Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: nesanica 12-ogodisnjaka
PostPoslato: Pon Avg 06, 2007 9:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2007 8:01 am
Postovi: 2
Imam sina koji ima 12 i po godina i koji ima problem sa nesanicom. To se ispoljava tako sto ne voli kada pada mrak, kaze da mu je to najtezi deo dana. Kada legne (oko 23.30) ne moze da zaspi nekada cak i do 4.30. Ujutru spava, i tesko ga probudimo. Ponekad je u to vreme nervozan, ne dozvoljava ni drugima da spavaju, skrecuci na razne nacine paznju na sebe, a ponekad, iako ne spava potpuno je miran i ne uznemirava ostale clanove porodice.
Treba mi savet kako da resim ovaj problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 2:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Uf nezgodno...
A u kom smislu mu je kad pada mrak najtezi deo dana? Mozda vam sin ima neke strahove, pa od straha ne moze da zaspi. Mozda ima neke brige za koje vi ne znate(mada mi ne pada napamet sta bi 12-ogodisnjaka moglo da brine toliko da ne moze da spava). Kakvo je stanje u porodici, sa drugovima? Ne znam, to ce vam bolje objasniti neki psiholog sa foruma, ali to je jedino sto meni pada na pamet.
AKo se plasi mraka ostavite mu upaljeno svetlo...
Da li se dovoljno umori tokom dana? Sto se tice saveta iz domace radinosti, ne bi trebalo da jede pred spavanje, eventualno casa toplog mleka deluje smirujuce pa pokusajte sa tim. Malo tihe muzike bi mu mozda prijalo. Nek nekih sat vremena pre nego sto treba da legne miruje, leskari, nek bude tisina... Ne mogu trenutno ni jednog vise saveta da se setim;-)
Inace moje subjektivno misljenje je da on prekasno leze. Ali ne znam koliko to moze da utice na nesanicu, ukoliko uvek leze u isto vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 8:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2007 8:01 am
Postovi: 2
Hvala na savetima,neke cemo probati, a neke smo vec probali, kao npr. da ga probudimo u 7 i da ne spava ceo dan, pa onda spava celu noc kao jagnje. I ja sam misljenja da se ne umori dovoljno preko dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hvala
PostPoslato: Pet Avg 10, 2007 2:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
Lela Cosic je napisao:
Hvala na savetima,neke cemo probati, a neke smo vec probali, kao npr. da ga probudimo u 7 i da ne spava ceo dan, pa onda spava celu noc kao jagnje. I ja sam misljenja da se ne umori dovoljno preko dana


Moje preporuke iz licnog iskustva: ako igra video igrice, obavezno ih ukinuti na neko vreme, a potom izvrsiti korekciju istih. Uzas sta mogu da ucine u jos nezreloj decijoj glavici. Obavezno bavljenje sportom, pre svega plivanjem, ali moze i bilo koji drugi. Decaci su po prirodi zatvoreniji, a to je uzrast raznih strahova, ali i to ce proci. Sve najbolje :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: