Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: urastanje noktiju
PostPoslato: Pet Apr 01, 2005 11:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 7:25 pm
Postovi: 29
Da li postoji neki preparat ili melem protiv urastanja noktiju na nogama :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Urastanje nokta
PostPoslato: Sub Apr 02, 2005 6:50 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Postoje, ali mislim da je vise reklama nego sto zaista imaju dejstvo.
Najvaznije je pravilno seci nokte, sto znaci ne zaobljavati nokat prilikom secenja vec ih seci jednim potezom, ravno. Strucan pedikir moze u toku par tretmana noktu vratiti pravac i posle samo to odrzavajte.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 02, 2005 8:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Koliko smo sigurni od hepatitisa (C, B...) pri poseti pedikiru?
Do pre par godina se tamo bas nista nije sterilizovalo, a dobro se zna (na zalost MALO njih to zna!!) da iskuvavanje u vreloj vodi nista ne moze da naudi helatitisu C!
Njega unistava samo suva sterilizacija!
Tako malo se pise o toj bolesti, a toliko njih od nje boluje.
pozdrav,
danka

PS ne zamerite mi, moja pokojna majka je 30 godina redovno isla kod pedikira i u jednom trenutku je tu zaradila hepatitis C (u vreme kada se nije ni znalo da postoji!).... njena smrt je bila teska i uvek cu pamtiti te muke....
jedna prava Ledy (kakva je bila moja majka) je spala na to da je ja perem i hranim (a opet sreca sto me je imala)....
uglavnom, ja ne smem da idem ne samo kod pedikira, nego ni kod kozmeticara.
Jedini lek je edukacija, edukacija i edukacija!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 03, 2005 12:55 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
U strahu su velike oci! Ali ako postujemo osnovne principe asepse i antisepse, dezinfekcije i sterilizacije mozemo biti relativno opusteni. Ako se dokraja upustimo u opasnosti i vazduh je kancerogen koji disemo i hrana je kancerogena, a o vodi da i ne govorimo, a i zivot je uvek smrtonosan! Mislim da covek treba da zivi zivot opusteno uz odredjenu dozu opreza koja nikako ne sme da mu ugrozi kvalitet zivota!

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 03, 2005 11:22 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Ipak mi nije odgovoreno da li se vrsi suva sterilizacija ili ne?
Ja sam cula da se ne vrsi jer namaju sterilizatore.
Da dodam da uobicajena dezinfekcija hepatitisu C ne moze bas nista!!
Premazivanje pribora alkoholom mu nista ne moze nauditi kao ni iskuvavanje instrumenata...

Mislim da ja ipak ne preterujem (nas 7-oro ljudi od kojih je 1 jos dete je zivelo u nekom periodu zivota sa nasom pok majkom, a to znaci da je nas 6 toro odraslih ljudi dobro proucilo tu boljku, prevodili smo silne textove sa 2 jezika i saznali mnogo toga, samo malo koga to uopste interesuje - steta! Lekari opste prakse su takodje slabo upoznati sa ovom boljkom koja se sve vise siri).

Nasa majka je sela (u salonu pedikira!) iza nekoga ko je bio zarazen hepatitisom C.... na zalost i iza nje (kada se ona zarazila) je takodje neko seo...
Mi smo sigurni u to jer smo vodili pravi detetkivski posao...

Ja pisem o konkretnoj bolesti i nije u redu da se uopsteno odgovara i da se minimizira ta bolest koja postoji.
Bolje je da se osoblje edukuje.
Jedan od mojih predloga bi mogao biti: donosenje sopsvenog pribora, rad u rukavicama ili sl.
Mislim da treba tako nesto konkreno reci - ovaj sajt je upravi idealan za edukovanje.
pozdrav,
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 03, 2005 1:54 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Znam sigurno da pedikirski salon u zgradi beogradjanke poseduje suvi sterilizator i da sterilisu pribor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 03, 2005 10:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Mislim da sam negde saznao da u ovu svrhu kao preparati mogu delovati
i hidrogen kao i benzoyl peroxid odgovarajućih koncentracija...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 04, 2005 3:05 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Hepatitis C zaista moze biti bolest koja se prenosi ubodom i kontaktom sa krvlju inficirane osobe, mnogo je opasnija mogucnost prenosenja polnim kontaktom pri cemu obolela osoba dugo nema nikakve znake bolesti a njeni partneri se zaraze a da ne znaju kako i gde su se zarazili. Mozda na jos podmukliji nacin nego SIDA. Tako da nije dovoljno samo da ne idemo kod pedikira i kozmeticara da bi se zastitili od bolesti. Nikada necu zaboraviti potpuno nepismenu i decije nevinu domacicu iz okoline Beograda koju je suprug koji je kao gradjevinski radnik koji je boravio nekoliko godina u afriuci gde se iz fizioloskih razloga ne ukljucujuci emocije druzio sa zarazenim domorotkinjama zarazio virusom SIDE i koja se nasla u cudu lececi se na odeljenju za SIDU Infektivne klinike u Beogradu sa narkomanima i homoseksualcima! Ne zelim da minimiziram opasnost, samo hocu da kazem da zivot nije jednostavan i da dosta zavisi od stofa osobe. Da li treba da kazem da je supruga umrla od SIDE a da je muz gradjevinac iz Afrike jos uvek ziv i dobro se drzi. Isto tako nikad necu zaboraviti moju dragu koleginicu koja je bila najveci zaljubljenik u zdrav zivot i pravilnu ishranu, vegetarijanac, nikad u zivotu nije okusila svinjetinu ili przeno meso ili fast food a umrla je u najtezim mukama od karcinoma pankreasa ili mog komsiju koji u zivotu nije zapalio cigaretu a umro je od karcinoma pluca u roku od 20 dana ili mog bivseg kolegu koji je umirao od metastaza karcinoma prostate a laboratorijske analize su mu bile savrsenstvo da ne mogu biti bolje i krvna slika i hemoglobin i leukociti i jetrini enzimi i secer i to ponavljano nekoliko puta u par laboratorija. Nije ovo defetizam ali dobar genetski stof u kombinaciji sa unutrasnjim zadovoljstvom i smirenim uzivanjem u zivotu daje najbolje sanse da ostatak zivota u koji smo usli a da nas niko nije pitao prozivimo najkvalitetnije. Secam se jos jednog neverovatnog primera. Kada se desio Cernobil bila sam sa mojim detetom na izletu u prirodi pravili smo rostilj i jeli zelenu salatu. Nasa prijateljica je bila zgrozena, zatvorila se u kucu, nakupovala konzerve gotove hrane bezmalo ispraznivsi susednu samoposlugu. Tri meseca je jela samo konzerve koje su bile prilicno masne pa joj se aktivirala zucna kesa. Morala je da ide na operaciju. Tokom operacije ozracili su je dozom 1000 puta jacom od Cernobila i salate, a i dan danas je ziva i nesto se posebno ne zali, a i mi smo jos uvek. Mozda je neobicno da ja ovo govorim kao lekar ali to je moje licno misljenje, stav o zivotu koji ja upraznjavam i koji ne mora biti opste prihvacen, ali ako probate videcete da prija-Zivot bez straha!!!

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 04, 2005 6:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Draga moja goranai,
Sto se toliko petljate u nesto o cemu pojma nemate?
Pogledajte kako je reagovao vas kolega mrSilvio? Onako kako treba, samo zbog ovoga vaseg posta, ja ni njegovom odgovoru sada ne verujem!

Znaci treba da pogledamo sa kim je nasa majka spavala?! :)
Eto kako mali Djokica misli da se prenosi hepatitis C! :)
Zurim da ovaj vas odgovor snimim (jer sad treba da idem kod onih "ostalih 5 naivnih clanova kojima ste vi pokazali gde je 'rupa u saksiji'. :)
MOzda nisam naglasila da su svi oni vrlo obrazovani ljudi.

A sto se tice sexa i hepatitisa C da vas (potpuno besplatno) malo edukujem jer vam je to zaista potrebno:
1- i kod sexa treda da je "rana na ranu" (znaci u zenskom polnom organu kao i na muskom polnom organu treba da postoji ranica jer virusa nema u sekretima tipa sperma ili vaginalni sekret)
2- ako je jedan bracni partner oboleo od hepatitisa C, to uopste ne znaci da ce sexom dobiti i drugi, mada se tada svakako savetuje upotreba kondoma. Po nasem istrazivanju tu dolazi do zaraze vise sbog intimnosti uobicajene kod zajednickog zivota (napr ako zena da bi obrijala pazuh koristi muzevljjv pribor za bijenje, ako se zajedno drogiraju istom iglom - ovo nije tako retko u nekim zemljama, verujte..... u suzama i pljuvacki nema virusa, ali,..... e, to je duuuuga prica, detaljno savladana).

Ako vam nesto nije jasno, slobodno pitajte, od nas 7-oro odraslih ljudi bar jedno ce naci vremena da vam odgovori.
NAma je cilj da sto vise ljudi upoznamo sa ovom opakom bolescu o kojoj tako malo njih znaju a koju mi konstantno proucavamo.
Nemojte se ustrucavati da pitate, ali, molim vas, nemojte ovde iznositi dezinformacije i ne aludirajte na moral osobe koja je pokojna a koju vi nikada u zivotu niste ni upoznali!!!!
danka
(sa snekijem, Bobanom, Mikijem, dekijem, Oljicom i vlakijem)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: