Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Let avionom i beba
PostPoslato: Ned Jul 15, 2007 9:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
U sredu moje malo pile(48dana) i ja letimo za Beograd. Da li neko od vas zna sta da radim da se bebi izjednaci pritisak pri poletanju i sletanju? Ako znate jos neki trik koji smiruje bebe na putovanju, reci te mi molim vas! Moram da priznam da se malo plasim puta. Pogotovo sto jos nije primila prvu vakcinu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Let avionom i beba
PostPoslato: Ned Jul 15, 2007 10:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 3:02 pm
Postovi: 133
Ja sam sa mojom bebom prvi put letela avionom kada je imala 6 meseci.Super je prosla. Sve vreme sam je naravno, drzala u krilu. Na samom uzletanju aviona stavila sam joj cucu,da joj nebi zujalo u usima od pritiska,jer to moze da je zaboli.Pazi naravno i na klimu uredjaj,jer u avionu znas kako je, odvrnu do kraja. Toliko,Srecan put, i ne zaboravi cucu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 15, 2007 11:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ok nosim cucu. A sta cu sa klimom? Da ponesem kapicu i neko cebence?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 16, 2007 12:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Dea, svaka avio kompanija nudi posebne usluge roditeljima koji lete sa bebom ili manjom decom koja još uvek nemaju dovoljno godina da dobiju svoje sedište-caka je samo da znaš na šta sve imaš pravo i šta sve treba da ih pitaš...pošto se sami neće ponuditi :wink:
Elem, kada je moj brat leteo sa bebom od šest meseci dobili su mali krevetac, posteljinu, igračke i ponuđene su im mlečne formule. Dakle, pitaj ih...
Što se tiče neugodnog pritiska u ušima on se rešava žvakanjem žvake kod odraslih odnosno, sisanjem ili pijenjem iz flašice kod beba.
Topliju garderobu, kapicu, ćebence obavezno ponesi kao i dosta novih neispitanih igračkica koje će bebici zaokupiti pažnju tokom leta.
Srećan put
Ksenija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 16, 2007 12:13 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ha ha ha...extra usluga - letim JATOm! Mislim da jedinu pogodnost koju imaju je da mozes besplatno da poneses kolica I to do ulaska u avion, jer mi rekose da su sad avioni puni i ne moze se ni sa malim kolicima (autositz sa nogicama) kao sto su moja unutra. Bilo bi lepo kad bi mi dali neki jastucak bar, da je ne mrcvarim bas u krilu....
Da li neko zna kako je sa ovim novim propisima o nosenju tecnosti kada je u pitanju caj i mleko za bebu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 16, 2007 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 2:50 pm
Postovi: 40
Ne znam odakle letis, ali ako nisu guzve na letu dozvolice ti da uneses auto sediste ( mozes da probas ).

Tecnost do 100 ml mozes da uneses, samo u providnoj kesici (obicno ih imaju tamo gde cekiras kartu). Tako sam ja flasicu sa vodom stavila u providnu kesicu, i sve je bilo OK.

Beba od 48 dana sumnjam da ce da se zaigra igrackama, verovatnije je da ce sve da prespava :) Ako sisa, daj joj da sisa na poletanju i sletanju, ako ne sisa, onda joj ponudi flasicu ili cuclu... i to je to.

Srecan put :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 17, 2007 9:54 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Let je pun, tako da su mi vec rekli kad sam kupovala kartu da ne mogu u avion sa autosizom. Samo 100 ml (mislim sve ukupno)? To mi nece biti dovoljno treba mi caj u tom iznosu kao i mleko bar 150 ml. Juce sam kupila mali termos od 300 ml, ali on nije providan.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 20, 2007 11:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Prosle smo super. Beba je prespavala ceo let....a na aerodromu smo svuda prosle preko reda....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 12:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2005 8:32 pm
Postovi: 48
Lokacija: Novi Sad
Baš mi je drago da je sve bilo dobro. Nisam se javljala jer nemam nikakvog iskustva ali pošto sam i sama majka potpuno sam razumela tvoju zabrinutost.
Srdačan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 30, 2007 6:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 03, 2006 2:14 pm
Postovi: 7
Lokacija: beograd
Ja sam se mojom malom vec dobro naputovala. U JATu ce ti dati mali pojas koji zakacis za svoj pa tim zavezes bebu, ali ne znam da li ces to moci sa tako malom bebom. I da ti daju da uneses sediste za auto, prilikom sletanja i uzletanja morala bi bebu da drzis u rukama, samo bi u medjuvremenu mogla da je stavis tamo da spava, a ovako ce spavati u tvojim rukama.
Nama je doktorka rekla da pije neku tecnost zbog pritiska u usima, ali ona nije htela, ali je zato uvek raspolozena za svoju dudu. Ne znam da li je duda pomogla, ali nije plakala, pa mislim da je usi nisu ni bolele. Uglavnom je sve prspavala i nije se ni cula. Milina je putovati sa malim bebama, problem nastaje kada malo porastu pa pocnu da se dosadjuju.

A sto se tice unoska tecnosti, OGRANICENJA NE VAZE SA HRANU ZA BEBE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja sam nosila moje zamrznuto izmuzano mleko u kesicama, plus vodu u flasicama za formulu (to za svaki slucaj), plus flasicu sa njenim cajem. I niko ije pravio problem. Samo sam sve to stavila u te providne kese - imas ih na aerodromu i sve to lepo prijavila kod kontrole. Plus u te kese stavi i bebinu kremu za guzu, jer se ogranicenje odnosi i na kreme, gelove i sl. Eventualno mogu da ti traze da otpijes gutljaj te vode, ali ja jos nisam cula da su nekome to zaista i trazili.

Ako ti treba da ti podgreju vodu za mleko u avionu, stave bocicu u vrelu vodu i za cas je sve podgrejano.

I OBAVEZNO ponesi vise mleka nego sto ti realno treba, zbog kasnjenja. Mi smo na poslednjem putovanju imali kasnjenje od sest sati!

JAT jeste katastrofa, ali ja imam mnogo ruznije iskustvo sa Lufthansom. Zato ne panici, sve ce biti OK.

Neki avioni u WC imaju dasku za previjanje, ali samo neki.,

I da, sa bebom imas prednost pa prva ulazis u avion!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ?????????????
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 12:36 pm
Postovi: 7
Lokacija: cirih svicarska
A jel moze mleko u flasici napravljeno i stavljeno u termosicu pa u tu kesu u avion?????????????????? :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 3:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ma niko me nije gnjavio zbog tecnosti koju sam nosila za bebu, ni u Nemackoj ni kod nas. A imala sam termos sa toplom vodom od 300 ml, pa onda caj 200 ml i moje mleko oko 150 ml. Nisam morala, ni, ko sto neko rece da to pred njima probam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: