Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Beba - vegeterijanac - da ili ne?
PostPoslato: Pet Maj 18, 2007 10:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 23, 2006 6:32 pm
Postovi: 23
Moja drugarica planira da svoje dete koje sada ima 7 meseci hrani kao vegeterijanca. Znaci, nikakvo meso ne dolazi u obzir, riba je "pod znakom pitanja", a jaja mu narednih nekoliko meseci nece davati zbog nekih ekcema na kozi. Jedino ce valjda dobijati mleko i mlecne proizvode (nadam se!!!).
Ja se vrlo protivim ovoj njenoj ideji, ali nemam prave argumente za to (pominjala sam opasnost od nedostatka vitamina B12 i pothranjenost, ali da li je to sve?). Pedijatar u DZ se slozio s tom idejom, ali ja sam za to da se ovde ipak potrazi misljenje na nekoliko mesta.
Takođe, nemam ni prava da se mnogo mesam u takvu odluku, narocito ako nemam prave argumente!
Trazila sam na netu informacije i mislim da su vrlo tendenciozne - oni koji su pro-veg pisu sve samo pozitivno o takvom nacinu ishrane, a oni koji se protive, iznose u prvi plan lose strane ovakvog izbora.

Dakle, svaki savet i konkretna informacija su dobrodosli.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 19, 2007 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 21, 2007 1:03 pm
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
Ne znam gde ste trazili informacije, trazite informacije koje se bave psihologijom i psihijatrijom kod takvih "precenjenih" ideja kao sto je vegetarijanstvo i sl.
Pojedine namirnice posle 6 meseci se zaista polako unose u ishranu,ali pedijatar koji se dugotrajno slozio sa tom idejom!? i svim tim je BUDALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 19, 2007 6:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
:o meso je jedna od osnovnih izvora vitamina i minerala, znaci nikako ga ne ukidati (deci)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 19, 2007 7:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 23, 2006 6:32 pm
Postovi: 23
Ja sam protivnik takve ideje, ali bih volela ako neko moze da mi da strucne, agumentovane cinjenice.
Uverena sam da ne postoji nikakva statistika o tome koliko stete (ili koristi, u sta sumnjam) donosi vegeterijanstvo kod dece. Licno, verujem da je steta nemerljiva, ali, kao sto rekoh, volela bih par cinjenica na koje mogu konkretno da joj ukazem.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Beba-vegeterijanac-da ili ne?
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 12:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Nazovi Halo za zdravu bebu-011-3237357 ili 011-3237358 i traži od pedijatrijskih sestrica da te snabdeju sa potrebnim informacijama ili pak povežu sa nutricionistom. Veoma su ljubazne i daju korisne savete. Moje dete je alergično na jaja i samo zahvaljujući mesu i mleku je imao i ima normalnu krvnu sliku. Mislim da tvoja prijateljica užasno greši u nameri da dete odgaji kao vegeterijanca...veoma nepromišljena i opasna odluka sa kojom se većina pedijatara ne bi složila.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: