Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: znate li domaće lijekove za sekret u nosu?
PostPoslato: Pet Mar 09, 2007 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 3:13 pm
Postovi: 43
Da li neko zna neki provjeren domaći lijek za izbacivanje sekreta iz nosa. Moj sinčić od 2.5 godine je skoro čitav februar pod antibioticima (Zinat, Cliacil, Amoksiklav) i sad mu opet curi nosić.
Ide u vrtić i vjerovatno tamo nešto pokupi, ali ovaj poslednji mjesec je nevjerovatan. Do sada nije bilo tako, desavalo se da se razboli na svaka 2-3 mjeseca. Sve krene curenjem nosića, pa se upali grlo, onda dođu i temperatura i kašalj.
Čula sam da je dobar čaj od žalfije, pa uz pomoć raspršivača ušpricam taj čaj u nos.
Naši ljekari rijetko rade bris nosa i grla, a o alergotestu da i ne pričam. I to ćemo ispitati, ali voljela bih da probam i nekim domaćim lijekovima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 09, 2007 9:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Bris je neophodno da uradite, da detetu ne bi bezveze davali lekove na koje je ta bakterije rezistentna.
I ja imam potpuno isti problem, taj nos...
Stalno curi gusti gnojavi sekret, dobije temperaturu, ona ima treći krajnik pa zato verovatno i pati njena mala njuškica :D

Iz brisa su našli da ima bakteriju Streptoccocus pneumoniae i dali joj kapi za nos.
Na eritromicin je npr.rezistentna a da nismo uradili bris verovatno bi je i njime kljukali ili npr hemomicinom na koji je isto rezistentna, zato kad već kljukamo decu antibioticima treba da im damo onaj efikasan koji će da ima veću korist nego štetu.
Traži uput za bris, kaži da traži obdanište...

Za alergo test su još mali, mojoj Anastasiji sumnjali na alergije i dali su joj da pije Claritine, svakog dana po 2ml mesec dana.

Beli slez je dobar, zatim stalno ispiranje fiziološkim rastvorom, ja sam počela da stavljam mojoj Ani "Propanazal" za nos sa propolisom.
Ako još ne zna da dune izvlači mu sekret pumpicom (najbolja je ona kojom sama izvlačiš usnama sa druge strana jer možeš bolje i nežnije da mu izvučeš).
Vitamine pije, 2 vitamine C, Ehido (sa ehinaceom), Bongo (multivitaminski sirup) i Jeko (riblje ulje) i Revitu.
To je zbog imuniteta.

Kada je prehlađen u nos mu stavljaj efedrin kapi (od 0,25 ili 0,5) zbog otvaranja nosa i smanjivanje sekreta, zatim neka pije fluimucil za decu, pola ujutru i pola uveče (to se uzima u apoteci i za iskašljavanje je).
Postoji i sirup Defrinol (mešavina efedrina i brufena) to se koristi kod kijavice, i odličan je naročito ako dete uz kijavicu ima i temperaturu.
Ako je samo virus ovo je dovoljno, ali ako je bakterija dobiće i određen antibiotik koji će da pije.
Ako su u pitanju kapi za nos onda mu pre antibiotskih kapi prvo isperite nos fiziološkim, pa neka prođe 5 minuta pa mu izvucite sekret i stavite Efedrin kapi, ponovo da prođe 5 minuta dok se otvori nos pa mu stavite antibiotske kapi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 9:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 3:13 pm
Postovi: 43
Hvala na odgovoru.
Nisam još koristila Proponazal. Ostalo da, osim Efedrin kapi - koristila sam Operil, a naravno i Aqua Maris ili neke slične. Pumpicu smo izbacili, jer je već naučio da izduva nosić.
Povremeno konzumiramo i Echido i Bongo.
Ipak ćemo ići da tražimo da urade bris nosa (zadnji put kad smo radili, testirali su samo na eozinofile i nije ih bilo - znači nije alergija).
A što se tiče tih sirupa za izbacivanje sekreta - nisu mi baš jasni. Dobijao je 2 puta Spalmotil, jednom Mucodine. Fliumucil nismo koristili. Kakva je razlika?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 12:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Pa ovako,
Spalmotil je lek koji se koristi u terapiji bronhijalne astme, hronicne opstruktivne bolesti pluca, bronhitisa.

Mucodyne- omeksava bronhijalnu sluz i olaksava iskasljavanje

Flumicil- isto dejstvo.


:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 7:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Sandra kako ste uspeli da naučite dete od 2,5 god da izduva nos.
To bi nama bio spas, i verujem da kraće traje prehlada kad ume da očisti nosić sam i skroz.
Kad je naučio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 12:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 3:13 pm
Postovi: 43
Izvini Olja nije me dugo bilo. Pa kako je naučio? Ne znam ni sama, postepeno - hajde sine probaj da izbaciš to iz nosića, malo pomalo i uspjelo je. Mada duva iz obe nozdrve istovremeno, tj ne da da mu jednu začepim, ali bolje i ovako nego nikako!
Samo pokušavajte i sretno.

Uf a kod nas je opet procurio nosić, bris grla i nosa nije pokazao nikakve bakterije. Dan nam prođe OK, ali kad dođe spavanje, sve mu to ide u grlo pa hropće, guta i bori se, budi se, muka mu je, nekad i povraća - imamo besane noći. Danas ponovo idemo doktoru (navodno najboljem) - preko mojih objašnjenja telefonom sumnja se na treći krajnik.
Molim sve učesnike foruma za vaša iskustva sa trećim krajnikom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 11:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Sve je to povezano sa trećim, evo baš sam malopre pisala o trećem, muke nam zadaje.
Znaš kako, ne bi trebalo odmah da krenete a klasničnim antibiotikom.
Prvo ako je virus znaćete po boji sekreta.
Ako je sekret bistar i providan, onda nema potrebe za bilo kakvim antibiotikom.
A ako su guste, zelene i gnojave onda je potreban, i to najbolje da se uradi tad bris.
I to nije potreban antibiotik koji se daje preko usta, u vidu sirupa, jači je, više šteti samam tim a teže dolazi do bakterija u nosu.
Mnogo je bolje da mu stavljate po dve kapi ujutru i uveče 5-7 dana.
Vrlo brzo se očiste (i vrate) ali je mnogo bolje kapi lokalne nego svaki čas pravi antibiotik koji deluje na sve.
I fluimucil u kesicama 5 dana po jednu kesicu, pola ujutru pola uveče, ali ne baš pred spavanje jer ona tera na izbacivanje pa može da povrati, nego uveče 2h pred spavanje.
To je naša metoda sad.
Uz to joj dajem propolis za decu, Multi sanostol, vitamin c jedan u kesicama i od kad pije Revitu svakodnevno bolje smo prolazili.
Mnogo je dobra.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 9:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 3:13 pm
Postovi: 43
Hvala Olja,
više sam pisla na temi Treći krajnik.
Ma čistimo i mi nosić, ali kad adenoid pravi prepreku ne mogu te kapi ni da odu daleko.
A od preparate za jačanje trošili smo Multi Sanosvit, Bongo, propolis tabletice koje mnogo voli pa mu sada tražim i neke multivitaminske tabletice jer to mnogo više voli nego sirup. Kupila sam Encianov Multi ZOO, ali ne smijem da mu dajem jer piše da su za djecu od 4 godine naviše, i uglavnom sa svim tableticama je tako. Ne znam da li je to samo zbog oblika (ako je samo to, on sasvim lijepo topi tabletice propolisa pa bih se usudila i ove da mu dam, ali na ovim Encianovim piše da se ne daju manjoj djeci zbog mogućih alergijskih reakcija na pojedine sastojke). I tako tragam za multivitaminski tableticama koje može konzumirati dijete od skoro 3 godine. A Revitu ćemo obavezno nabaviti.
Puno pozdrava od Miloša-Miše i Sandre :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: