Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Perikarditis
PostPoslato: Ned Maj 13, 2007 5:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 13, 2007 4:58 pm
Postovi: 13
Lokacija: Beograd
Tragajuci netom za informacijama koje bi mi bar malo pomogle naisla sam na ovaj simpatican forum.
Vidim da ovde ima dosta doktora pa se nadam da ce neko moci da mi pomogne malo i objasni neke stvari koje lekarima inace ne pada na pamet da objasne obicnom pacijentu.
Pre 2 meseca sam otisla kod lekara opste prakse kako bi mi dala uput da izvadim krv i proverim da li je sve u redu jer sam se osecala malaksalo, umarala sam se...i pomislila sam da sam malokrvna. Inace, tada sam imala i temperaturu oko 37,2 – 37,3 za koju sam (kao laik) smatrala da se vratila jer sam je imala i u januaru ali nisam obracala paznju na nju....tacnije, nisam je prelezala nego sam svaki dan isla na posao gde dozivljam konstantan pritisak i stres iz dana u dan.
Elem, doktorka opste prakse me pregledala, poslusala pluca i primetila da mi je puls visok...oko 125. Prvo mi je dala uput da proverim hormone stitne zlezde i da uradim analizu krvi. Analiza krvi je ok. Hormoni stitne zlezde (TSH, TT3, TT4 i titar anti-tireoglobulinskih antitela) su takodje ok...sve u okviru referentnih vrednosti osim TT3-koncentracije ukupnog trijodotironina koji je 2,8 nmol/L tj na gornjoj granici.
Nakon toga sam dobila uput za kardiologa gde mi je uradjen EKG i konstatovana nodalna tahikardija. Kardiolog mi je rekao da uradim holter i ultrazvuk.
Na osnovu holtera su „zabelezene epizode sinusne tahikardije, kao i pojedinacne SVES a zabelezene su i pojedinacne VES iz jednog fokusa sa R veoma udaljenim od T“. (pojma nemam sta je to, prepisala sam sa nalaza). Tada mi je kardiolog rekao da imam upalu srcane kese.
Ultrazvukom je ustanovljeno:
„Perikard je zadebljan, veoma izrazenijih Echoa, sa izlivom prema desnoj komori od oko 80 ml sa blagim fibrinskim nitima“. Na osnovu svega toga, kardiolozi su 99% bili sigurni da je koksaki i dali mi uput za Torlak. Rezultati sa Torlaka pokazuju da u mojoj krvi nije pronadjeno prisustvo neutralisucih antitela za koksaki viruse B grupe.
E sad mene zanima, ako nije koksaki sta jos moze biti?
Ja se i nakon 2 meseca bolovanja i mirovanja ne osecam najbolje...naime, meni srce i dalje divlja, s vremena na vreme ga osetim da bas jako i ubrzano lupa, i dalje se zamaram i opet imam temperaturu (imala sam je u januaru, martu i sad u maju).
Da li neko od vas mozda ima neku ideju ili savet za mene?

Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 13, 2007 6:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Pozdrav,
ja sam imala potpuno iste simptome pre par godina ,dijagnoza mi je (posle preležanog ''nekog'' virusa,povećan mi je bio titar koxaki, potom neki enterovirusi) sve u svemu dijagnoza posle dve godine je ''mioperikarditis'' ja imam aritmije i povremeno tahikardije, temperature sam imala godinu i po dana od 37.2 - 37.5 i bila kao prebijena.........
Od terapije sam posle toga (zbog tahikardija)dobila inderal-koji sam prestala da pijem jer su se povukle ,ali su se pojavile aritmije (preskakanje srca) ,nemam nikakvu terapiju osim Magnezijuma što pijem ..............
Ako sam pomogla bar malo ,biće mi drago ,ali u svakom slučaju ,javiće Vam se neko od lekara i po svemu što sam ja uporedila sa mojim nalazima nije alarmantna situacija, još jednom kažem ,javiće vam se neko od doktora koji uvek odgovore
Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 14, 2007 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 13, 2007 4:58 pm
Postovi: 13
Lokacija: Beograd
Hvala ti minjab na brzom odgovoru :)
Malo si me smirila ;)

Nisam nista rekla o terapiji koju su mi prepisali...dobila sam da pijem kardiopirin (koji ne pijem jer kolko vidim on je protiv zgrusavanja krvi) i imunoaktiv sumece tablete za podizanje imuniteta.

Na svoju ruku sam pocela da pijem propranolol 2*1/4 koji je, cini mi se, u jednom trenutku malo smanjio lupanje srca al se to povratilo.

Nestrpljivo ocekujem odgovor nekog od doktora ;)
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 14, 2007 2:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Što se tiče kardiopirina to je aspirin .
A što se tiče doktora javiće se neko jer nas ima mnogo i ne mogu da postignu ,tu je uglavnom dr.Ivica koji je naj ažurniji i koji ne znam kako postiže sve.

Sačekaj javiće se neko ,ali sigurno smem da tvrdim da ti dijagnoza nije opasna.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 14, 2007 5:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Postovana,

Imate mozda neku drugu virusnu infekciju, recimo adenoviruse. Perikarditis je vec prosao, izliv od 80ml je mali (50ml unutar srcane kese je normalno). Nemojte uzimati propranolol, aritmije neka Vam leci kardiolog koji ima uvid u vas EKG, odn. Holter EKG. Jeste li davali sputum da se pregleda po Lowensteinu?

Sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 15, 2007 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 13, 2007 4:58 pm
Postovi: 13
Lokacija: Beograd
Doktore,

puno vam hvala sto ste posvetili vreme mom problemu.
Mnogo ste me smirili ;)

Jeste li davali sputum da se pregleda po Lowensteinu?
Iskreno, nemam pojma sta je to..nikad cula za tako nesto tako da nisam. U prvom postu sam navela sve sta sam radila.

Obzirom je da ste rekli da je perikarditis prosao, pretpostavljam da vise nema potrebe da budem na bolovanju i da mogu da pocnem normalno da radim?

Jos jednom vam se zahvaljujem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 16, 2007 4:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ako je EKG uredan, ako je UZ nalaz zadovoljavajuc, ako nemate zamaranje i (optimalno) ako je uradjen i stres-test, onda mozete da radite. A navedeni Lowenstein test se odnosi na ispitivaje prisustva bacila tuberkuloze u ispljuvku, odnosno slajmu. Ali, kako nemate vise povisene temperature, niste naveli da gubite u tezini, niti da kasljucate i slicno - verovatno nemate ni TBC, pa ni perikarditis nije bio tuberkulozni...

Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 16, 2007 7:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 13, 2007 4:58 pm
Postovi: 13
Lokacija: Beograd
Danas sam bila kod mog kardiologa koji je ultazvukom ustanovio da je perikarditis prosao i da nema vise izliva. Preporucio mi je jos 2 nedelje bolovanja da se malo "smirim" jer je verovatno to "lupanje" koje jos uvek osecam uzrok stresa zbog bolesti.

U svakom slucaju, havala jos jednom na pomoci.
Pozdrav doktoru i minji :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perikarditis
PostPoslato: Sub Dec 17, 2022 6:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 17, 2022 6:49 am
Postovi: 2
I understand that this is a site territorial io primarily for authors rather than readers, but since we all read science fiction and fantasy, it doesn't seem unreasonable to periodically check in to see what others may be reading at the moment and what inspired them to chose it.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: