Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ekcem, psorijaza ili nesto drugo - pomoc
PostPoslato: Sre Mar 16, 2005 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 10:46 pm
Postovi: 6
Pre godinu dana dobila sam neko oboljenje na dlanovima i stopalima koje traje i danas. Upalni proces počinje tako sto mi stopala i dlanovi počinju da gore sa užasnim svrabom. Sledi pojava plikova na tim mestima koji se zatim suše a zatim mi se ljušti koža na mestima gde su se plikovi pojavili. Ovo traje vec godinu dana i sa svakim novim izlaskom zahvata još više kože. Dlanovi umeju da se očiste i da postanu glatki dok tabani samo imaju fazu kada ne gore ali ne ciste se i ne normalizuju vec samo kao da miruju dok je koža na tim delovima crvena. Bila sam i kod 3 dermatologa. Jedan je rekao gljivično oboljenje, drugi psorijaza a treci dihidrozni ekcem. Ja stvarno ne znam kome da verujem. Dali iz ovoga sto sam opisala prepoznajete neke simptome? Sta mi nedostaje u organizmu sto prouzrokuje ovu reakciju jer sam pre dve godine imala i alergiju na sunce a pre toga i jednu alergijsku reakciju na kozmetičke preparate. Predpostavljam da u mom organizmu postoji manjak nekog odbrambrenog elementa. Stvarni bih vas zamolila da mi pomognete sa nekim savetom. Trenutno koristin Sinoderm mast jer mi ona smiruje svrab i crvenilo ali mi se i dalje ne povlaci. Preko zime su te faze mirovale ali sada kada je počelo proleće počinje sve učestalije da se javlja. Stvarno sam zabrinuta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 16, 2005 11:28 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Prvo bih vodela da vidim fotografije vasih promena mozete ih slkikati i mobilnim telefonom i poslati mi na mail. Dalje potrebno je ne mAZATI BAR 3 DO 5 DANA I UZETI LAB. ANALIZU SA STOPALA NA GLJIVICU I ZASEJATI NA KULTURU, ZATIM TREBA URADITI PATCH TESTOVE NA STANDARDNU BATERIJU KONTAKTNIH ALERGENA- MOZE SE OCEKIVATI ALERGIJA NA NIKL. tREBA POGLEDATI NOKTE, LAKTOVE KOLENA, KOSU I DRUGE CLANOVE PORODICE. tEK ANALIZOM DOBIJENIH REZULTATA MOZEMO POTVRDITI DIJAGNOZU.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Kozne promene
PostPoslato: Sre Mar 16, 2005 11:36 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Ili slikajte promene ili dodjite na pregled, ako ste u mogucnosti. I NE PRETERUJTE SA SINODERMOM I DRUGIM HORMONSKIM MASTIMA,NAROCITO AKO MAZETE VELIKE POVRSINE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 16, 2005 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 10:46 pm
Postovi: 6
Poslaću vam sliku stopala i ruku na e-mail sada. Što se tiče testova tražiću od dermatologa kod koga treba da odem da mi ih odradi jer živim u Italiji i dosadašnje dijagnoze su uglavnom davali na pogled bez ikakvih analiza. Pošto vidim da pominjete porodicu trebalo bi da vam kažem da i moja mama ima problema sa ekcemom ali to kod nje ne izgleda ni slično kao kod mene. Još jedna stvar, ja sam ovde godinu dana. Malo je reći da sam bila nervozna u periodu prilagođavanja. U vreme kada se ovo pojavilo radila sam u fabrici koja pravi kožna sedla za konje. Pošto se nije povlačilo ja sam napustila posao jer mi je lekarka rekla da je to alergija na kožu. Smirilo se na kratko ali se ponovo nastavilo i više nisam pametna šta mi aktivira te upalne procese.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 16, 2005 11:45 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Ovo su vez znacajni podatci, da bi se sklopio mozaik.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 16, 2005 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 10:46 pm
Postovi: 6
POSLALA SA VAM SLIKU STOPALA. SADA JE TRENUTNO U FAZI KADA SE SUŠI. NADAM SE DA ĆE VAM BITI OD POMOĆI. JOŠ NEŠTO. SEM PAMUKA NA NOGAMA NIŠTA DRUGO NE MOGU DA PODNESEM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 17, 2005 9:14 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Da li majka ima promene u vidu crvenila sa ljuskama na laktovima, stopalima u kosi ili izmenjene nokte, ili suvi ekcem na dlanovima ili crvenilo i ljuske iznad clanaka na prstima saka!

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 17, 2005 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 10:46 pm
Postovi: 6
Koliko se ja sećam njene promene su u vidu suve crvene kože koja se peruta i nije po dlanovima već po spoljnoj strani prstiju i na spoljnoj strani ruka suprotnoj od dlanova. Na nogama isto tako ne na petama, već na suprotnoj strani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 18, 2005 12:18 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Vrlo je vazno i stanje noktiju i ima li promena u kosi

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 18, 2005 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 10:46 pm
Postovi: 6
Što se noktiju tiče mislim da nema nikakvih problema. Ponekad se listaju ali retko. Što se kose tiče nema ništa specijalno sem peruti koja i nije tako strašnog obima i u zavisnosti od šampona koji koristim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 18, 2005 11:12 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
dA LI BAKA IMA PROMENE NA NOKTIMA ILI U KOSI-RUPICE NA NOKTIMA ILI MEKANE NOKTE ILI NASLAGE U KOSI KOJE KAD SE UKLONE OSTANE CRVENILO NAROCITO OKO USIJU ILI NA POTILJKU

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 23, 2005 10:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 10:46 pm
Postovi: 6
Htela sam da vam javim da sam juče bila kod dermatologa i da mi je i on potvrdio dijagnozu pustolozne psorijaze. Dobila sam dve masti koje zajedno treba da mažem i da nakon toga noge uvijem providnom folijom. Ono što sam vas htela da pitam je da mi malo opširnije objasnite ovu vrstu psorijaze, zašto se javlja i da li bi trebala da osunčavam noge u solarijumu jer imam u kući jedam mali za lice?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: