Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ODLAGANJE OPERACIJE 4.PUT
PostPoslato: Pet Jun 15, 2007 12:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 12:14 pm
Postovi: 8
Sad sam kuci sa detetom (vratili su nas iz bolnice) jer smo i cetvrti put morali da odlozimo vadjenje treceg krajnika...
Naime,dete (tri i po godine) primljeno je u bolnicu sa povisenim leukocitima (tacnije na granici su-10) i sedimentacijom 9. Ujedno,radjena je leuk.formula i bili su poviseni LYM (6.8).A onda je u bolnici dobio temperaturu (popodne je imao 37.1)..Prvo jutarnje merenje temperature je pokazalo da je vise nema (36.6) a zatim su trazili da se detetu ponovo.posle sat i po vremena izmeri temperatura (bila je 36.8).Pustili su nas kuci i rekli da se vratimo za dva dana da bi mu ponovo proverili leukocite a da ja u medjuvremenu sama pratim temperaturu kuci (izmerila sam mu jednom danas prepopodne i imao je 37).
Da li operacija uopste moze da se izvede sa onakvim rezultatima (svi ostali rezultati su mu u granicama normale)?Samo da napomenem da je detetu krv vadjena dva puta u roku od dve nedelje (oba puta isti rezulatati-leukociti 10.5, LYM 6.8.)..Pedijatar tvrdi da nema na osnovu cega detetu da da bilo kakve antibiotike,a mene iz bolnice vracaju zbog ovoga....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 15, 2007 4:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ne postoje APSOLUTNE kontraindikacije za adenoidektomiju, ona se MOZE obaviti i kod subfebrilnih stanja, to sto Vama rade i Vasem detetu je obican bezobrazluk i neznanje.

Na engleskom: http://www.emedicine.com/ent/topic316.htm

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 16, 2007 11:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 12:14 pm
Postovi: 8
Evo,ja da se javim i da prijavim merenja temperature...Uglavnom ima normalnu temperaturu (36.6 i 36.8) sa dva odstupanja (ona juce oko 11 prepodne kada je bila 37 i danas oko 10 je imao 37 s tim sto mu je vec posle 15-ak minuta bila 36.8)...Nervira me i to sto mu ovako temp.ide gore dole...
U svakom slucaju sutra se vracamo nazad u bolnicu gde ce mu ponovo izvaditi krv pa cemo da vidimo sta ce onda reci....Javicu u svakom slucaju sta smo uradili..
A o tome kakvi su lekari vise necu ni da govorim...Necu reci koja je bolnica u pitanju,reci cu samo da sam iz Beograda i da zaista nisam ocekivala da ce me ovako setati "vrhunski" lekari...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 18, 2007 11:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 12:14 pm
Postovi: 8
I konacno smo zavrsili....Jutros je operisan,vec u 14h smo pusteni kuci...Malo ga boli uvo,kazu da je to normalno mada cu ga ja odvesti da to prekontrolisu...Brzo je ustao,poceo da pije caj a vec u 13h je trazio da jede..Veceras je cak trazio i biciklu da vozi....
Eto.htela sam samo da javim da smo se konacno resili muke (bar se nadam)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 19, 2007 2:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
Pre svega da kazem da mi je zaista drago da je sve proslo ok.

A sada...

"...zaista nisam ocekivala da ce me ovako setati "vrhunski" lekari..."

i jos...

"...to sto Vama rade i Vasem detetu je obican bezobrazluk i neznanje..."

Dakle, ja zaista ne razumem ni Vase ogorcenje niti mi je jasna poruka doktora koji ne vidi problem u tome da viremicno dete stavi na elektivan hirurski tretman!!!

Pa zar zaista mislite da nema veze i nije bitno i apsolutne kontraindikacije i tra la la...

Opsta anestezija i operativni zahvat predstavljaju neku vrstu stresa za organizam, decji pogotovo, AKO se slazete, draga mama i postovani doktore. Ja bih bio zahvalan svakome ko bi se potrudio toliko da pre operacije posveti paznju mom detetu i proceni da li je za operacioni sto ili ne. To su Vasi "vrhunski" lekari i uradili i, verujte mi, doneli jedinu ispravnu odluku, a to je da nema potrebe rizikovati kada je dete sa takvim rezultatima i povisenom temperaturom!!!

Sta bi bilo da je dobio temperaturu posle operacije? Ko bi Vas ubedio da je ta temperatura posledica viremije. Ne bi Vas pustili iz bolnice... detetu bi morale da se odrade i dodatne analize (jos bockanja, nervoze, brige...), bio bi u povisenom riziku za postoperativno krvavljenje, i tako dalje i tako dalje...

Sve je to spreceno odlaganjem planiranog operativnog zahvata za samo tri dana. I, na zalost, Vi u tome vidite samo problem. Niste se izgleda zapitali da li ti "vrhunski" lekari mozda zaista i jesu VRHUNSKI i znaju svoj posao, a ne dolaze u bolnicu da bi Vama pravili neprijatnosti...

Sto se postovanog kolege tice... razmislite tri puta pre nego sto sledeci put izreknete nesto ovako drasticno, mislim da ste daleko od toga da je Vas komentar na mestu.

Lep pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 19, 2007 9:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Postovani Dalton,

Nemojte da branite sistem koji ne funkcionise zato sto ne postoji funkcionalna Lekarska komora i zato sto zdravtsveni inspektori NIKAD ne izlaze na teren samoinicijativno. Razmislite koliko je frustruirajuce za majku i dete da se 4 veceri uzastopno spremaju za operaciju, ujutru uz sve normalne rituale odlaze u bolnicu i budu vraceni zbog temperature, koja NIJE, i ponavljam NIJE kontraindikacija za operativni zahvat koji je izveden.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 19, 2007 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 12:14 pm
Postovi: 8
Evo danas je drugi dan od operacije...Klinac jos uvek ima malo temperaturu (s vremena na vreme)-doktori su mi rekli da je to normalno prva 2-3 dana..Juce se zalio da ga boli uvo (i za to su mi rekli da je reakcija na operaciju) ali cu ga ja verovatno odvesti vec sutra ili prekosutra na kontrolu (za svaki slucaj)...
A kad sam rekla "vrhunski lekari" nisam mislila na njihovu strucnost (u koju ne sumnjam jer ne bih dete odvela na operaciju da je takav slucaj) vec me je iznerviralo to sto smo se setali tamo vamo (predijatar-ORL) a da niko nista nije radio da proveri zasto su njemu bili onakvi rezultati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 12:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
Da se razumemo... ja ne branim sistem. Niti sam ga komentarisao. Branim pravo nekoga ko se bavi svojim poslom da ne pristane na to da anestezira ili operise dete ako misli da za to postoji razlog! A jos nisam sreo anesteziologa koji ce pristati da uspava febrilno dete za operaciju koja nije hitna.

Najlakse je za sve optuziti sistem. Ali ja o tome ne govorim ovde. Na osnovu postova Jelene_27 ne da se ni naslutiti da su ona ili dete na bilo koji nacin zanemareni u tom sistemu, niti da su ostavljeni bez odgovarajuceg tretmana. Postojao je razlog da se operacija odlozi i ja samo podrzavam, po mom misljenju, vrlo promisljen stav da je u takvoj situaciji pametnije odloziti zahvat za neko vreme nego bezrazlozno ulaziti u rizik!!!

Vama dr Ivice nije prvi put da se u jednoj situaciji postavljate kao roditelj, a vec u sledecoj kao vrhunski strucnjak. Moje je misljenje da ste sami odbrali stranu struke na ovom forumu, i uz svo postovanje roditeljskih osecanja svih nas, duzni ste da razmisljate i reagujete kao strucnjak u svakom svom obracanju ovde. To smo tako izabrali i Vi i ja, i trebalo bi da se toga i pridrzavamo. I kao prost primer: da li biste Vi svoje dete odveli febrilno na elektivnu hirursku intervenciju??? Ja svoje ne bih! NIKADA!!!

Draga Jelena_27, samo mali komentar... to sto "niko nista nije radio" je uzrokovano prostom cinjenicom da je iz aviona jasno da je dete imalo virusnu infekciju, i jedino sto je u takvoj situaciji potrebno je da se operativni tretman odlozi za neko krace vreme.

Lep pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: