Molim za pojasnjenje dijagnoze

Deo Foruma za sva pitanja iz oblasti oboljenja, traumatskih stanja, tumorskih procesa na koštanom sistemu. Diskusije o ortopedskim hirurškim stanjima, degenerativnom reumatizmu, akutnim i hroničnim oboljenjima koštanog ili zglobnog dela lokomotornog aparata. Saveti o primeni fizikalnih procedura i kineziterapije.

Moderatori: ModeratA, moderato, vlada99

Odgovori
Anker
Novi član
Novi član
Postovi: 12
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 7:04 pm

Molim za pojasnjenje dijagnoze

Post od Anker »

RTG vratne kraljeznice pokazuje alordozu i nesto vece poprecne nastavke na C7. Doppler vratnih krvnih zila je uredan.U lab.nalazima se biljezi sideropenicna anemija i blaza hipekolesterinemija.
Skolioza prsne kraljeznice.

Dijagnoza

M530 Sy.cervicocephalicum ,cervicale et cervicobrachiale bill.chr.
M41 Scoliosis vert.thoracalis
M20 Pedes tranverzoplani
Anemia sideropenica

Molim za pojasnjenje dijagnoze.
Unapred zahvaljujem !
miodrage
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 724
Pridružio se: Čet Jan 25, 2007 11:03 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ovi sindromi oznacavaju da postoji deformitet kicme i sledstveni pritisak na odgovarajuce nerve koji iz kicme izlaze. Scoliosis je iskrivljenje kicme na jednu stranu, u ovom slucaju u njenom grudnom delu. Pedes transverzosplani su ravna stopala. Sideropenijska anemija je nedostatak gvozdja u eritrocitima - postoji dovoljan broj eritrocita, hemoglobin je u redu, ali nema dovoljno gvozdja za koje bi se vezivao kiseonik.
Sve najbolje.
Odgovori