Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Macularna Degeneracija
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 12:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 23, 2007 12:16 pm
Postovi: 21
Lokacija: Planet
Ako neko zna da li je se neko izlečio od ove bolesti ?

Gde postoje uređaji da se kupe za "makularnu degeneraciju" (tj. pomocu njih osoba moze da cita knjige i casopise uvecavaju velicinu slova preko nekog komjuterskog uređaja). Videla sam da postoje ti uređaji u svim zapadnim zemljama, ali ne znam da li postoje i kod nas ?

Drugo pitanje: Šta sve može da se upotrebljava kako bi se sprečio dalji razvoj bolesti ?

Tj. šta sve može da se koristi u poboljšanju vida (ishrana, alternativna medicina itd) ? Znam da je grožđe i surutka veliki iscelitelj, izoštrava vid, to je dalo neke rezultate (za sada); ali interesuje me šta još ima tako dobro ako neko zna ?

p.s. Izjave tipa da je bolest "ne izlečiva" ne prihvatam.

Hvala.

Srdačan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 25, 2007 12:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Postoji tip makularne degeneracija sa pojavom tvrdih subretinalnih eksudata koji se danas mogu otkloniti operacijom,subretinalnim pristupom.Ukoliko je tip makularne degeneracije sa pojavom neovaskularizacija u makularnoj regiji,od pre par godina ,primenjuje se fotodinamska terapija ,takozvana PDT,za sada koliko mi je poznato,u Svetom Vidu.Ukoliko je rec o makularnoj degeneraciji sa gubitkom pigmentnog epitela u makularnoj regiji,nije poznat oficijelni nacin lecenja,ali bi se mogla preporuciti jedna kasika ribljeg ulja u trajanju od nekoliko mesece,naravno...ne predozirati !
Opticka sredstva za slabovide osobe se najverovatnije mogu naruciti preko uvoznika oftalmoloske opreme,mozda predstavnika firme Heine,zatim Haag-Streit...
Pozdravljam vasu veru da ne postoje neizlecive bolesti !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 25, 2007 8:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 23, 2007 12:16 pm
Postovi: 21
Lokacija: Planet
Zahvaljujem se na odgovoru. Vas odgovor klio mi puno znaci.
Sto se tice Svetog Vida, zvala sam ih pre godinu i po dana, ali njihov odgovor je bio da se "to ne leci". Objasnila sam da je u pitanju: "genetski nasledna makularna degeneracija", i pitala ih zapravo da li postoji mogucnost neke vrste lecenja, operacije ili sl. na sta su mi oni odgovorili da se "to ne leci". Da ne postoji mogucnost niti lecenjem, niti operacijom da se to izleci. Nikakvo dalje objasnjenje mi nisu dali, niti sam znala da postoje razliciti oblici makularne degeneracije, niti to u vezi tog subretinalnog pristupa ili drugog PDT.

Takodje je znacajna mogucnost da pronadjem te uredjaje za "olaksano citanje" literature. Ali ne znam gde postoje u Srbiji predstavnici tih firmi, ako neko zna neki kontakt telefon ili web adresu neka mi napise. Bila bih zahvalna. Do sada sam pronalazila samo strane firme, koji to prodaju na trzistu u Evropi, ali ne i kod nas.

Riblje ulje je isprobano, ali u kombinaciji sa grozdjem i kozjom surutkom, tako da ne znam moguce da je i ono ucestvovalo u oporavku vida.
Ranije su bili crveni kapilari, sada više nisu, beonjače su sada sasvim bele što me veoma raduje i vid se izoštrio sa strana.

Ja verujem da je moguće prirodno izlečenje i nepopravivi sam optimista! :-)

Hvala jos jednom

Srdacan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 12:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Pokusajte da uspostavite kontakt na ovim adresama,za opticka pomagala za slabovide
http://www.intermedica-interdental.com/ ... /?p=spisak

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 12:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 23, 2007 12:16 pm
Postovi: 21
Lokacija: Planet
Klio, hvala ti puno.
Pokusacu da ih kontaktiram.

Zahvaljujem se.

Topli pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: