoća u vidu sala).

3. Zeleni čaj može smanjiti apetit

Naučnici Univerziteta u Čikagu su utvrdili da zeleni čaj kod pacova uzrokuje smanjenje težine do 21%. Pacovima kojima je dat ekstrakt zelenog čaja su izgubili apetit i jeli oko 60% manje hrane nakon 7 dana primanja injekcija zelenog čaja. Ovo može imati veze sa regulisanjem nivoa šećera u krvi.

4. Zeleni čaj smanjuje kalorije na jutarnjem ispijanju kafe

Sve više ljudi ujutro ispija razne napitke: moka, kapućino, frapućino, sa duplim mlekom ili duplim šećerom. Kalorije koje tim načinom unesemo imaju razoran efekat na obim našeg struka. Ako želite da uštedite tolike kalorije ujutro, a da ipak dobijete svoju dozu kafeina, probajte da kafu i kafene napitke zamenite zelenim čajem. Ili zamenite popodnevni moka-dezert zelenim čajem. Nakon nekoliko nedelja ćete definitivno promeniti razliku u svom struku.

Nabrojali smo 4 načina na koji zeleni čaj može pomoći kod mršavljenja. Ali, koju količinu bi trebali da pijemo da bismo zaista osetili efekat ubrzanja metabolizma?

Mišljenja naučnika variraju, ali se generalno slažu da je 3-5 šoljica zelenog čaja dnevno optimalna količina. Na ovaj način ćete sagorevati dodatnih 70 kalorija dnevno što dovodi do mršavljenja 3-4 kilograma na godišnjem nivou. Veoma dobar rezultat bez fizičkog vežbanja i ograničavanja unosa kalorija, zar ne?

Međutim, 3-5 šoljica dnevno može biti previše za neke osobe, tako da bi možda trebalo da razmotrite korišćenje ekstrakta zelenog čaja, kapsule ili flaster zelenog čaja.

Reč-dve o nedostacima korišćenja zelenog čaja u svrhu mršavljenja:

1. Zeleni čaj nije magični napitak

Dok neki tvrde da je zeleni čaj jedan-i-jedini-svemogući napitak za problem gojaznosti, najtačniji izraz koji treba koristiti je balans. Ne bi trebali da pojedete 5000 kalorija dnevno, a zatim da popijete šolju zelenog čaja da bi to neutralisali - to se neće dogoditi. Zdrava ishrana i povećana fizička aktivnost mogu ići uporedo sa zelenim čajem, i na duži period ćete uspeti da dostignutu (manju) težinu i zadržite.

2. Budite obazrivi sa kafeinom ako imate zdravstvenih problema

Kod osoba sa srčanim problemima, visokim krvnim pritiskom ili koji su osetljivi na stimulanse, kafein u zelenom čaju neće biti najbolje rešenje. Ako ste zabrinuti zbog kofeina, pokušajte sa korišćenjem ekstrakta zelenog čaja. Mnogi takvi preparati su napravljeni od zelenog čaja kome je uklonjen kafein, tako da i dalje možete uživati u koristima od čaja, ali bez kofeina.

Ako smatrate da bi kafein bio problem, obavezno se konsultujte sa svojim lekarom pre početka korišćenja zelenog čaja radi mršavljenja. Takođe, izvršite konsultacije i za vreme trudnoće i dojenja.

Zaključak:

Zeleni čaj pomaže mršavljenju tako što ubrzava metabolizam, reguliše nivo šećera u krvi, suzbija apetit i nudi zamenu kao jutarnji napitak umesto visokokaloričnih napitaka. Zeleni čaj nije magično sredstvo, ali definitivno može dati podstrek naporima koji se ulažu u proces mršavljenja i radi sveukupnog zdravlja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Herbafast
PostPoslato: Uto Sep 19, 2023 2:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 19, 2023 12:30 pm
Postovi: 6
Tablete za mršavljenje - https://rs.greenbarleyplus.com Pijem mesec i po dana. Prvi mesec - 4,5kg a drugi mi se cini da ce biti slicno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: