Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Primarni kancer jetre.
PostPoslato: Sre Maj 16, 2007 6:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 16, 2007 5:56 pm
Postovi: 3
Pozdrav,
Nakon nekoliko dana groznice , povracanja i visoke temperature odveo sam oca po preporuci lekara na ultrazvuk , a kasnije i na ct gdje mu je dijagnostifikovan primarni kancer jetre.U bolnici je dobijao infuziju i antibiotike zbog sekundarne upale. Sada mu je bolje , jede itd i opste stanje mu je sasvim ok.Traseminaze nisu znacajno povecena samo je gama gt 250.Ostale analize krvi su u granicama normale,ima 75 godina.
Preporucena je operacija , inace nije radjena nikakva biopsija.dijagnoza je uspostavljena na osnovu ct snimka - U podrucju 4 segmenta jetre vidljiva je hipodenzna fokalna lezija dijametra 8 cm , koja je hipovaskularna, odnosno slabije se potkontrasno rubno prebojava a odgovarati ce primarnom TM jetre mg karakteristika- ostali organi su ok.
On je inace imao operaciju zuci pre 10 godina kada je pogresno operisan kada mu je krenula ciroza jetre zbog toga. To je sanirano drugom operacijom.POsle toga je bio ok.
Interesantno je da nema nikakvih bolova osim nekog tereta sa lijeve strane, rekli su zbog cira , stomak mu je mekan i nista mu nije oteceno.
Moja dilema je da li je ovo sigurno cancer i ako jeste da li se treba operisati posto sam cuo da je moguce lakse metastaziranje zbog same operacije.Kakve su statistike vezane za duzinu prezivljavanja ili izlecenje posle operacije.
Sa druge strane mi smo vec krenuli sa makrobiotikom , ima li neko iskustva sa brojsovom dijetom ? DA li da se operise ili ne ?Da li gubimo vreme - on misli da pokusa marobiotikom pa da posle ponovo ode na snimak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 16, 2007 7:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Ja već nešto pisala o ovome, ne bih da se ponavljam.No, ajde...

Hronična infekcija Hepatitis B virusom je u 60-90% uzrok karcinoma jetre.Ključni faktor rizika je ciroza jetre..Kad se razmatra hirurša terapija u obzir se uzimaju loši prognostički faktori:zahavćenost ly nodusa,odsustvo kapsule, veličina veća od 5cm...Pošto je visok stepen relapsa nakon operacije resektabilnih tumora, nameće se pitanje alternativnog pristupa-transplantacije jetre, što pružašansu za dugotrajno preživljavanje
Alternativni pristup može biti i hemioterapija.
Što se tiče radioterapije-ovi tmori su radiorezistentni( ne zrače se, nema odgovora)Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 17, 2007 9:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Pored zvanične medicine i terapije, pozdrav i za odluku u vezi makrobiotike.
Velika pomoć na forumu (naslovna strana - diskusije) www.makrokutak.net

Pozdrav

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 17, 2007 11:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 12:30 am
Postovi: 54
Poštovani sashan,
ako ste se već odlučili za alternativu moj Vam je savet da kontaktirate i gospodina Nenada Panića, on je uspeo da se izleči od karcinoma jetre-lekari su mu prognozirali do 6 meseci života a od tada je prošlo desetak godina. Njegov kontakt je 063/319-748 i e-mail: [email protected]
Apsolutno pozdravljam Vaš pokušaj da se uz pomoć alternative izborite sa ovom opakom bolešću. I moj suprug po izlasku iz bolnice prelazi na makrobiotiku. Nisam lekar i shvatam njihovo ograđivanje od ''lekovitosti'' hrane, ali kao istraživač mogu Vam reći da sam proučavala dosta slučajeva i kada bi se sprovelo ozbiljno medicinsko istraživanje pokazala bi se visoka stataistička značajnost makrobiotke. Svakako da makrobiotika sama po sebi nije čudo i da postoje slučajevi gde nije toliko supešna, ali isto tako postoji veliki broj obolelih od raznih bolesti, uključujući i ozbiljne stadijume karcinoma kojima je pomogla. U kombinaciji sa zvaničnom medicinom je svakako još delotvornije. To je i cilj, da se udruženim snagama istočne i zapadne medicine pronađu rešenja za brojne opake bolesti.
Samo napred i borite se svim snagama. Vredi sve pokušati. Budite uz oca i pružite mu maksimalnu podršku u svemu.
Good luck...

_________________
što me ne slomi, ojača me


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 17, 2007 10:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 16, 2007 5:56 pm
Postovi: 3
Hvala svima na podrsci .
RAzmislicemo jos o brojsovoj dijeti , sa makrobiotikom i drugom alternativom svakako i dalje nastavljamo.
Ono sto nam je trenutno istinska dilema je da li da se on prvo operise ili ne? Lekari su preporucili operaciju jer je tumor operabilan, ali mi smo culi da sam operacija nosi rizik i da tumor lakse metastazira i zbog same operacije, a opet ostaviti ga ovako - ne znam sta je bolje.Mozda da se prvo operise pa onda makrobiotika.
Da li ima iko da mi pomogne u dilemi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 17, 2007 11:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 12:30 am
Postovi: 54
Poštovani sashan,
što se tiče same operacije o tome će ti najbolje mišljenje dati tartufa, samo malo budi strpljiv jer i ona je verovatno prezauzeta svakodnevnim radom sa onkološkim pacijentima pa i ne stiže uvek da odgovori kada mi to poželimo. A makrobiotika? Pa mislim da nema potrebe da razmišljaš da li pre ili posle operacije. Prosto to je način ishrane i ne zavisi od toga da li će pacijent biti operisan ili ne, ukoliko možete da mu donosite obroke u bolnicu. Ali to ćete već sami videti. Nego, ako ti je tata na makrobiotici onda mislim da nije dobro da primenjuje brojsovu dijetu. Mislim da ove dve ''alternative'' isključuju jedna drugu.
P.S.Kontaktiraj Nenada Panića, čisto da čuješ njegova iskustva. Mislim on spravlja čajeve od lekovitog bilja. A i sam je imao karcinom jetre
Good luck

_________________
što me ne slomi, ojača me


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 18, 2007 3:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Ako su lekari preporučili operativni zahvat- onda to treba prihvatiti.Nije svaki tumor operativan(na žalost) te u ovom slučaju treba to shvatiti kao "veću šansu"...
Za makrobiotiku nikad neće biti kasno te prvo razmišljajte o zvaničnoj medicini. Pozz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: